A A A K K K
для людей із порушенням зору
Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Новини

Дата: від до Скинути

Фінальні змагання з футзалу завершили третій етап проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» у Житомирському районі!

Фінальні змагання з футзалу завершили третій етап проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» у Житомирському районі!

От і добіг фінішу третій етап захоплюючого спортивного проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги», до якого учнівські команди, організатори змагань, тренери, судді йшли довгих чотири місяці. Попереду – обласні змагання шкільних ліг.

13:33 29.04.2024

Розпочинається проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Розпочинається проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Житомирське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує, що в першій декаді травня 2024 року на територіях Пулинської  селищної  ради та Курненської   сільської ради буде  проведенна весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

10:39 29.04.2024

Підсумки тижня: Допомога ВПО, «Прозорість та підзвітність», «Пліч-о-пліч. Разом переможемо», Підтримка ЗСУ

Підсумки тижня: Допомога ВПО, «Прозорість та підзвітність», «Пліч-о-пліч. Разом переможемо», Підтримка ЗСУ

На майданчику офіційного медіацентру ОВА начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко традиційно підбив підсумки роботи за тиждень.

09:50 29.04.2024

Триває конкурс на Social Impact Award Ukraine 2024 для стартапів з грантом 1500$

Триває конкурс на Social Impact Award Ukraine 2024 для стартапів з грантом 1500$

Social Impact Award – це найбільший соціобізнесовий інкубатор для молоді в Європі. Його мета – підтримати молоді команди підприємців шляхом навчання, менторства та грантової винагороди на реалізацію найсміливіших ідей.  10 команд з найцікавішими стартап-ідеями отримають можливість пройти 3-місячне навчання-інкубатор. Це безкоштовний шанс для молодих підприємців/підприємниць віком від 14 до 30 років отримати супровід менторів, знання та практичні навички!  Дедлайн реєстрації: 31 травня 2024 року. Деталі за посиланням: https://ukraine.socialimpactaward.net/apply-for- support Українські стартапи можуть отримати до $50 000 гранту від УФС та WNISEF Український фонд стартапів (УФС) та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) оголосили про запуск спільної грантової програми на загальну суму $2,5 млн для підтримки українських технологічних компаній на ранніх стадіях розвитку. Проєкти на стадії seed можуть отримати до $50 000, а на стадії pre-seed – до $25 000. Орієнтовно планують профінансувати 74 команди, з яких: на стадії pre-seed з загальною сумою до $25 000 – 48; на стадії seed з загальною сумою до $50 000 – 26. До участі у програмі допускаються заявники, які мають відповідати наступним критеріям: Зареєстровані у встановленому законом порядку суб’єкти підприємницької діяльності, що здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку та/або досягнення соціального ефекту. Відсутність інвестицій, грантових коштів або державної допомоги, що перевищують $500 000 в еквіваленті за весь період діяльності. Сукупний дохід не перевищує $500 000 в еквіваленті станом на дату подачі заявки за останній рік діяльності. Заявник фактично не перебуває і не здійснює діяльність на тимчасово окупованих росією територіях України, а також не входить в санкційний список та не є об’єктом спеціальних обмежень (санкцій) відповідно до законів України. Термін реалізації програми — до 31 грудня 2025 року. Повний перелік вимог та процедура подачі заявок доступні за посиланням: https://usf.com.ua/programs/grants-program/

14:25 26.04.2024

Стартував Конкурс соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!»

Стартував Конкурс соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!»

Благодійний фонд «МХП-Громаді» оголошує прийом заявок на участь в конкурсі соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!», спрямованого на вирішення важливих соціальних проблем громад. Географія Конкурсу: 13 областей України, а саме: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області та м. Київ. Хто може брати участь у Конкурсі: - громадські об’єднання - органи місцевого самоврядування - комунальні підприємства, установи, організації - освітні заклади - заклади охорони здоров’я Напрями Конкурсу: - реінтеграція та реабілітація ветеранів; - збереження традицій та культурної спадщини; - системні проєкти в освіті, медицині, інфраструктурі; - розвиток громадських просторів; - енергетична безпека. Розмір мікрогранту: мінімально 50 тис. грн, а максимально – 100 тис. грн. Обов’язковим є співфінансування проєкту зі сторони учасників Конкурсу, розмір внеску яких не може бути менше 50% від очікуваного фінансування зі сторони Фонду. Максимальний строк реалізації проєкту – до 31 грудня 2024 року. Допустимими витратами для фінансування за рахунок коштів Фонду є: - витрати на безпосередні дії з реалізації проєкту: закупівля обладнання, інвентаря, виконання ремонтних робіт, розробка навчальних матеріалів та інше; - витрати на рекламу проєкту, комунікації, просування, поширення, а також використання результатів проєкту (таргетинг сторінки в соцмережах, реклама, квитки та афіші, футболки, кепки та інша фірмова продукція); - транспортні витрати за необхідністю виконання заходів проєкту; - для громадських об’єднань – можливість витратити до 10% від бюджету проєкту на адміністративні витрати; - витрати на оплату роботи позаштатних фахівців, субпідряду, експертів. Важливо! Вартість товарів, робіт і послуг повинна бути обгрунтованою та відповідати цінам на ринку. При виборі підрядника/товарів/послуг доцільно провести дослідження ринкової пропозиції для прийняття рішення щодо вибору оптимального варіанту стосовно співвідношення ціни і якості. Детальні умови Конкурсу на сайті https://timetoact.com.ua/

14:22 26.04.2024

«Підтримка децентралізації: підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг»

«Підтримка децентралізації: підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг»

У Вінниці відбувся 5-й дводенний тренінг для команд із громад-учасниць проєкту «Підтримка децентралізації: підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг».Ми продовжуємо працювати в проекті

12:10 23.04.2024

Корисна інформація для платників податків

Корисна інформація для платників податків

Інформація І Податкова інформує: Триває Деклараційна кампанія – 2024 Триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2023 року. З початку року 1901 громадяни Житомирщини прозвітували про отримані доходи. Ними задекларовано 1,1 млрд гривень доходів, з яких визначено податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у сумі 27 млн гривень і військового збору - 2,9 млн гривень. Крім того, 178 громадян області задекларували отримані за попередній рік доходи у розмірі понад мільйон гривень. Загальна сума доходів, отриманих такими громадянами, складає 556 млн гривень. Ними задекларовано до сплати 14,1 млн гривень податку на доходи фізичних осіб та 1,8 млн гривень військового збору. Звертаємо увагу, що платник податків може обрати зручний для себе спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація): - особисто або уповноваженою особою; - поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання; - засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги». Нагадаємо, що у 2024 році останній день подання декларації для фізичних осіб – підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, та громадян – 30 квітня.

14:31 22.04.2024

КАШЛЮК: 5 АРГУМЕНТІВ ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ЩЕПЛЕННЯ

КАШЛЮК: 5 АРГУМЕНТІВ ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ЩЕПЛЕННЯ

Кашлюк — це інфекційне захворювання, збудниками якого є патогенні мікроорганізми Bordetella pertussis. Бактерії прикріплюються до війок (крихітних волосоподібних відростків) верхніх дихальних шляхів і виділяють токсини, внаслідок чого з'являється набряк дихальних шляхів. Ускладнення кашлюку включають зменшення маси тіла, запалення легеневої тканини (пневмонію) і оболонки легенів (плеврит). Через сильний кашель можуть виникати черевні грижі, тріщини ребер, пошкодження кровоносних судин, шкірних покривів або склери (білкової оболонки ока). Кашлюк у дітей до року може призвести до енцефалопатії (ураження головного мозку) і судом. Як запобігти кашлюку? Запобігти кашлюку допоможе виключення контактів з інфікованими людьми та дотримання правил особистої гігієни. Від кашлюку існує вакцинопрофілактика, яка зменшує ризик інфікування та розвитку важкого ступеня патології. Вакцинація проти кашлюку Згідно з національним календарем профілактичних щеплень, дітям в Україні роблять чотири щеплення проти кашлюку: у 2, 4, 6 і 18 місяців. За відсутності можливості провести вакцинопрофілактику в ці терміни необхідно звернутися до педіатра, який складе індивідуальний план вакцинації. Щеплення виконується вакциною АКДП, яка одночасно захищає дитину від трьох захворювань (кашлюку, дифтерії та правця). Кашлюк у щеплених дітей протікає в легкій формі без ускладнень. Щеплення від кашлюку також необхідно робити вагітним на терміні 27-36 тижнів. Завдяки вакцинації у вагітної жінки виробляються антитіла до Bordetella pertussis, які передаються через плаценту плоду. У результаті чого щеплення захищає жінку від інфікування, а також знижує ризик зараження дитини протягом перших двох місяців життя. Чому важливо щепитися від даної бактеріальної інфекції? Надаємо 5 відповідей:

11:32 22.04.2024

Юрій Денисовець провів чергову нараду з питань підготовки, проведення та розвитку змагань «#Плічопліч Всеукраїнські шкільні ліги» на Житомирщині

Юрій Денисовець провів чергову нараду з питань підготовки, проведення та розвитку змагань «#Плічопліч Всеукраїнські шкільні ліги» на Житомирщині

17 квітня під головуванням заступника начальника Житомирської ОВА Юрія Денисовця відбулася нарада з питань підготовки, проведення та  розвитку проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги».

08:19 22.04.2024

КАШЛЮК: ОСНОВНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ПЕРЕБІГУ ХВОРОБИ

КАШЛЮК: ОСНОВНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ПЕРЕБІГУ ХВОРОБИ

Кашлюк – це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Кашлюк легко поширюється від людини до людини, головним чином повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят. З 2023 року в Україні почала зростати захворюваність на кашлюк (коклюш). За перші два місяці 2024 року зафіксовано 515 випадків захворювання, за аналогічний період минулого року було зареєстровано тільки 27 випадків. Таке зростання захворюваності відбувається за рахунок накопичення значної кількості нещеплених дітей. 95,9% усіх захворілих — діти, 4,1% — дорослі. Найчастіше хворіють діти у віковій групі від 1 до 9 років, рідше 10-14 років. Найбільша кількість випадків захворювання на кашлюк у 2023 році зареєстрована у Волинській області (182), в той же час за два місяці 2024 року по кількості випадків лідирує Рівненська область (111 випадків). Симптоми Першими ознаками кашлюку є помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить у судомний кашель. У немовлят це може супроводжуватися періодами тимчасового припинення дихальних рухів (апное). Пневмонія є відносно поширеним ускладненням від кашлюку, рідше виникають конвульсії і ураження головного мозку (енцефалопатія). Симптоми, зазвичай, з'являються через 7-10 днів після інфікування. При перших симптомах, негайно звертайтеся до лікаря. Як запобігти кашлюку Основним засобом профілактики кашлюку є вакцинація. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей від кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). Якщо з якоїсь причини щеплення пропустили, його потрібно наздогнати якомога швидше. Усім вагітним жінкам варто робити щеплення від кашлюку, дифтерії та правця в термін від 16 до 32 тижнів під час кожної вагітності незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві. Це необхідно, щоб захистити дитину від кашлюку в перші місяці життя до отримання нею щеплення.

11:31 17.04.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь