A A A K K K
для людей із порушенням зору
Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Звіт Курненського сільського голови за 2022 рік.

Звіт сільського голови

«Про роботу Курненської сільської ради та її виконавчого комітету»

у 2022 році

 

Шановні жителі Курненської територіальної громади!

          Позаду ще один рік нашої з Вами спільної роботи в умовах реформи місцевого самоврядування та впровадження принципів децентралізації. Шостий  рік поспіль Курненська  територіальна громада, утворена шляхом добровільного об’єднання, продовжує своє успішне функціонування. Роботу громади можна відзначити як конструктивну й послідовну, оскільки всупереч непростій соціально-економічній ситуації, викликаній фінансово-економічними змінами, ми намагаємося зберігати стабільність та приймати виважені рішення.

          Спільними зусиллями вдалось реалізувати чимало із поставлених завдань і досягнути позитивних результатів саме завдяки конструктивній роботі керівництва громади, депутатського корпусу, керівників установ, підприємств та організацій, підприємців, а також активних мешканців.

          Сьогоднішня наша реальність – болюча і важка. Але ми не впали духом, не перетворились на тих, кому потрібні тільки співчуття та жалість. Ми всі разом продовжуємо працювати, виконувати свої завдання, планувати діяльність та жити в умовах воєнного часу.

          Цей рік для нашої громади планувався бути роком розвитку, роком реалізації цільових програм, роком реконструкції та ремонту доріг, роком зміцнення матеріальної бази комунальних закладів, роком значних змін нашої громади.

          Проте, вир повномасштабного вторгнення росії в Україну зруйнував наш поступ з розбудови країни та Курненської громади зокрема, відтіснив на другий план реалізацію важливих для людей проєктів.

          На жаль, війна ще триває, а ворог підступний. Тому в цьому звіті не прозвучить інформація про найбільші здобутки.

          Коли я говоритиму про те, що зроблено в нашій громаді за ці місяці, я говоритиму про тих, хто це все зробив. Хто весь час творить, волонтерить і захищає, лікує і навчає, патрулює вулиці, саджає квіти і просуває українську культуру, підтримує нужденних і залучає інвестиції, критикує і мотивує, збирається на засідання виконкомів і сесій, щоб приймати рішення на користь громади.

          Сьогодні, підбиваючи підсумки 2022 року, хочу зазначити, що спочатку війни на заходи та роботу територіальної оборони з місцевого бюджету громади було перераховано 117 522 грн. Передано 2 автобуси на потребу ЗСУ.

          До збору коштів долучилися жителі Курненської громади. Для військових було придбано 5 тепловізорів  (350 000 грн.) та автомобіль (91 000 грн.).

          За рахунок освітньої субвенції (748 256 грн.) проведено заміну покрівлі навчального корпусу № 1 Тетірського ліцею, а також за рахунок залишку субвенції (2 004 730 грн) та кошти місцевого бюджету сільської ради (493 270 грн.) в грудні 2022 року придбано шкільний спеціалізований автобус (ATAMAN D-093S2) вартістю 2 498 000 грн.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

          Курненська територіальна громада утворена в 2017 році. До її складу входять 27 населених пунктів. Загальна площа  - 325,154 кв. км. Загальна кількість населення станом на 1 січня 2023 року становить 7988 осіб.

          Вся діяльність Курненської  сільської ради будувалась та будується планово. Депутатський корпус сільської ради складається з 21 депутата.

          З метою утвердження місцевого самоврядування, враховуючи історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції громади рішенням двадцять першої сесії 8-го скликання від 05.10.2023 р № 1625 затверджено офіційну символіку Курненської територіальної громади.

          Протягом звітного періоду здійснювався контроль щодо актуалізації Регламенту роботи Курненської сільської ради та Інструкції з діловодства у Курненській сільській раді та її виконавчому комітеті. Організація засідань сесій та засідань виконавчого комітету  проводилась відповідно до вимог Регламенту роботи Курненської сільської ради восьмого скликання.

 

          Головною формою роботи була і залишається сесійна діяльність. Зазначу, що протягом  2022 року відбулося 9 засідань сесій сільської ради, на яких прийнято 268  рішень та 13 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 288 рішень. За результатами засідань всі прийняті рішення, відповідно до Інструкції з діловодства, опрацьовані, зареєстровані та  оприлюднені на сайті.

          Усі питання були попередньо детально опрацьовані на засіданнях постійних комісій сільської ради, згідно з вимогами законодавства, і виносились на розгляд сесій та виконкомів, що дозволило у конструктивному руслі працювати безпосередньо на пленарних засіданнях та приймати відповідні рішення.

          Всього за звітний період видано 511 розпоряджень сільського голови: 52  розпорядження сільського голови з основної діяльності, 22 - з адміністративно-господарських питань,  309  розпоряджень сільського голови з кадрових питань (особового складу) тривалого строку зберігання та 128 розпоряджень сільського голови з кадрових питань (особового складу) тимчасового строку зберігання.         

          Протягом 2022 року Курненською сільською радою отримано та опрацьовано 1313 звернень громадян, у тому числі 9 колективних, що на 402 звернень менше ніж за 2021 рік. З урахуванням колективних звернень до громади звернулося 1597 жителів.

          Завдяки цілеспрямованій роботі депутатів, виконавчого комітету та працівників апарату сільської ради вдалося забезпечити належне функціонування Комунального багатофункціонального обслуговуючого підприємства Курненської сільської ради, закладів освіти, культури та медицини, покращити їх матеріально-технічний стан, покращити інфраструктуру сільських населених пунктів, врегулювати механізм отримання жителями громади адміністративних послуг та досягти позитивних результатів у забезпеченні життєдіяльності громади загалом.

 

БЮДЖЕТ

          Витратна частина бюджету Курненської сільської ради  спрямована на сферу освіти, культури,  капітальні видатки, фінансування житлово-комунального господарства і економічної діяльності,  розвиток інфраструктури громади, спорту,  утримання автомобільних доріг,  дорожньої інфраструктури та оплату праці ОМС.

          За структурою бюджет громади складається з  загального і спеціального фонду та міжбюджетних трансфертів. За 12 місяців діяльності громади у поточному році власні доходи бюджету виконано на 100,8 %.

          Загальний фонд без урахування трансфертів становить 18768516 грн. (з урахуванням трансфертів – 63371416 грн.)

         До спеціального фонду без врахування трансфертів надійшло 72687 грн. (з урахуванням трансфертів – 72687 грн.)

         Місцевий бюджет отримав підтримку від держави у вигляді  субвенцій та дотацій на соціально-економічний розвиток територій. До загального і спеціального фондів з держбюджету надійшло:

         - освітня субвенція – 30847600 грн.

         - базова дотація – 13599700 грн.

         - додаткова дотація – 141200 грн.

 

          Основні доходи по кодах, згідно із бюджетною класифікацією:

          - ПДФО – 9309659 грн.

       - Акциз – 692579 грн.

          - Єдиний податок – 3131472 грн.

          - Податок на майно – 5393411 грн.

          - Рентна плата за спец. використання лісових ресурсів – 185525 грн.

 

          Найбільшими платниками всіх видів податків до бюджету ТГ є:

          - «Павлівка-Агро-Трейд» - 812,5 тис. грн,  

          - СТОВ «Новинське» - 182,3 тис. грн, 

          - ТОВ «Шереметьєво» - 314,9 тис. грн, 

          - СТОВ «Павлівка АГРО» - 290,5 тис. грн., 

          - СТОВ «Тетірське» - 1906,4 тис. грн.,

          - СВК «Маяк» - 555,2 тис. грн.,

          - ФГ «Родина 2007» - 415,0 тис. грн, 

          - ПП «Лібос» - 245,9 тис. грн., 

          - СТОВ «Надія ВП» - 618,4 тис. грн., 

            - ДП « Пулинський лісгосп АПК- 1234,3 тис. грн.,

          - ДП «Баранівське ЛМГ» - 84,,3  тис. грн, 

          - відділ освіти та гуманітарних питань – 6505,2 тис. грн., 

          - СТОВ Державне територіально-галузеве об’єднання «Південно-західна залізниця» - 1195,7 тис. грн., 

          - Курненський центральний округ – 1245,5 тис. грн., 

          - ФГ «ОЛ.АГРО-СВІТ» - 251,9 тис. грн.,

          - КНП «АЗПСМ» - 534,8 тис. грн..

          Розподіл видатків Курненської сільської ради за 2022 рік

          Загальна кількість капітальних видатків по громаді становить 3400184 грн. (здійснено касових видатків – 63957200 грн.).

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

ВІДДІЛ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ІНВЕСТИЦІЙ

          Зазначу, що відділ економічного розвитку та інвестицій Курненської сільської  ради є структурним підрозділом сільської ради. У відділі станом на 01.01.2023 року працює 2 посадові особи: начальник відділу та головний спеціаліст. Протягом 2022 року відділом підготовлено: 4 проєкти розпоряджень сільського голови, 7 проєктів рішень сільської ради, 8 проєктів рішень виконавчого комітету сільської ради.

          Проєкт Плану соціально-економічного розвитку  Курненської  сільської ради було розроблено відділом на основі даних, наданих відділами та структурними підрозділами сільської ради, комунальними підприємствами, а також враховуючи пропозиції депутатів сільської ради та старост старостинських округів. Протягом року до Плану  вносилися зміни.

Протягом 2022 року діяльність відділу була спрямована на виконання основних заходів Плану соціально-економічного  розвитку Курненської сільської  ради на 2021-2023 роки. Підсумки виконання Програми аналізуються щоквартально та подаються  у формі аналітичної довідки

Протягом року здійснювалася координація та моніторинг виконання місцевих цільових Програм. Сформовано Реєстр місцевих цільових Програм на 2022 рік та пакет місцевих цільових Програм на 2022 рік, проєкти рішень виконавчого комітету про їх схвалення та рішення сесії про їх затвердження.

З метою просування інвестиційних можливостей громади  серед інвесторів розроблено інформаційні буклети.

       Відділ економічного розвитку та інвестицій є координатором проєктно-грантової діяльності. Протягом 2022 року подано:

1. До державному фонду регіонального розвитку (конкурсний відбір інвестиційних програм (проєктів), що можуть реалізуватися за рахунок коштів ДФРР у 2022 роках від сільської ради - подано один об’єкт).

2. Департаменту регіонального розвитку ЖОДА з метою включення об’єктів інфраструктури (доріг) до переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального ремонту вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2022 рік подано перелік доріг Курненської ТГ, що потребують ремонту.

          Проводиться коригування проєктно-кошторисної документації вищезгаданих проєктів та відповідно поновлення експертних звітів.

          Відділом сформовано Перелік проєктів та  проєктні заявки на проєкти, які можуть реалізуватися за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури територіальних громад.

 Протягом 2022 року проведено обстеження наявної мережі об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення на території Курненської сільської ради, сформовано перелік вищезгаданих об’єктів.

З метою створення сприятливих умов для провадження діяльності суб’єктами малого і середнього підприємництва, підтримки та розвитку такого підприємництва шляхом формування дієвої системи умов, стимулів і мотивацій до реалізації економічного потенціалу в Курненській територіальній громаді розроблено відповідні рекомендації.

В рамках Плану роботи виконавчого комітету сільської ради було проведено аналіз роботи підприємств (дозвільні документи, сплата податків), які розташовані на території громади, стан транспортного обслуговування населення, підготовлено аналітичні довідки.

          В 2022 році в громаді розроблено наступні документи:

          1.План дій із впровадження у Курненській сільській територіальній громаді Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2023-2024 рр.

          2.Схема санітарного очищення населених пунктів Курненської ТГ.

          Відділом економічного розвитку та інвестицій Курненської сільської ради подано  протягом року 14 проєктних заявок. Більшість з яких  підтримані донорами.

          В серпні цього року було проведено дослідження якості води з джерел, якими найчастіше користуються жителі села Курне. Дослідили воду в межах ініціативи «У пошуках чистої води» від ГО «Екодія». Аналіз результатів точкового моніторингу вод  свідчить, що усі розглянуті джерела водопостачання придатні до централізованого або нецентралізованого водопостачання.

          В жовтні - грудні 2022 року працівники відділу стали учасниками  навчальної програми «Кроки для спеціалістів: Управління відходами». Мета навчальної програми - покращення розуміння ролі та відповідальності громад в управлінні відходами, підвищення спроможності громад в розробці та впровадженні спільних проєктів регіонального значення в сфері управління відходами. Спеціалісти відділу підвищили рівень знань та навичок  у сфері поводження з відходами, враховуючи потреби повоєнного відновлення та змін у законодавстві, ознайомились  із основними принципами поводження з відходами у ЄС, розробили  повноцінний проєкт з управління відходами «Впровадження системи ефективного управління відходами в Курненській ТГ та Довбиській ТГ»  та подали на розгляд донора.

          В серпні 2022 року в рамках програми WE ACT «Діємо задля жінок та їхніх можливостей», яка фінансується Європейським союзом, UNFPA стали учасниками гендерної Майстерні, ціллю якої є підвищення гендерної чутливості соціальних проєктів у сферах захисту довкілля та охорони здоровʼя. Навчальні матеріали Майстерні спираються на результати гендерних досліджень обох сфер, які UNFPA провели в 2021 році в рамках програми WE ACT. Окрему увагу майстерні було приділено Плану відновлення України.

Впродовж участі у програмі  розробили   проєкт з підвищення гендерної чутливості ініціатив у сферах охорони довкілля – проєкт « Екодружні», який успішно реалізовано.

          В січні 2022 року реалізовано проєкт «Голос жінок за розвиток Курненської громади», що фінансувався проєктом «Посилення політики рівних можливостей», який реалізовувала ГО «Інститут креативних інновацій» у співпраці з Національним Демократичним Інститутом (NDI). Проєкт спрямований на розвиток жіночих ініціатив у Курненській громаді через  інформаційно-мотиваційні заходи, які покращили поінформованість жінок громади про можливості для реалізації своїх прав у різних сферах життя, підвищили спроможність жінок у розробці та впровадженні  соціальних ініціатив та захисті прав та інтересів.

          У 2022 році відбулось створення Молодіжної Ради Курненської ТГ.

          Значний обсяг роботи виконано при підготовці проєктної заявки  до Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».  Ця робота потребувала узагальнення аналітичних даних у всіх сферах діяльності ОМС.  

          За період дії військового стану розширено напрямки роботи відділу. Так одним з пріоритетних напрямків роботи ми обрали залучення гуманітарної допомоги для осіб, що постраждали від війни. Також залучення допомоги ЗСУ України. Протягом звітного періоду відділ координував збір коштів  на  тепловізори та авто.

          Було залучено підтримку від благодійної організації «Вплив». В сумі 134725 грн., для допомоги ВПО, які проживають на території громади та на облаштування КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради. Фінансова допомога була спрямована на придбання обладнання для харчоблоку закладу, постільної білизни, засобів гігієни, побутової хімії, продуктів довготривалого зберігання. Загальна вартість товарів 134725 грн. Частину придбаних товарів використали  безпосередньо в комунальному закладі для забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб. Іншу допомогу доправили до ВПО, які проживають по всій території громади. Списки осіб, котрим надавали допомогу, формуються відповідно до визначених потреб населення фахівцями соціальної роботи шляхом опитування, відвідування сімей та обстеження умов проживання. Першочергово допомогу надавали  сім'ям з дітьми з інвалідністю, багатодітним, сім'ям з дітьми, батьки яких - військовослужбовці. Підтримку було надано в межах ініціативи “Shelter Ukraine”, що впроваджується організаціями SiLab Ukraine, БО "Тепле місто" та БО "Вплив", Valores Foundation у співпраці з Razom For Ukraine. Мета проєкту — підтримка соціальних ініціатив, що вирішують гуманітарні проблеми цивільного населення в умовах війни.

#ShelterUkraineCampaing #RazomForUkraine

          Завдяки нашим партнерам #Інституткреативнихінновацій та СпівДія Хабу #ЖтРазом було організовано   проведення безкоштовних занять  з арт-терапії та  індивідуальні психологічні, юридичні консультації для ВПО та дітей громади.

Також залучено ресурси для проведення заходів для молоді громади (тренінг з медіаграмотності «Як протидіяти фейкам та пропаганді ?»).

          Загалом за 2022 рік спеціалістами відділу залучено додатково близько 400 тис. грн., для придбання матеріалів, гуманітарної допомоги. Також залучено допомоги у вигляді послуг на суму 200 тис. грн.

     

          За звітний період працівники відділу пройшли навчання, яке стосувалося компетенції відділу та отримали відповідні сертифікати.

Відділ економічного розвитку та інвестицій на 2023 рік планує:

          - реалізувати заходи з тепломодернізації та енергоефективності в закладах освіти громади;

- укладати договори з вивезення ТПВ від домогосподарств;

          - заходи з благоустрою населених пунктів та поточного ремонту об’єктів соціальної інфраструктури;

          - розробка інвестиційного паспорту громади;

          - здійснювати періодичне оновлення економічних матеріалів, які призначені для розміщення на офіційному сайті сільської ради;

          - здійснювати підготовку інформаційних матеріалів згідно з контрольними строками на документи, які знаходяться на виконанні у відділі;

          - розглядати пропозиції інвесторів, вести ділове листування з потенційними інвесторами, організовувати ділові зустрічі;

          - розробляти інвестиційні проєкти та заявки в донорські фонди та організації;

          - прийняти участь в конференціях та форумах державного та регіонального рівнів з інвестиційних питань;

          - брати участь у семінарах, колегіях з економічних питань, які проводяться на регіональному рівні.

ВІДДІЛ ОСВІТИ ТА ГУМАНІТАРИНХ ПИТАНЬ

          Освітня галузь у громаді на сьогодні представлена  закладами загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти.

          У 2022 році мережа закладів, підпорядкованих відділу, складає:

          - 10 закладів дошкільної освіти;

          - 7 закладів загальної середньої освіти, з них: 6 ліцеїв, з яких 2 опорних та мають 2 філії і 1 гімназія;

          - 3 центри культурних послуг та 14 філій;

          - 3 бібліотеки;

          - ДЮСШ, що має 2 відділення: теніс та футбол з віддаленими секціями у ліцеях за місцем перебування вихованців.

         У галузі «Освіта» працює 283 працівники, з них: 134 особи – педагоги закладів загальної середньої освіти, 73 особи - обслуговуючий персонал, 43- працівники закладів дошкільної освіти та 3 - ДЮСШ. У галузі «Культура» працює 22 працівники. У відділі працює 2 працівники з 4 штатних. Централізована бухгалтерія – 4 працівники.

Відділом освіти та гуманітарних питань, закладами дошкільної, загальної середньої освіти, ДЮСШ та закладами культури громади протягом року здійснювалась цілеспрямована робота щодо реалізації державної політики в системі освіти на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», Концепції «Нова українська школа», постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства освіти і науки, інших законодавчих та нормативно-правових документів, що регламентують освітній процес та роботу у  сфері культури.

          Впродовж 2022 року за активної підтримки керівництва громади, депутатського корпусу, виконавчого комітету, працівників агропромислового комплексу, громади, батьків, керівників закладів освіти та культури, громадських організацій вживалися заходи для забезпечення функціонування цих галузей  громади, їх подальшого розвитку.

На нарадах з керівниками закладів розглядалися питання щодо стану діяльності відділу та закладів з різних напрямків  та за результатами розгляду питань прийнято відповідні конкретні рішення та заходи щодо усунення визначених проблем.

         Всього за звітний період відділом опрацьовано 912 розпорядчих документів та  листів. Усі документи опрацьовано, проаналізовано та забезпечено виконання визначених в них завдань. 342 документа направлено у відповідні управління, установи та органи виконавчої влади.

           Централізованою бухгалтерією відділу щомісячно ведеться робота щодо обліку матеріальних цінностей, основних засобів, формування та здача звітності, складання штатних розписів, облік продуктів харчування, нарахування та виплата заробітної плати.

  Освітня галузь Курненської громади – динамічна система, яка постійно розвивається, удосконалюється для забезпечення права кожного на якісну освіту: вихованці дошкілля отримують знання, що максимально відповідають їх потребам; перед учнями закладів загальної середньої освіти – цілий світ новітніх інформаційних форматів; нові освітні можливості й умови – для дітей з особливими потребами.

  Водночас, з огляду на пандемію COVID-19, спричинену короновірусною хворобою SARS-COV-2 та запровадження карантинних обмежень, перед системою освіти постали нові виклики, пов’язані з забезпеченням неперервності освітнього процесу, спроможності закладів освіти усіх рівнів забезпечити якість і сталість здобуття освіти в умовах карантинних обмежень, необхідністю розвитку дистанційної форми здобуття освіти. Усе це спонукає посилювати складові реформи освітньої галузі, пов’язані з діджиталізацією освітнього середовища передусім, із забезпечення закладів освіти швидкісним доступом до мережі Інтернет, а здобувачів освіти і педагогічних працівників – цифровими пристроями та електронними освітніми ресурсам 

  24 лютого 2022 року у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 введено воєнний стан.

  Сьогодні навчання та виховання дітей відбувається у незвичних для нас умовах. Це виклик не тільки для дітей, сімей, а й для педагогів. У непрості часи війни діти так само переживають стрес і тривогу. Їх відчуття підсилені тим, що вони не завжди розуміють, що відбувається.

  Під час війни школа стає осередком, який дає змогу дітям отримувати не лише знання, але й психологічну підтримку, не втрачати відчуття приналежності до спільноти. Тому надзвичайно важливо гнучко підходити до організації роботи школи та налаштувати освітній процес так, щоб він був комфортним і нетравмівним для дітей і педагогів.

          Нині освіта змінюється на наших очах. І ми розуміємо, як багато змін ще чекає нас попереду. Та основним орієнтиром будь-яких змін залишається ЯКІСНА ОСВІТА - запорука розквіту вільної України. Якщо якість нашої освіти підвищувати, продовжувати та вдосконалювати й надалі, вона стане прикладом для наслідування й для інших країн. Загалом під час війни наші заклади освіти стали чимось більшим, ніж лише місцем для навчання. Вони перетворилися на осередки допомоги: у них готували їжу для переселенців і бійців, акумулювали гуманітарну допомогу, плели маскувальні сітки, організовують благодійні ярмарки, а виручені кошти передають на  підтримку ЗСУ і продовжують це робити й зараз. На нас ще чекає переосмислення цінності й ролі освіти у цій війні. Та зараз перед нами інший виклик – реалізація освітнього процесу й досягнення якісної освіти. І ми його приймемо разом, бо, як відомо, великі нації формують, виховують, плекають великі вчителі.

          З 14 березня у закладах освіти громади було відновлено освітній процес у дистанційному форматі. З 5 квітня відновили роботу заклади дошкільної освіти. З 1 вересня 2022 року всі заклади освіти працюють в очному форматі. Облаштовано, переоблаштовано  та впорядковано 16 найпростіших укриттів та  2 протирадіаційні укриття.

 

ЗАКЛАДИ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

          Майбутнє України визначається рівнем освіченості її найменших громадян – дітей дошкільного віку.  Забезпечення якісної і доступної дошкільної освіти, виховання здорової та компетентної особистості є пріоритетом у діяльності закладів дошкільної освіти Курненської громади.

На території Курненської сільської ради збережено мережу закладів дошкільної освіти, а саме, протягом року функціонувало 10 закладів дошкільної освіти та виховувалось  215 дітей. Охоплення дітей дошкільною освітою становить 100%.

Проводилися планомірні заходи з покращення матеріального стану, модернізації бази функціонуючих установ. Оновлювалося технологічне обладнання, проведені поточні ремонти приміщень, зміцнена та оновлена навчально-методична база.

Освітня робота закладів дошкільної освіти громади відповідає основним вимогам Базового компоненту дошкільної освіти в Україні.

Всі заклади  дошкільної освіти забезпечені кадрами, у них працює 17 педагогічних працівників. Для підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її сталого інноваційного розвитку колективи закладів  спрямовують свою діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості, починаючи з перших років життя дитини і завершуючи її вступом до школи.

Видатки на заклади дошкільної освіти у 2022 році:

ЗДО 2022 рік

з/п

інтернет

електроен

курси

пожбезпека

інші послуги

харчування

вода, вигр ями

придбання

РАЗОМ

Андріївський ЗДО

494471

 

5496

 

366

150

27808

 

142

528433

Великолугівський ЗДО

607692

 

52452

1720

3858

204

34905

 

2142

702973

Курненський ЗДО

426094

4210

 

 

1608

20

21324

 

142

453398

 селище Курне ЗДО

499563

4210

11967

1720

1967

204

26429

 

142

546202

Стрибізький ЗДО

487904

4210

 

1720

2316

505

34951

1075

142

532823

Слобідський ЗДО

269714

4210

42390

 

3179

331

12314

1075

142

333355

Cтаромайданський ЗДО

447160

 

 

1720

638

117

29118

 

142

478895

Соколівський ЗДО

485902

 

 

 

549

151

29682

5955

142

522381

Тетірський ЗДО

567822

 

75877

 

3431

30

26432

 

25419

699011

Теньківський ЗДО

350503

 

13205

1720

366

151

19003

1130

142

386220

РАЗОМ

4636825

16840

201387

8600

18278

1863

261966

9235

28697

5183691

 

Середня вартість утримання 1 дитини в закладах дошкільної освіти за 2022 рік – 63993 грн:

ЗДО

Факт

(2021), діт.

Середня кількість дітей

(2021), діт.

Витрати на утримання ЗДО

(2022), грн.

Витрати на утримання 1 дитини

(2022), грн.

АНДРІЇВСЬКИЙ ЗДО «Дзвіночок»

25

8(29%)

528433

66054

ВЕЛИКОЛУГІВСЬКИЙ ЗДО «Україночка»

23

10(45%)

702973

70297

 КУРНЕНСЬКИЙ ЗДО «Веселка»

24

10(40%)

546202

54620

 КУРНЕНСЬКИЙ ЗДО «Капітошка»

22

6(27%)

453398

75566

СТРИБІЗЬКИЙ ЗДО «Сонечко»

30

12(41%)

532823

44402

СЛОБІДСЬКИЙ ЗДО «Малятко»

10

4(40%)

333355

83339

СТАРОМАЙДАНСЬКИЙ ЗДО «Ромашка»

21

8(37%)

478895

59862

СОКОЛІВСЬКИЙ ЗДО «Сонечко»

28

9(36%)

522381

58042

ТЕТІРСЬКИЙ ЗДО «Перлинка»

19

9(47%)

699011

77668

ТЕНЬКІВСЬКИЙ ЗДО «Капітошка»

13

5(37%)

386220

77244

Всього

215

8(38%)

5183407

63993

 

          Проведено 4 засідання циклової комісії вихователів ЗДО (голова Лонська Світлана Іванівна), на яких розглянуто питання про театралізовану діяльність як одну з умов творчого потенціалу дошкільників, про формування основ здорового способу життя та проведено практичні заняття.

 

ЗАКЛАДИ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

   Контингент здобувачів освіти Курненської громади налічує 878 учнів: у тому числі учнів 1-х класів – 73; учнів 10-11 класів –108

          13 здобувачів освіти з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб. Загальною середньою освітою охоплено 100% дітей шкільного віку. Наповнюваність закладів загальної середньої освіти - 41,0% відповідно до їх проектної потужності, а середня наповнюваність класів – 9,6 учнів.

  Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та з метою приведення у відповідність до вимог чинного законодавства України типів, найменувань і установчих документів  освітніх закладів двадцятою сесією 8-го скликання від 13.07.2022 р. № 1614 було прийнято рішення «Про приведення у відповідність найменування та установчих документів закладів освіти Курненської сільської ради».

Так Андріївську ЗОШ І-ІІІ ст. перейменовано на Андріївський ліцей,  

Великолугівську ЗОШ І-ІІІ ст. – на Великолугівський ліцей,

ОЗЗСО Курненську ЗОШ І-ІІІ ст. – на Курненський ліцей,

ОЗЗСО Стрибізьку ЗОШ І-ІІІ ст. – на Стрибізький ліцей,

Соколівську ЗОШ І-ІІІ ст. – на Соколівський ліцей,

Тетірську ЗОШ І-ІІІ ст. – на Тетірський ліцей,

Теньківську ЗОШ І-ІІ ст. – на Теньківську гімназію,

Курненський та Стрибізький ліцеї визначено опорними з філією селища Курне та Старомайданською філією відповідно. Всі заклади діють відповідно до зареєстрованих статутів.

          Діяльність педагогічних колективів спрямована на виховання гуманіста, патріота, громадянина України, реалізацію завдань Концепції національно-патріотичного виховання молоді, заходів щодо профілактики дитячої безпритульності і бездоглядності, тощо.

 

 

 

 

 

ЗЗСО

К-ть вчителів

Вчит.методист

Старший вчитель

В

І

ІІ

спеціаліст

10 т.р.

до 3рр

3-10рр

10-20рр

20 і ^ рр

Пенсіонери

Соц.відпустка

Андріївський ліцей

15

 

2

9

4

1

-

1

1

2

4

8

2

1

Великолугівський ліцей

16

 

2

7

1

1

3

5

1

-

-

4

1

4

8

1

4

1

Курненський ліцей

19

 

2

1

5

1

7

2

4

 

1

1

4

2

12

1

1

2

Філія селища Курне

11

1

1

2

8

1

-

-

-

1

4

6

1

1

Стрибізький ліцей

17

 

1

3

9

3

2

1

-

-

1

2

4

11

2

-

Старомайданська філія

13

 

1

3

1

1

4

4

1

4

1

2

2

5

-

2

Соколівський ліцей

16

 

1

4

1

7

1

4

1

-

3

1

-

8

5

1

3

1

Тетірський ліцей

18

 

-

7

4

-

7

1

-

2

1

3

12

2

-

Теньківська гімназія

9

 

-

3

1

3

2

-

-

1

3

5

1

-

ВСЬОГО

134

1

10

1

 

43

3

42

15

28

3

1

6

1

11

3

17

1

34

72

3

16

8

Дані про педагогічні кадри 2022-2023 н.р.

          Педагоги громади підтримують патріотичний дух через участь у навчанні щодо впровадження інноваційних форм організації  роботи. Усі заклади  освіти громади долучились до створення нового освітнього простору в закладах, з метою надання якісних освітніх послуг в умовах концепції «Нова українська школа».

          Нова українська школа (НУШ) — довготермінова реформа освітньої галузі, яку було розпочато у 2018 році. Головна мета НУШ – створити школу, в якій буде комфортно вчитись і яка дасть учням не зайві знання, а й практичні навички застосування знань у повсякденному житті, нову школу, де навчать мислити критично, проводити власні експерименти та вільно висловлювати власну думку. Уже з нового навчального року українські п`ятикласники почали вчитися по-новому, за реформою Нової української школи. В нашій громаді це 101 учень.

 

З метою вдосконалення змісту і засобів краєзнавчо-дослідницької та патріотичної роботи в навчальних закладах, виховання підростаючого покоління на кращих традиціях українського народу, збереження історичної, духовної та культурної спадщини рідного краю, виявлення та розвитку творчих здібностей та інтересу до науково-дослідної, пошукової, експериментальної та практичної діяльності учнівської молоді протягом 2021-2022 навчального року вихованці та вчителі закладів освіти  Курненської громади стали учасниками та призерами у  Всеукраїнських і обласних конкурсах:

          - обласна екологічна акція «Діти на захисті морських ссавців» (Котвіцька Катерина, Бондарчук Ольга, Бедко Вікторія, Ольшанський Михайло, Мартинчук Олександра, Сірик Тетяна, Лузовіцька Вікторія – ОЗЗСО Стрибізька ЗОШ І-ІІІ ст (керівник Фещук Д.В.));

          - обласний етап Всеукраїнської акції «Годівничка» (Корнійчук Ангеліна - Старомайданська філія (керівник Литвин А.В.), Сірик Альбіна – ОЗЗСО Стрибізька ЗОШ І-ІІІ ст.(керівник Стрельченко І.Р.);

          - обласний етап акції «День зустрічі птахів» (Кравчук Вероніка, Кравчук Вікторія, Сірик Тетяна – ОЗЗСО Стрибізька ЗОШ І-ІІІ ст.(керівник Стрельченко І.Р.) ;

          - виставка-конкурс «Паперовий світ» (Желізняк Марія – Великолугівський ліцей,  Кравчук Вероніка та Корнійчук Іван - Стрибізький ліцей);

          - V обласний фестиваль патріотичних дій «Патріот – Резі» (Грибан  Катерина, Бура Микола, Желізняк Софія – Великолугівський ліцей) ;

          - обласний освітній івент «Емоції природи» (Грибан Катерина – Великолугівський ліцей; Кравчук Віталій, Фіканюк Андрій – Стрибізький ліцей);

          - Всеукраїнський конкурс «За нашу свободу» (Альбіна Сірик –Стрибізький ліцей);

          - ІV обласний фестиваль екологічного кіно «Кіно-ЕСО-FEST» (Бура Микола – Великолугівський ліцей);

            - обласний конкурс до 300-річчя від Дня народження Г.С.Сковороди «Г.С.Сковорода – духовний орієнтир сучасності» (Гавриш Степан – Андріївський ліцей; учні Тетірського ліцею (кер.: Загурська В.Ф.));

          - ХІІ обласна виставка-конкурс «Зимова казка» (Савіцький Володимир, Сич Сніжана – Андріївський ліцей; Авраменко Назар, Римарева Ірина – філія селища Курне Курненського ліцею);

          - обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (Авраменко Назар, Терещук Денис – філія селища Курне Курненського ліцею; Кравчук Вероніка, Кравчук Вікторія – Стрибізький ліцей);

          - Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (Сич Аріна, Грибан Катерина, Добровольський Нікіта, Грибан Артур – Великолугівський ліцей);

           - Флоря Тамара (Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Андрієнко Я.В.) зайняла  ІІІ місце на ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.

         З метою залучення інтелектуально та творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи діє філія учнівського товариства МАН «Інтелектуал» Курненської сільської ради (керівник Литвин А.В.)

         Учасники ІІ обласного етапу: Васільєв Андрій – учень Великолугівська ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Довженко Т.О.), Воробей Нікіта – Тетірська ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Загурська О.Я.), Шевчук  Дмитро – ОЗЗСО Стрибізька ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Бахуринська Л.Г.), Мельник Анастасія – Старомайданська філія ОЗЗСО Стрибізької ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Запольська Т.М.), Флоря Тамара – Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Лісова В.А.). Учень Васільєв Андрій отримав диплом ІІІ ступеня.

          В обласному етапі ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка взяла участь учениця Андріївської ЗОШ  І-ІІІ ст. Флоря Тамара (вчитель Зелінська Л.М.). Учениця  Тетірської ЗОШ І-ІІІ ступенів ЗОШ І-ІІІ ст. Пампура Юлія (вчитель Загурська В.Ф. ) стала  учасником   обласного етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика.

         З метою популяризації кращого досвіду професійної діяльності педагогічних працівників освіти, впровадження нових технологій у педагогічну практику, пошуку ефективних шляхів удосконалення навчального процесу з урахуванням вимог Державних стандартів, створення банку даних досягнень педагогічних колективів проводилась обласна педагогічна виставка «Сучасна освіта Житомирщини – 2022»,  учасником якої стала вчитель англійської мови Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Зінюк Світлана Степанівна та отримала диплом.

          Значна ланка методичної роботи протягом навчального року була спрямована на забезпечення формування інтелектуального потенціалу громади шляхом створення оптимальних умов для виявлення обдарованої молоді, розвитку її творчого потенціалу, самореалізації та  постійного духовного самовдосконалення. На високому методичному рівні та результативно була організована робота циклових комісій: вчителів початкових класів (голова Шевчик І.І.), вчителів математики, фізики та інформатики (голова Андрієнко Я.В.), практичних психологів та асистентів вчителя (голова Боровик Т.М.) та вихователів ЗДО (голова Лонська С.І.).

 

          Національною радою реформ інклюзивне навчання визнано одним із основних чинників реформування системи освіти в Україні. У 2009 році, після ратифікації Україною Конвенції ООН про права дітей з інвалідністю, в закладах освіти розпочався активний процес організації навчання дітей з особливими освітніми потребами. Впровадження  міжнародних підходів  до навчання дітей з особливими освітніми потребами, базується на засадах створення рівних можливостей та доступу до якісної освіти.

            Інклюзивна освіта – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти шляхом організації навчання дітей у закладах освіти на основі застосування особистісно-орієнтованих методів навчання з урахуванням їхніх індивідуальних особливостей у навчально-пізнавальній діяльності. Інклюзивне навчання організовано для 10 дітей з ООП у закладах загальної середньої освіти, а саме: Великолугівський ліцей – 1 дитина, Курненський ліцей – 2 , Стрибізький ліцей – 1, Старомайданська філія – 4, Тетірський ліцей – 2. У кожному закладі освіти з інклюзивним навчанням працює команда психолого-педагогічного супроводу, яка визначає ООП дитини і надає їм спеціальні освітні послуги.

          Всі заклади освіти мають доступ до мережі Інтернет.

          Завдяки національному проекту «Ноутбук кожному вчителю» Міністерства освіти і науки та Міністерства цифрової трансформації українські вчителі продовжують отримувати якісну та сучасну комп’ютерну техніку.

          Освітяни Курненської громади отримали 61 ноутбук та 30 хромбуків. Ноутбуки оснащено всім необхідним для дистанційної роботи вчителя – камерою, потужним процесором та можливістю під’єднання до інтернету. Це дасть змогу зробити навчальний процес сучасним та зручним.

 

Відповідно до потреби ноутбуки отримали:

ЗЗСО

Наявна комп’ютерна техніка

Ноутбуки

2022 р.

Хромбуки

2022 р.

Андріївський ліцей

8

6

5

Великолугівський ліцей

8

10

2

Курненський ліцей

10

10

2

Філія селища Курне

6

4

3

Стрибізький ліцей

8

8

4

Cтаромайданська філія

6

4

2

Соколівський ліцей

6

7

5

Тетірський ліцей

6

9

4

Теньківська гімназія

10

3

3

РАЗОМ

68

61

30

          Зазначу, що з чотирьох шкільних автобусів 2 передано на потреби ЗСУ та залишилося 2, які здійснюють підвіз 232 учасників освітнього процесу. Ще 114 дітей та працівників підвозить орендований транспорт. У грудні 2022 року придбано шкільний спеціалізований автобус ATAMAN вартістю 2498000 грн. для перевезення учасників освітнього процесу Курненського ліцею та філії селища Курне, що проживають в населених пунктах: Цвітянка, Молодіжне, Березова Гать, селище Курне.

          Важливим завданням у роботі освітньої галузі є забезпечення учнів гарячим харчуванням. Тому організація харчування дітей у закладах освіти – пріоритетне завдання Курненської сільської ради. Увага керівників закладів освіти була зосереджена на першочерговості збереження здоров’я і життя дітей шляхом організації якісного гарячого харчування. Особлива увага була зосереджена на впровадження нових підходів до організації шкільного харчування в контексті розроблення нового меню; забезпечення виконання норм харчування, проведення роз’яснювальної роботи з батьками.

          Забезпечено безоплатним гарячим харчуванням із числа учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів дошкільної освіти:

   - дітей-сиріт;

   - дітей, позбавлених батьківського піклування;

   - дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України

«Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

         - дітей з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в  класах з інклюзивним навчанням;

         - дітей, батьки яких є учасниками бойових дій на території проведення АТО, ООС або загинули під час виконання військового обов’язку в зоні проведення АТО,ООС;

         - дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України;

   - дітей з числа внутрішньо переміщених осіб ( в т. ч. тимчасово);

         - дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

   - дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

   - дітей з інвалідністю.

          А також забезпечено гарячим харчуванням учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти та встановлено розмір батьківської плати на харчування однієї дитини у розмірі 60% від вартості фактично спожитих продуктів харчування вдень та 40% за рахунок місцевого бюджету. Вартість харчування на одну дитину в ЗЗСО в день відповідно до кошторисних видатків  до 20 грн., в ЗДО – до 35 грн.

          Зроблено  реконструкцію частини даху  Тетірського ліцею на суму 748256грн.

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку, протягом 2022 року було здійснено виплату 6 дітям-сиротам, що досягли 18-річного віку на суму 10860 грн.

Видатки на утримання закладів загальної середньої освіти  у 2022 році:

ЗЗСО 2022 рік

з/п вчителі

інклю

зія

з/п тех

інтернет

електроен

курси

пожбезп

інші послуги

харчування

вода вигр ями

придбання

відр

підвіз

інші видатки

разом

Андріївський ліцей

3825609

 

706647

 

103507

6450

2366

3002

63349

4460

84223

330

46137

 

4846080

Великолугівський ліцей

3810898

 

836922

9170

133667

7740

2184

4802

80226

 

8224

1670

48125

 

4943628

Курненський ліцей

4221666

 

775811

6260

234074

9030

2548

8945

80322

 

48404

300

15550

 

5402910

Філія селища Курне

2666106

 

306003

4210

57219

4730

4352

18814

49004

 

5944

250

8756

 

3125388

Стрибізький ліцей

4479387

2160

960696

6260

179516

7310

2730

11637

148951

9798

137372

344

29792

 

5975953

Cтаромайданська філія

3021454

11232

394517

 

84376

6880

4834

5229

45151

2650

2114

 

48125

 

3626562

Соколівський ліцей

3658589

 

686895

 

114149

6020

3094

8720

62438

15490

53736

 

11065

 

4620196

Тетірський ліцей

3799643

1008

723199

 

113789

7740

6348

3098

61631

 

2594

240

12991

748256

5480537

Теньківська гімназія

1920944

 

322184

 

31670

3440

1456

753

28590

 

1898

 

44628

 

2355563

РАЗОМ

31404296

14400

5712874

25900

1051967

59340

29912

65000

619662

32398

344509

3134

265169

3246256

40376817

 

Середня вартість утримання 1 дитини в закладах загальної середньої освіти за 2022 рік – 48488грн:

ЗЗСО

Факт

(2022), уч.

Потужність

Відсоток наповнення

Середня

наповнюваність класів,уч.

Витрати на

утримання школи

(2022), грн.

Витрати на утримання

1 учня

(2022), грн.

Андрівський ліцей

99

320

31%

9

4846080

48950

Великолугівський ліцей

111

300

37%

10,1

4943628

44537

Курненський ліцей

119

392

30%

10,8

5402910

45403

Філія селища Курне

76

170

44%

8,4

3125388

41124

Стрибізький ліцей

179

320

56%

16,3

5975953

33385

Старомайданська філія

63

144

44%

7

3626562

57564

Соколівський ліцей

91

200

46%

8,3

4620196

50771

Тетірський ліцей

101

250

40%

9,2

5480537

54263

Теньківська гімназія

39

100

39%

5,6

2355563

           60399

 

 

 

 

 

 

 

 

ДЮСШ та СПОРТ

          Основними завданнями, над якими працює Стрибізька дитячо-юнацька спортивна школа:

          - створення умов для спортивного вдосконалення вихованців, які мають здібності для занять спортом вищих досягнень, підготовки спортивного резерву для збірних команд області та України;

          - формування в учнів свідомого і відповідального ставлення до здорового способу життя та власного здоров'я;

          - створення умов для гармонійного розвитку особистості, спортивного вдосконалення учнів;

         - зміцнення здоров'я дітей засобами фізичної культури і спорту;

         - задоволення потреб учнів відповідно до їх інтересів та здібностей в обраному виді спорту.

 

         Витрати на ДЮСШ за 2022 рік – 512274 тис.грн.

 

         Участь та досягнення:

12.01.22      Турнір з футзалу серед дівчат 2008/09 р.н. «Древляночка»   

                     м. Коростень – 3 місце

20.01.22      Змагання з тенісу Гімназіади школярів  с. Великий Луг

21.01.22      Змагання з тенісу Гімназіади Житомирщини  смт. Пулини – 1 місце

28.01.22      Фінальні змагання з тенісу  м. Житомир – 6 місце

28.01.22      Зональні змагання з шахів  смт. Черняхів – 2 місце

18.02.22      Змагання з шашок  м. Коростень – 5 місце

23.02.22  Змагання з фут залу юнаки 2007-2008 р.н.                                                

           За місцем проживання та у місцях масового відпочинку громадян фізкультурно-оздоровчу роботу проводили місцева організація ВФСТ «КОЛОС», відділ освіти та гуманітарних питань Курненської сільської ради.

           Так за підтримки Житомирської обласної організації ФСТ «Спартак» в ряді населених пунктів громади  було організовано і проведено благодійні турніри з футболу та волейболу на підтримку ЗСУ та їх сімей, а до Дня фізичної культури та спорту – турнір з футзалу серед посадових осіб місцевого самоврядування Курненської ТГ.

          Жителі громади брали участь в благодійних турнірах з паркового волейболу серед жінок, серед чоловіків та зі змішаного паркового волейболу в підтримку ЗСУ, де зайняли 4 місце.

          До Дня незалежності України спортсмени громади брали участь у змаганнях з пляжного волейболу серед дівчат під девізом «Хто ти, майбутній Олімпієць?» 

          На базі Стрибізького ліцею проходив І Чемпіонат області з пішохідного туризму серед працівників освіти в закритих приміщеннях. Збірна команда освітян Курненської громади виборола в цих змаганнях І місце.

          Традиційним стало проведення Спартакіади допризовної молоді імені  воїна – героя АТО Олексія Горая. Проведено  місячник оборонно - масової роботи, приурочений Дню Збройних Сил України.

 

          З метою розвитку масового спорту та спорту ветеранів проводяться  змагання з міні-футболу, футболу, волейболу, настільного тенісу. Команди ветеранів беруть активну участь в районних, обласних змаганнях та товариських зустрічах.

          Збірна команда ветеранів посіла 4 місце  в благодійному зональному турнірі з міні-футболу (футзалу) серед ветеранів 50 +.

          Серед жителів громади ведеться активна пропаганда здорового способу життя.

          Проводиться робота по залученню осіб усіх вікових категорій до занять фізичною культурою та спортом, формуванню інтересу та звички до регулярних занять спортом.

         

КУЛЬТУРА

          Надання культурних послуг населенню Курненської територіальної громади протягом 2022 року здійснювали 20  закладів  культури: 3 центри культурних послуг,  14 філій та 3 бібліотеки.

         В закладах культури  в 2022 році працювало 22 працівники, з них 19 працівників клубних закладів, 3 працівники бібліотек, всі вони отримують заробітну плату та встановлені законом надбавки. Освіту за фахом має 9 працівників.

          В клубних закладах Курненської ТГ функціонує  39 аматорських формувань, в яких задіяно  419 учасників різних вікових груп  з них:  любительських об’єднань та клубів за інтересами – 20, вокально-хорових -11. Музично-інструментальних -1, театральних -6, хореографічних -1.

         Протягом 2022 року робота закладів культури була спрямована на виконання Закону України "Про культуру", "Про охорону культурної спадщини", "Про захист суспільної моралі", "Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації", "Про нематеріальну культурну спадщину", а також згідно річного плану роботи на 2022 рік.

          Головними напрямками розвитку діяльності закладів культури були: 

          - формування та розкриття творчих здібностей різновікових груп населення;

          - залучення нових учасників художньої самодіяльності;

          - відзначення знаменних та пам’ятних дат;

          - краєзнавча робота закладу культури;

          - проведення звітних концертів перед населенням;

          - проведення щорічного фестивалю дитячої та юнацької творчості;

          - проведення різноманітних творчих виставок;

          - підвищення ролі сільських творчих колективів;

          - розвиток усіх видів та жанрів народної творчості;

          - висвітлення роботи закладу через Інтернет та соціальні мережі

          Одним із головних напрямків роботи є формування та задоволення громадських, соціально-суспільних інтересів, виховання патріотизму, залучення творчих та інтелектуальних ресурсів суспільства задля системного оновлення українського соціуму, створення простору соціально-культурної  самореалізації.

          Основними завданнями відділу у сфері культури є реалізація державної політики в галузі культури і мистецтва.

          З метою збереження і розвитку культури та мистецтва, сприяння розвитку духовності, зміцнення моральних цінностей відділом здійснюються кроки щодо створення умов розвитку галузі. Першочерговими завданнями залишаються питання фінансування сфери, відродження, збереження і примноження фольклору, організація змістовного дозвілля молоді, підвищення фахового рівня клубних та бібліотечних працівників.

        Протягом 2022 року працівниками галузі культури Курненської ТГ проводилися інформаційно-просвітницькі та мистецькі заходи, спрямовані на утвердження: патріотизму, героїзації захисників і захисниць України духовності і моральності, формування національної свідомості населення шляхом відзначення державних свят, знаменних та пам’ятних дат з історії України (урочистості з нагоди Дня Соборності України, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, відзначення Шевченківських свят, Дня Пам’яті та Примирення, Дня Перемоги, Міжнародного дня захисту дітей, Дня Конституції України, Дня Державного прапора України, 31 річниці Дня Незалежності України, Дня захисника та захисниць України, Дня Гідності та Свободи, вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні та відзначення Дня Святого Миколая, новорічних та Різдвяних свят). У клубних закладах культури громади  проведено 261 захід, які відвідали 9642 відвідувачі.

       Жителі громади,  в цілому, з великою повагою ставляться до народознавчих свят і охоче приймають у них участь. Задля популяризації народних промислів та ремесел проводяться виставки народних майстрів ужиткового мистецтва.

        Завдяки  якісній, сучасній матеріально-технічній базі, якісному Інтернет забезпеченню  населених пунктів територіальної громади   онлайн – заходи,   які презентували заклади культури у соцмережі Facebook групі THE BEST Курненської ТГ, стали доступнішими масовому глядачу. 

          Всі заходи сприяють патріотичному вихованню, формуванню суспільної моралі, задоволенню різнобічних запитів населення на культурні послуги. 

 

Витрати на сферу культури у 2022 році:

Заклади

з/п

інтернет

електро

ененергія

курси

пожбезпека

інші послуги

придбання

РАЗОМ

 

ЦКП с.Андріївка

219331

 

6544

 

584

   

226459

 

с.Улашанівка

23340

 

350

       

23690

 

с.Рудокопи

16309

           

16309

 

с.Тетірка

81825

 

2059

1800

389

   

86073

 

с.Ходорівка

11575

           

11575

 

с.Теньківка

38420

 

900

       

39320

 

с.Стара Рудня

25289

 

228

       

25517

 

с.Соколів

25147

 

841

       

25988

 

ЦКП с.Курне

444489

2105

23994

1800

1708

 

6565

480661

 

сел.Курне

43224

4210

806

 

1417

   

49657

 

с.Великий Луг

115282

 

1367

 

1937

   

118586

 

с.Новини

36533

     

1566

   

38099

 

ЦКП с.Стрибіж

379105

2105

10267

1800

2073

1836

2924

400110

 

с.Слобідка

25474

4210

10424

 

1656

   

41764

 

с.Грузливець

20492

 

3022

 

1422

   

24936

 

с.Павлівка

34269

 

569

 

1527

   

36365

 

с.Старий Майдан

54368

     

1886

   

56254

 

РАЗОМ

1594472

12630

61371

5400

16165

1836

9489

1701363

 

 

          Російська збройна агресія проти України змінила життя  населення нашої країни, але працівники культури  не залишилися осторонь і брали активну участь у наданні гуманітарної допомоги переселенцям у пошуку житла.  Велася робота  по веденню документації, самоосвіти  працівників, генерування сценаріїв, оновлення репертуарів солістів та творчих колективів. Було дуже прикро, що обмежувальні заходи перекреслили всі попередні плани щодо організації дозвілля жителів  Курненської громади, та урізноманітнити вимушене утримання людей від гамірних та чисельних зібрань працівникам культури в 2022 році  вдалося шляхом створення та знаходження нових форм і методів роботи і втіленням їх у життя.

          Кожного дня двері закладів культури та бібліотек відкриті для дітей та дорослих, які приходять не тільки, щоб виступити на сцені, а й для того, щоб  поспілкуватися в дружнім колі, розповісти про свої досягнення та поділитися своїми переживаннями. Протягом року працівники закладів культури долучилися до благодійних та благородних справ: збір коштів, продуктів харчування та приготування страв для воїнів ЗСУ, розповсюдження та сортування одягу з гуманітарної допомоги для переселенців та найбільш вразливих категорій людей, плетіння маскувальних сіток та виготовлення окопних свічок. Протягом грудня-січня працівниками закладів культури проведено благодійні концерти з колядками та щедрівками. На підтримку ЗСУ було зібрано 88090 грн. 

          Робота бібліотек Курненської сільської ради у 2022 році орієнтована на реалізацію Закону України «Про бібліотеки та бібліотечну справу» та спрямована на популяризацію дитячої, юнацької, дорослої книги та періодичних видань. На сьогоднішній день для створення комфортного бібліотечного простору замало лише забезпечувати потреби читачів в інформації, необхідно, щоб бібліотека стала тим місцем, де буде кожному приємно знаходитися, а все навкруги спонукатиме до читання та розвитку. Тому бібліотеки продовжують використовувати нові можливості активних форм роботи з користувачами.

          Широкий доступ до інформації сприяє розвитку пізнавальних та творчих здібностей, становлення та розвиток інтелектуальної культури сільських жителів. Для дітей проведено літературно-пригодницькі сторінки, солодкі цікавинки, казкові калейдоскопи, віртуальні подорожі, ділові ігри, цікаві історії дикої природи, зустрічі з казкою до Всесвітнього дня казки. З метою популяризації бібліотечного фонду проводяться огляди нових надходжень, книжкові світлиці, мистецькі вітальні. Протягом року в бібліотеках громади проводились заходи з метою вивчення запитів користувачів та формування їх інтересів. Співпрацюючи з ліцеями, дитячими садочками, громадськими організаціями, вели роботу з популяризації книги, використовуючи при цьому різні форми роботи. Час вимагає нових знань від наших працівників і для того, щоб іти у ногу з часом, кожен працівник бібліотеки розміщує у соціальних мережах свою роботу: музичні відео казки, онлайн – майстер класи, різноманітні книжкові виставки, полички, викладки літератури, конкурси, онлайн привітання до різних свят. Цікаво та змістовно висвітлено різні форми бібліотечної роботи: поетичні години, години пам’яті, інформаційні хвилини, літературні вечори, вечори-портрети, уроки історії, поетичні вернісажі.

          Видатки на функціонування бібліотек -  235405 грн.

          Основними проблемами галузі залишаються: низький рівень забезпечення галузі фахівцями та потреба в оновленні матеріально-технічного забезпечення.

 

Відділ освіти та гуманітарних питань на 2023 рік планує:

          - реалізовувати державну політику в галузі освіти, культури та спорту (з урахуванням особливостей соціально-культурного середовища громади);

          - забезпечувати діяльність освітніх закладів Курненської сільської ради та створювати умов для здобуття дітьми якісної дошкільної, базової, повної загальної середньої, інклюзивної та позашкільної освіти;

          - реалізовувати дотримання законодавства України в галузі освіти, Державного стандарту загальної середньої освіти та вимог Базового компонента дошкільної освіти відповідними закладами освіти усіх типів і форм власності, розташованими на території громади;

          - зміцнювати матеріально-технічну базу закладів освіти, культури та ДЮСШ.

 

ЗАГАЛЬНИЙ ВІДДІЛ

          Впродовж звітного періоду загальний відділ Курненської сільської ради працював над вдосконаленням порядку документування управлінської інформації та роботи з документами відповідно до вимог чинного законодавства. Проведений аналіз кількості вхідної, вихідної кореспонденції за 2022 рік,  документообіг в цілому складає 2918 документів. З них 1830 документів вхідної кореспонденції, розгляд яких було доручено відповідним структурним підрозділам сільської ради або окремим посадовим особам та 1038 документів вихідної кореспонденції.

          За 2022 рік  працівниками відділу видано громадянам 6542 довідки, в тому числі: про склад сім’ї або зареєстрованих осіб у житловому приміщенні, довідки і клопотання, пов’язані з виплатою компенсацій на поховання громадян,  про реєстрацію та фактичне місце проживання громадян, довідки для оформлення спадщини за заповітом та оформлення спадщини за законом, довідки про тимчасову реєстрацію ВПО і  інші.

          Враховуючи зміни в законодавстві з березня 2020 року загальний відділ розпочав свою роботу в автоматизованій системі «Реєстр територіальних громад». Реєстр територіальної громади наповнюється щоденно. Змінюючи реєстрацію місця проживання, реєструючи місце проживання новонароджених дітей, реєструючи місце проживання особи, загальний відділ вносить зміни та оновлює дані в Реєстрі. За вказаний період загальним відділом сільської ради видано 186  довідки  про реєстрацію місця проживання особи. Зареєстровано місця проживання – 79, знято з реєстрації з місця проживання – 178.

         На виконання вимог Закону України «Про звернення громадян» (зі змінами), Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»  загальним відділом ужито низку організаційних заходів, спрямованих на забезпечення системної роботи із зверненнями громадян, як пріоритетного напряму діяльності місцевих органів виконавчої влади. Створено належні умови для забезпечення реалізації конституційних прав громадян на письмове звернення, особистий прийом та одержання обґрунтованої відповіді.

         У 2022 році питання організації роботи із зверненнями громадян тричі розглядалися на засіданнях виконавчого комітету де було проаналізовано стан роботи із зверненнями громадян за результатами яких прийняті рішення виконавчого комітету від 27.04.2022 р. № 77 «Про дотримання чинного законодавства щодо розгляду звернень громадян», від 13.07.2022 р. № 154 «Про дотримання роботи із зверненнями громадян у І півріччі 2022 року» та від 28.10.2022 р. № 205 «Про звернення громадян, що надійшли до Курненської сільської територіальної громади за 9 місяців 2022 року». 

          Усі заяви, скарги та пропозиції були зареєстровані в установленому порядку з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348 «Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації» (із змінами).

          Загальним відділом проводяться системні заходи щодо поліпшення роботи із зверненнями громадян, ґрунтовного та всебічного розгляду питань, які порушуються громадянами перед місцевими органами виконавчої влади, усунення причин, що породжують скарги громадян,  забезпечується належний їх розгляд із додержанням встановлених законодавством термінів розгляду та своєчасним наданням відповідей заявникам.

          Відповідно до ст. 22 Закону України «Про звернення громадян», Указом Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» видано розпорядження сільського голови від 28.12.2021 № 56-од «Про затвердження графіка особистого прийому громадян на 2022 рік», зокрема в графіку особистого прийому сільського голови передбачено проведення особистих прийомів громадян чотири рази на місяць, у тому числі двох особистих виїзних прийомів громадян в старостинські округи громади.

         Протягом 2022 року загальним відділом отримано та опрацьовано 1313 звернень громадян, у тому числі 9 колективних, що на 402 звернень менше ніж за 2021 рік. З урахуванням колективних звернень до громади звернулося 1597 жителів.

          Із загальної кількості звернень - 830 (63,2%) надійшло поштою, у тому числі отримано під час особистих прийомів - 483 (37,0%).

         Як свідчить аналіз надходження звернень громадян за територіальною ознакою, протягом звітного періоду найбільше звернень до Курненської сільської ради надійшло від жителів таких старостинських округів:

  • Соколівського старостинського округу № 6 – 239 (18,2%),
  • Курненського старостинського округу № 5 – 180 (14,0%),
  • Стрибізького старостинського округу № 1 – 137 (10,4%),
  • Теньківського старостинського округу № 8 – 103 (7,8%).

 

Протягом 2022 року до загального відділу надійшло звернень:

  • від учасників АТО - 140,
  • від членів багатодітних сімей та одиноких матерів - 115,
  • від інвалідів загального захворювання - 93,
  • від переселених та ВПО - 87, 
  • від дітей війни – 23 та інші.

 

          За соціальним станом авторів звернення у 2022 році поступали від громадян, які потребують соціального захисту, підтримки та особливої уваги з боку місцевих органів державної виконавчої влади щодо задоволення їх повсякденних запитів і життєвих потреб. Серед зазначеної категорії громадян найбільше звернень на адресу загального відділу сільської ради надійшло від:

 

  • пенсіонерів – 337 (25,6%),
  • пенсіонерів з числа військовослужбовіців-11,
  • робітників та селян – 174 (13,2%),
  • військовослужбовців – 167 (12,7%),
  • працівників бюджетної сфери – 98 (7,4%),
  • безробітних –69 (5,2%) та інші.

 

          Усі звернення повністю скомплектовані в справи відповідно до вимог чинного законодавства.

          В громаді всі звернення, що надходять, розглядаються керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Авторів звернень завжди повідомляють про результати розгляду.

           В сільській раді створені належні умови для розгляду звернень громадян, запроваджено дієвий контроль за повним, кваліфікованим та об’єктивним розглядом звернень, не допускається надання необгрунтованих відповідей заявникам.

          Увага керівництва місцевих органів виконавчої влади постійно акцентується на необхідності підвищення відповідальності посадових осіб за забезпечення своєчасного розгляду звернень громадян, що дає можливість оперативно вирішувати порушені жителями громади проблеми та задовольняти законні їх вимоги.

          У відповідності до Закону України  «Про військовий обов’язок і військову службу» та з метою організації і проведення заходів із військового обліку загальним відділом виконавчого комітету сільської ради був розроблений перспективний план з військового обліку військовозобов’язаних і призовників на 2022 рік.  Проведені звірки облікових даних карток первинного обліку із обліковими даними особових карток П-2 військовозобов’язаних з даними у 6 відділі Житомирського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та погосподарськими книгами сільської ради.

          Вдосконалюючи роботу із запитами на інформацію та у зв’язку з опрацюванням запитів та підготовкою відповідей на них, загальним відділом підготовлено та затверджено Положення про порядок роботи із запитами на інформацію. За 2022 рік до загального відділу надійшло 5 інформаційних запитів, з них: 2 – від громадських організацій, 2 – від фізичних осіб, 1 – від юридичних осіб. Робота із запитами на публічну інформацію спрямована на забезпечення права кожного громадянина на доступ до інформації, що знаходиться у володінні сільської ради, створення належних умов для реалізації цього права відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

          Із загальної кількості інформаційних запитів: 3 інформаційних запити надійшло до сільської ради електронною поштою, 2 – поштовим відправленням.

          Всі інформаційні запити, які надійшли розглянуті відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» у встановлені законодавством терміни.

          Протягом звітного періоду здійснювався контроль щодо актуалізації Регламенту роботи Курненської сільської ради та Інструкції з діловодства у Курненській сільській раді та її виконавчому комітеті. Організація засідань сесій та засідань виконавчого комітету проводилась відповідно до вимог Регламенту роботи Курненської сільської ради восьмого скликання.

          Протягом  2022 року відбулося  9  засідань сесій сільської ради на яких прийнято 268  рішення та 13 засідань виконавчого комітету на яких прийнято 288 рішень. За результатами засідань всі прийняті рішення, відповідно до Інструкції з діловодства, опрацьовані, зареєстровані, оприлюднені на сайті, розмножені та доведені до відома та роботи виконавців.

          Протоколи засідань сесій, виконавчого комітету та документи до них сформовані у відповідні томи та внесені до опису справ постійного зберігання сільської ради.

          Відповідно до п.20 ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про Національний архівний фонд і архівні установи», «Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях» працівниками загального відділу велася робота щодо упорядкування та архівного зберігання документів.

          За 2022 рік відбулося 2 засідання експертної комісії на яких розглядалися та схвалювалися акти про вилучення для знищення справ (документів), не внесених до Національного архівного фонду, описи справ постійного зберігання описи справ з кадрових питань (особового складу).

          Працівниками відділу постійно здійснюється робота щодо впорядкування документів згідно номенклатури справ, інструкції з діловодства.

Участь депутатів у пленарних засіданнях сесій Курненської сільської ради

п/п

Список депутатів

15 сесія

8-го скликання

16 сесія

8-го скликання

17 сесія

8-го скликання

18 сесія

8-го скликання

19 сесія

8-го скликання

20 сесія

8-го

скликання

21 сесія

8-го

скликання

22 сесія

8-го скликання

23 сесія

8-го скликання

1.

Новашевська О.Ю.

+

-

+

-

+

+

+

+

+

2.

Сидорчук О.В.

+

+

+

+

-

+

+

+

-

3.

Талько С.О.

-

+

-

+

+

+

+

-

+

4.

Павлюк О.М.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

5.

Трохліб О.Г.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

6.

Мороз О.В.

-

+

+

+

+

-

+

-

+

7.

Терзі Є.І.

-

+

+

+

+

-

+

+

+

8.

Якимчук Ю.А.

-

-

+

+

-

-

-

-

+

9.

Іванисько М.Б.

+

+

+

+

-

+

+

+

+

10.

Пех Л.І.

-

+

-

-

-

-

-

+

+

11.

Давидюк В.В.

-

+

-

+

+

+

+

-

+

12.

Єфімова Ю.І.

+

-

+

+

+

+

+

+

+

13.

Ковтун Т.В.

-

+

-

+

+

-

+

-

+

14.

Сірик О.І.

+

+

+

+

+

-

+

+

+

15.

Стрельченко В.С.

-

+

-

+

+

-

+

+

+

16.

Лонська С.І.

+

+

+

+

+

-

+

+

+

17.

Флячинський Б.В.

-

-

-

-

-

-

-

-

-

18.

Чорний В.М.

+

+

+

+

+

+

+

+

-

19.

Болембах Я.М.

+

+

-

+

+

-

-

-

+

20.

Загурська-Андрієнко Л.Г.

+

+

+

+

+

+

-

-

+

21.

Ригун О.Г.

-

-

+

-

-

+

+

+

+

     +   присутній

  • відсутній з поважних причин

Участь членів у засіданнях виконавчого комітету Курненської сільської ради

п/п

Список

членів

виконкому

1 виконком

2 виконком

3 виконком

4 виконком

5 виконком

6 виконком

7 виконком

8 виконком

9 виконком

10 виконком

11 виконком

12 виконком

13 виконком

1.

Корзун Л.В.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

2.

Медушевський Д.Л.

-

+

+

+

-

-

+

+

+

+

+

+

+

3.

Павлюк О.М.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

4.

Ільчук Т.А.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

5.

Корзун О.Л.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

6.

Волощук І.Д.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

7.

Загурський В.В.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

8.

Римарев М.М.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

9.

Халімовська А.А.

+

+

-

+

+

+

-

+

+

+

+

+

+

10.

Флоря А.І.

+

-

достроково припинила свої повноваження рішення 18 сесії 8-го скликання від 20.04.2022 р. № 1593

11.

Підкаура Ю.Ф.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

12.

Смагін В.К.

-

+

-

+

+

+

+

+

-

-

-

-

-

13.

Іванисько О.П.

+

+

+

+

+

-

+

+

+

+

+

+

+

14.

Гарасюта О.В.

+

+

+

-

+

+

+

+

+

+

+

+

+

15.

Боковенко С.В.

+

+

+

+

+

+

+

+

-

+

+

+

+

16.

Мартинчук О.М.

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

 

17.

Олтаржевська І.О

відпустка по догляду за дитиною

виведено зі складу виконкому, рішення 22 сесії 8-го скликання від 04.11.2022 р.№ 1643

18.

Борецька М.В.

-

-

+

-

+

-

-

-

+

-

-

-

-

19.

Висоцький А.В.

+

+

увільнено від роботи у зв’язку з призовом на військову службу наказом ССД від 24.02.2022 р № 5-к

20.

Романчук Я.Л.

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

виведено зі складу виконкому, рішення 22 сесії 8-го скликання від 04.11.2022 р.

№ 1643

21.

Терещук В.М.

+

+

+

-

-

+

-

-

-

-

+

-

+

22.

Маркевич В.С.

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

виведено зі складу виконкому, рішення 22 сесії 8-го скликання від 04.11.2022 р.

№ 1643

23.

Лісова О.Л.

+

+

-

+

+

-

+

+

+

+

+

-

+

24.

Гінчак К.І.

+

+

+

+

-

-

-

+

+

-

+

-

+

25.

Корзун Л.О.

+

-

+

+

-

+

-

-

-

-

-

-

-

26.

Ковальська Л.А.

введено в склад виконкому, рішення 22 сесії 8-го скликання від 04.11.2022 р. № 1643

+

+

27.

Швайківська Л.Й.

введено в склад виконкому, рішення 22 сесії 8-го скликання від 04.11.2022 р. № 1643

-

+

   +   присутній

  • відсутній з поважних причин

 

Інформаційні дані за 2022 рік

 

Видано довідок

Зареєстровано місця проживання

Знято з реєстрації місця проживання

Заяви та скарги громадян

Заяви на матеріальну допомогу

Відправлено на строкову службу

Мобілізовано

Нотаріальні дії

Оформлено справ по субсидіях

Курненський

центральний округ

1044

20

13

482

336

0

30

155

219

Стрибізький

старостинський

округ № 1

1380

12

40

 

 

0

53

      111

410

Старомайданський

старостинський округ № 2

488

6

19

 

 

0

12

50

111

Великолугівський старостинський округ № 3

672

11

21

 

 

0

42

56

155

Тетірський старостинський округ № 4

750

13

17

 

 

0

34

94

158

Курненський старостинський округ № 5

604

9

27

 

 

0

29

12

82

Соколівський старостинський округ № 6

651

5

19

 

 

0

34

12

246

Андріївський старостинський округ № 7

381

3

14

 

 

0

21

1

32

Теньківський старостинський округ № 8

568

0

8

 

 

0

13

 

16

53

Всього:

6542

79

178

482

336

0

268

507

1466

 

ДАНІ про звернення громадян, що надійшли до Курненської сільської територіальної громади за 2022 рік

№ з/п

Найменування органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

Кількість усіх звернень

Кількість звернень, що надійшли поштою

(п.1.1) *

Кількість звернень на особистому прийомі

(п.1.2)

Результати розгляду звернень:

вирішено позитивно

п. 9.1

відмовлено

у задоволенні

п. 9.2

дано роз’яснення

п. 9.3

інше

п. 9.4 – 9.6

2022

2022

2022

2022

2022

2022

2022

1.

Курненська сільська рада

1313

830

483

830

0

483

0

 

з/п

Кількість звернень, з них:

повторних

(п.2.2)

колективних

(п.5.2)

від учасників та інвалідів війни,

учасників бойових дій

(п. 7.1, 7.3, 7.4, 7.5)

 

від інвалідів

І,ІІ,ІІІ групи

 

(п.7.7, 7.8, 7.9)

від ветеранів

праці

(п.7.6)

від

дітей війни

(п.7.2)

від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь

(п.7.11 ,7.12, 7.13)

від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи

(п.7.14, 7.15)

 

2022

2022

2022

2022

2022

2022

2022

2022

1.

0

9

3

93

5

23

124

20

 

з/п

Кількість питань, порушених у зверненнях громадян

у тому числі питання:

аграрної

політики і

земельних

відносин

 

транспорту

і зв’язку

фінансової,

податкової,

митної

політики

соціального захисту

праці

і заробітної

плати, охорони праці, промисло-вої безпеки

охорони

здоров’я    

комунального

господарства

житлової

політики

екології та

природних

ресурсів

забезпечення

дотримання законності

та охорони правопорядку,

запобігання дискримінації

 

2022

2022

2022

2022

2022

2022

2022

2022

2022

2022

2022

1.

1313

249

5

4

542

27

99

23

32

12

264

 

№ з/п

                                                                                                                                           у тому числі питання:                

Штатна чисельність структурного підрозділу роботи  зі зверненнями громадян

Сімейної та гендерної політики, захисту прав дітей

освіти, наукової, науково-технічної,

інноваційної діяльності та інтелектуальної власності

діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин

діяльності центральних органів виконавчої влади

діяльності місцевих

органів виконавчої влади

діяльності органів місцевого

самоврядування

державного будівництва, адміністративно-територіального устрою

інші

 

2022

2022

2022

2022

2022

2022

2022

2022

2022

1.

20

17

12

0

5

0

2

0

1

Загальний відділ відповідно до покладених на нього завдань на 2023 рік планує:

          - здійснювати документально-технічне забезпечення діяльності керівництва Курненської сільської ради та її виконавчих органів, ведення у Курненській сільській раді та її виконавчих органах діловодства, контроль за строками проходження і виконання документів, надавати методичну і практичну допомогу з цих питань відділам та іншим структурним підрозділам виконавчого комітету сільської ради;

          - організовувати належну роботу, в основу якої покладено принципи служіння сільській територіальній громаді, дотримуватися прав місцевого самоврядування, неухильного дотримання вимог Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

          - здійснювати експертизу нормативно-правових актів, розпорядчих документів (рішень виконавчого комітету сільської ради та розпоряджень сільського голови) щодо їх відповідності Інструкції з діловодства у виконавчому комітеті Курненської сільської ради та іншим нормативно-правовим актам з питань діловодства;

          - приймати, реєструвати, здійснювати попередній розгляд, передавати згідно з розподілом обов’язків на розгляд керівництву Курненської сільської ради та на виконання, розмножувати, розсилати вхідну і вихідну кореспонденцію, рішення виконавчого комітету та рішення Курненської сільської ради, розпорядження сільського голови, інші документи виконавчого комітету Курненської сільської ради;

          - забезпечувати здійснення діловодства за запитами на інформацію, надісланими поштою та засобами електронного зв’язку, а також за документами, складеними на виконання запитів на інформацію;

          - надавати для оприлюднення на офіційному сайті сільської ради рішення виконавчого комітету та сесії сільської ради, порядок денний сесії сільської ради;

          - забезпечувати здійснення контролю за строками проходження і виконання документів, а також за відповідністю форм виконання вимогам документів та резолюціям керівництва Курненської сільської ради;

          - спільно з іншими структурними підрозділами Курненської сільської ради забезпечувати підготовку і проведення засідань виконавчого комітету сільської ради;

          - за дорученням сільського голови перевіряти в структурних підрозділах виконавчого комітету ради стан організації діловодства та контролю за проходженням і виконанням документів, вивчати роботу діловодних служб цих органів, надавати їм необхідну допомогу в удосконаленні форм і методів роботи з документами;

          - здійснювати контроль за правильністю користування документами в апараті ради, готувати зведення, звіти, інформації з питань роботи з документами, відповідно до плану роботи інформувати керівництво виконавчого комітету ради з цих питань;

          - забезпечувати культуру діловодства, впроваджувати сучасні технічні засоби роботи з документами, комп’ютеризації діловодних процесів та інших напрямів діяльності, надавати методичну і практичну допомогу з цих питань працівникам апарату ради, іншим підрозділам виконавчого комітету ради;

          - сприяти набуттю знань і навиків з питань роботи з документами працівниками ради, підвищенню кваліфікації працівників діловодних служб виконавчого комітету;

          - складати номенклатуру справ, забезпечувати здійснення контролю за правильністю формування, оформлення і зберігання справ, здачу документів на зберігання до архівного відділу Житомирської райдержадміністрації;

          - організовувати та здійснювати контроль за розглядом звернень громадян посадовими особами сільської ради, здійснювати контроль за проведенням ними особистого прийому громадян, контролювати надходження заяв, скарг та пропозицій до сільської ради;

          - організовувати та здійснювати контроль за виконанням інформаційних запитів посадовими особами сільської ради;

          - організовувати роботу архіву, забезпечувати проведення експертизи цінності документів при їх відборі для передачі на державне зберігання, готувати і передавати справи на зберігання до архівного відділу Житомирської райдержадміністрації;

          - взаємодіяти з відділами ради та іншими структурними підрозділами виконавчого комітету ради, підприємствами, установами, організаціями і громадянами при вирішенні питань, які належать до компетенції відділу.

 

ВІДДІЛ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ЗВІТНОСТІ

          Відділ бухгалтерського обліку та звітності виконує свої посадові обов'язки згідно із Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», керується нормативно-правовими і законодавчими актами України, які стосуються питань організації і ведення бухгалтерського обліку і складання звітності, обліковою політикою, яка затверджена рішенням виконавчого комітету від 31.07.2019 р. № 198 «Про організацію бухгалтерського обліку та облікову політику Курненської сільської ради».   

          Головною метою ведення бухгалтерського обліку є надання достовірної інформації, яка необхідна для управління діяльності сільської ради та забезпечення контролю за виконанням кошторисів доходів та видатків.

         Згідно даних бухгалтерського обліку складаються бюджетна, фінансова, податкова, статистична та інші звітності. Порядок ведення бухгалтерського обліку регулює Державне казначейство України, яке розробляє план рахунків згідно стандартів ведення обліку і порядок його застосування.

          Протягом 2022 року в Управлінні державного казначейства в Житомирській області сільською радою відкрито 13 (тринадцять) розрахункових рахунків. Загальна кількість видаткових рахунків за якими проводиться фінансування сільської ради складає 44 реєстраційних рахунки.     

          Відділ бухгалтерського обліку та звітності в своїй роботі за вказаний період керується Конституцією України, Законами України,  Бюджетним та Податковим кодексами України, Кодексом законів про працю, постановами Верховної ради, Кабінету Міністрів України, наказами Мінфіну та іншими нормативно - правовими документами, що регламентують бюджетні відносини і фінансово - господарську діяльність бюджетної установи, Положенням про відділ бухгалтерського обліку та звітності та посадовими інструкціями, рішеннями сесії сільської ради та розпорядженнями сільського голови.

          Відділ бухгалтерського обліку та звітності брав участь у розробці проекту сільського бюджету.

      Відділом бухгалтерського обліку та звітності сільської ради забезпечено            виконання планових показників по видатках за 2022 рік на 97,7%, а саме:

          - щоденно проводилась реєстрація і подання у ГУ ДКСУ платіжних доручень, юридичних та фінансових зобов′язань для розрахунків з різними Дебіторами та Кредиторами, проводився синтетичний та аналітичний облік доходів та видатків, оброблялись первинні документи за різними джерелами фінансування;

          - щомісячно та щоквартально подавали різні звіти та інформації за розрахунками;

          - забезпечено дотримання термінів складання і подавання звітності.
                       

За 2022 рік подано звітів:

          До Державної казначейської служби:

          - фінансова та бюджетна звітність по місцевому бюджеті (місячна, квартальні, річна) - 192 форми звітності;

          - фінансова та бюджетна звітність по державному бюджеті (місячна, квартальні, річна) - 87 форм звітності;

          - консолідована фінансова та бюджетна звітність по місцевому бюджеті (місячна, квартальні, річна) - 416 форм звітності.

          До Державної фіскальної служби:

          - річний звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (J0101911) - 2 форми звітності;

          - квартальні звіти про суми податкових пільг (J0201406) - 4 форми звітності;

          - квартальні податкові декларації екологічного податку (J0602006) - 16 форм звітності;

          - об'єднана звітність ПДФО та ЄСВ (квартальна) в складі:

          1) звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (Форма №Д 4) - 12 форм звітності;

          2) звіти про податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку(Форма №1 ДФ) - 12 форм звітності;

  1. звіт про трудові відносини - 4 форми звітності;
  2. звіт про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям;
  3. повідомлення про прийняття працівника на роботу (при прийнятті на

роботу працівника) - 12 форм звітності;

  1. фінансовий звіт підприємства (річна) –  2 форми звітності;
  2. податкова декларація ( річна) - 4 форми звітності.

          До Державної служби статистики:

          - звіт із праці форма №1-ПВ (місячні, квартальні) - 16 форм звітності;

          - річний звіт про роботу автотранспорту - 1 форма звітності;

          - звіт про капітальні інвестиції (квартальні, річний) 4 форми звітності;

          - звіт про використання та запаси палива (річний) - 1 форма звітності;

          - звіт про постачання та використання енергії (річний)- 1 форма звітності;

          - витрати на охорону навколишнього природного середовища та екологічні платежі (річний) - 1 форма звітності.  

          До Фонду соціального страхування

          - звіт за додатком 2 ФСС з ТВП - 18 форм звітності.

          До Фонду соціального захисту інвалідів

          - звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2021- 2022 роки - 1 форма звітності.

          До Пулинської районної філії Житомирського обласного центру зайнятості

          - інформація про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 2021- 2022 роки - 4 форми звітності.

          Протягом року здійснювався контроль за установленням посадових окладів працівникам та нарахуванням заробітної плати відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" (із змінами), постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 року №304 «Про умови оплати праці посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України “ Про державну службу ”» (зі змінами),  колективного договору, який розроблений на 2020 - 2023 роки, Положення про оплату праці, Положення про преміювання та надання матеріальної допомоги працівникам сільської ради:

          - вчасно проводилося нарахування заробітної плати при наданні відпустки та при звільненні;

          - здійснювалися нарахування та виплату допомоги з тимчасової втрати працездатності;

          - вчасно перераховувалась заробітна плата за першу та другу половину місяця працівникам сільської ради на відповідні карткові рахунки;

          - систематично видавались різні довідки працівникам сільської ради по місцю вимоги;

          - відповідно до впроваджених змін структури складався штатний розпис сільської ради;

          - була проведена щорічна інвентаризація матеріальних цінностей, розрахунків та грошових цінностей, списання матеріальних цінностей непридатних для подальшого використання;

          - нараховувався знос на основні засоби за 2021-2022 роки, а при оприбуткуванні ІНМА нараховувався відразу знос у розмірі 50% вартості;

          - щомісячно проводилось зведення даних бухгалтерського обліку, які заносяться в Меморіальні ордери та Головну книгу;

          - протягом року проводиться збір показників лічильників по енергоносіях та внесення їх до рапорту Пулинського РЕМ;

          - проводилась видача та прийом подорожних листів водіям, також проводилось забезпечення водіїв талонами на паливо;

          - щомісяця проводилось списання матеріальних цінностей непридатних для подальшого використання;

         - складалися паспорти бюджетних програм та внесення змін до них;

         - складалися річні кошториси та плани асигнувань, внесення змін до них доповнювались довідками.

         - відповідно вимог Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» здійснюється оприлюднення інформації на Єдиному веб-порталі (портал Е-Data) про використані кошти.

         - відповідно вимог Закону України здійснювалось оприлюднення всієї необхідної інформації на веб-порталі через авторизовані електронні майданчики в системі «PROZORRO» по питаннях публічних закупівел         

          За звітний період зареєстровано та профінансовано  212 договорів        

          Зареєстровано та профінансовано в управлінні Державної казначейської служби у Пулинському районі 1008 зобов’язань, 1047 платіжних доручень.

         Сформовано та профінансовано 75 розподілів бюджетних коштів підвідомчих установ.

          Також до управління Державної казначейської служби у Пулинському районі відправлено 1312 підтверджуючих документів.

          Оброблено та сформовано 91 відомість на отримання коштів на банківські рахунки.

          Сформовано в банківських та бюджетних програмах 1632 отримувачі коштів.

          Протягом звітного періоду опрацьовано 282 заяви на соціальну допомогу.

          Виплачено соціальну допомогу жителям Курненської територіальної громади в сумі – 526 404,72 грн., а саме:

          - по заявах громадян на лікування та соціальна допомога – 457 700 грн.,

          - соціальні послуги громадянам, які потребують догляду – 68 651,73 грн.,

          - компенсація за послуги зв'язку ліквідаторам Чорнобильської АС – 52,99 грн.

          За звітний період опрацьовано 21 листок непрацездатності, проведено нарахування лікарняних на загальну суму 71915,82 грн.          

          До Фонду соціального страхування подано 18 заявок на виплату коштів,           відправлено до ФСС з ТВП  32 повідомлення про виплату коштів застрахованим особам.

          Виплата лікарняних за рахунок фонду складає – 36 839,91 грн.       

          За 2022 рік відділом бухгалтерського обліку та звітності:

          - оброблено 11 672 первинних документів;

          - здано 994 форми звітності до різних установ;

          - проведено 166 процедур публічних закупівель;

          - оприлюднено на Єдиному веб-порталі  Е-Data 115 інформацій про використання публічних коштів.             

          За звітний період відділом створені 23 паспорти бюджетних програм та зміни до них, складено 23 річних кошториси та плани асигнувань,                також внесилися зміни до них, доповнювались довідками в кількості 198 довідок річного та помісячного розпису.

          Отримано 3356 виписок УДКСУ у Пулинському районі про рух  коштів на рахунках Курненської сільської ради. 

          Сформовано 52 меморіальні ордери за звітний період.

          Протягом року здійснювався контроль за дотриманням порядку оформлення первинних і облікових документів, розрахунків та платіжних зобов’язань, витрачанням фонду оплати праці, за виконанням інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, запасів, коштів, перевірок.

          Відділ здійснював роботу, спрямовану на забезпечення суворого        дотримання штатної, фінансової, касової дисципліни, кошторисів витрат, дотримання законності  списання з обліку дебіторської заборгованості, нестач та інших втрат, стежив за збереженням бухгалтерських документів, оформленням та здаванням їх до архіву.

          За 2022 рік касові видатки по галузях становлять:

          - організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад - 8 185 158,90 грн.;

          - інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення-  457 700 грн.;

          - організація благоустрою населених пунктів - 1 005 295,28 грн.;

          - надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв'язку - 52,99 грн.;

          - компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян - 12 500 грн.;

          - компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті 1 121,97 грн.;

          - надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги- 68651,73 грн.;

          - заходи та роботи з територіальної оборони - 117 522 грн.

          - видатки підвідомчих установ -  2 479 500 грн.

          - видатки розпорядникам нижчого рівня - 1 439 122,97 грн.

 

          За відповідний період профінансовано та проведено касових видатків з місцевого бюджету на загальну суму 13 790 021,06 грн., а саме:

          - видатки на заробітну плату: 7 012 088,04 грн.;

          - нарахування на заробітну плату: 1 450 948,82 грн.;

          - придбання матеріалів: 365 375,00 грн;

          - оплата послуг: 213 412,64 грн.;

          - оплата електроенергії: 227 611,77 грн.;

          - оплата дров паливних: 49 350,00 грн.;

          - оплата земельного податку та екологічного податку: 6 134,67 грн.;

          - субвенційні виплати: 53,00 грн.;

          - компенсаційні виплати: 13 621,97 грн.;

          - видатки підвідомчих установ: 2 479 500 грн.;

          - видатки розпорядникам нижчого рівня: 1 439 122,97 грн.;

          - соціальні видатки: 526 404,72 грн.

 

          По спеціальному фонду до місцевого бюджету надійшли кошти від Житомирського обласного центру зайнятості для цільового фінансування громадських робіт в т.ч. заробітної плати та нарахування на заробітну плату громадян, які перебувають на обліку в Пулинській районній філії Житомирського обласного центру зайнятості в сумі 5944,72 грн. Ці кошти використані згідно цільового призначення та оформлені відповідні розпорядчі та фінансові документи, здана фінансова та бюджетна звітність.

          В зв'язку із воєнним станом та потребою у виплатах внутрішньо переміщеним особам,  сільською радою було проведено нарахування та виплата на карткові рахунки компенсаційні витрати власникам жилих приміщень, які розміщували в себе ВПО. Згідно розпоряджень Житомирської військової адміністрації з державного бюджету на рахунок сільської ради для виплати такої компенсації надійшли кошти в сумі 53 805 грн. Кошти перераховані власникам жилих приміщень становлять 51 296,21 грн. Згідно відомостей кількість ВПО, отримувачів таких коштів, становить 59 чоловік, а особи, які прихистили цих осіб на відповідний період  - 153.

          За 2022 рік Курненською сільською радою придбані основні засоби на суму 26 010 грн., нарахована амортизація на основні засоби в сумі 248 677 грн., придбані запаси на суму 374 307 грн., вибуття становить – 369 526 грн., з них витрати на потреби установи склали - 369402 грн., безоплатна передача – 7124 грн.

          На кінець звітного періоду по установі рахуються основні засоби на суму 30255774 грн., запаси на суму 599 789 грн., внесений капітал підприємства – 20 458 564 грн., фінансовий результат підприємства на кінець року становить  – 598565 грн.

       Заборгованість за отримані товари та послуги на кінець року становить 17 451 грн.

          За 2022 рік фінансовий результат діяльності сільської ради:

          - надходження бюджетних асигнувань – 9 848 003 грн.;

          - цільове фінансування громадських робіт – 5945 грн.;

          - витрати на виконання бюджетних програм – 9 294 803 грн.;

          - витрати за іншими операціями - 538485 грн. (соц. виплати, екол. податок,

гром. роботи)

 

          На кінець року профіцит сільського бюджету становить 20 660 грн.

          Відділ бухгалтерського обліку та звітності на протязі 2022 року проводив постійний контроль щодо раціонального використання коштів місцевого бюджету, дотриманням цільового призначення використаних коштів та дотриманням фінансової дисципліни профінансованих видатків.

         Відділ також забезпечував конфіденційність інформації по нарахуванню заробітної плати працівників сільської ради та відомостей про діяльність сільської ради. Працівниками представлялися інтереси сільської ради з питань, що належать до його компетенції, в органах державної та виконавчої влади та інших установах і організаціях.

 

ВІДДІЛ ЗЕМЕЛЬНИХ  РЕСУРСІВ, МІСТОБУДУВАННЯ, АРХІТЕКУТУРИ  ТА ПРОСТОРОВОГО ПЛАНУВАННЯ

          У 2022 році сільською радою була проведена робота по наповненню бюджету за рахунок надходжень від сплати податку за користування землею та орендної плати, що дало можливість поповнити дохідну частину бюджету на 5 млн. грн.

          Рішенням двадцять третьої сесії 8-го скликання від 02.12.2022 р. № 1663 «Про створення комісії по здійсненню самоврядного контролю за використанням та охороною земель на території Курненської сільської ради та затвердження Положення про комісію по здійсненню самоврядного контролю за використанням та охороною земель на території Курненської сільської ради» створено комісію, основним завданням якої є:

          - забезпечення реалізації повноважень сільської ради у сфері охорони та раціонального використання земель територіальної громади;

          - забезпечення дотримання фізичними, юридичними особами та фізичними особами - підприємцями земельного законодавства України при використанні земель на території сільської ради;

          - запобігання порушенням законодавства у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;

          - вжиття спільно із іншими уповноваженими органами відповідно до законодавства заходів, спрямованих на раціональне використання земель на території сільської ради, забезпечення особливого режиму використання земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, земель водного і лісового фонду;

          - забезпечення дотримання фізичними, юридичними особами, фізичними особами - підприємцями умов використання земель, що визначених документами, які посвідчують речові права на земельні ділянки;

          - забезпечення контролю за проведенням землеустрою, виконання запроектованих заходів із землеустрою і дотримання вимог, встановлених законами України та іншими нормативно-правовими актами при розробці документації із землеустрою.

           В цілому на протязі 2022 року було опрацьовано 247 заяв громадян, що стосувалися земельних питань:  скарги  і звернення в робочому порядку, а також розгляд заяв, які виносились на сесію. Відділом розглядаються земельні спори та скарги.

          У першій половині року проведено звірку з Коростенською МДПІ щодо нарахування земельного податку на 2022 рік. Також проводиться контроль за сплатою власниками земельних ділянок земельного податку.

          Внесено зміни до книг погосподарського обліку за 2022 рік та складено звіти до Державного управління статистики по даному розділу.

          Внесені зміни та подано річний звіт в ГУ ДПС у Житомирській області щодо переліку орендарів, з якими укладено договори оренди на земельні ділянки комунальної власності.

          За вказаний період було підготовлено та винесено на розгляд сесій сільської ради 176 рішень, що стосувалися земельних питань. Це рішення щодо надання дозволів на виготовлення проєктів землеустрою на земельні ділянки.  

          Всього було прийнято 25 таких рішень про виділення земельних ділянок на загальну площу 25,8275 га.

          У розрізі по старостинських округах, це має наступний вигляд:

          - Курненський старостинський округ № 5: – 5 рішень на загальну площу 3,92 га, в т.ч. 1 громадянину, що відносяться до соціальної сфери (вчителі, медичні працівники, працівники культури) на загальну площу 1,00 га та 4 громадянам що відносяться до інших категорій   на загальну площу 2,92 га;

          - Стрибізький старостинський округ № 1: прийнято 6 рішень на загальну площу 3,99 га, в т.ч.:  6 громадянам що відносяться до інших категорій  -  площею 3,99 га;

          - Тетірський старостинський округ № 4: прийнято 6 рішень на загальну площу 7.8175 га, в т.ч.:1 громадянину, що відноситься до соціальної сфери (вчителі, медичні працівники, працівники культури)  на загальну площу 1,00 га 1 багатодітній родині-1.00 га та 4 громадянам, що відносяться до інших категорій  -  площею 5.8175 га;

          - Великолугівський старостинський округ № 3: прийнято 6 рішень на загальну площу 7.10 га, в т.ч.: 2 учасникам АТО виділено земельні ділянки на загальну площу 4,00га, 2 молодим сім’ям на загальну площу 2.20 га, та 2 громадянам, що відносяться до інших категорій  -  площею 0.90 га;

          - Соколівський старостинський округ № 6: прийнято 2 рішення на загальну площу 3,00 га; з них:  2  рішення громадянам інших категорій на площу 3,00 га.

          Рішень щодо надання дозволів на виготовлення технічних документацій щодо встановлення меж земельних ділянок (ділянок які перебували у користуванні громадян) прийнято:

          - Стрибізький старостинський округ № 1: прийнято 3 рішення на загальну площу 0,75 га;

          - Великолугівський старостинський округ № 3: прийнято 1 рішення на загальну площу 0,25 га;

          - Теньківський старостинський округ № 8: прийнято 1 рішення на загальну площу 0,25 га.

         Відділом земельних відносин, містобудування та архітектури було підготовлено та винесено на розгляд сесії 16 рішень, що стосувалися надання дозволів на виготовлення технічних документацій для ведення товарного  сільськогосподарського виробництва (земельні частки паї).

          В розрізі по старостатах це:

          - Курненський центральний округ – 2 рішення; 

          - Курненський старостинський округ № 5 – 3 рішення;

          - Стрибізький старостинський округ № 1 – 2 рішення;

          - Тетірський старостинський округ № 4 – 3 рішення;

          - Великолугівський старостинський округ № 3 – 5 рішень;

          - Теньківський старостинський округ № 8 – 1 рішення.

 

          Протягом року прийнято 82 рішення щодо затвердження технічних документацій щодо відведення земельних ділянок, проектів землеустрою на загальну площу 56,9432 га:

          - Курненський центральний округ: прийнято 19 рішень на загальну площу 7,2792 га  Курненський старостат – 9 рішень на площу 3,9035 га);

          - Стрибізький старостинський округ № 1: прийнято 16 рішень на загальну площу 11,4192 га;

          - Великолугівський старостинський округ № 3: прийнято 13 рішень на загальну площу 11,4748 га;

          - Старомайданський старостинський округ № 2: прийнято 1  рішень на загальну площу 1,00 га;    

          - Тетірський старостинський округ № 4: прийнято 7 рішень на загальну площу 5,5112 га;

          - Соколівський старостинський округ № 6: прийнято 5 рішень на загальну площу 3,45 га;

          - Андріївський старостинський округ № 7: прийнято 6 рішень на загальну площу 5,7655 га;

          - Теньківський старостинський округ № 8: прийнято 6 рішень на загальну площу 7,1378 га.

          На протязі 2022 року:

          по Соколівському старостинському округу № 6: укладено та зареєстровано в Житомирській районній військовій адміністрації терміном на шість місяців договір оренди на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва з ФГ «Ол Агро Світ» на площу  24,1773 га.

          По Теньківському старостинському округу № 8:

          - укладено та зареєстровано в Житомирській районній військовій адміністрації терміном на шість місяців договори оренди на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва  із ФГ «Ол Агро Світ»  на  площу  55,2427 га та з Головнею Юрієм Олександровичем на площу 13,5984 га;

          - укладено та зареєстровано в Державному реєстрі речових прав договір оренди на земельну ділянку під сільськогосподарськими та іншими господарськими будівлями і дворами, для ведення товарного сільськогосподарського призначення з Соколом Миколою Анатолійовичем на площу 13,6903 га;

          - укладено та зареєстровано в Державному реєстрі речових прав договір оренди на земельну ділянку під сільськогосподарськими та іншими господарськими будівлями і дворами, для ведення товарного сільськогосподарського призначення з Розбіцькою Ніною Владиславівною на площу 0,60 га.

          По Курненському старостинському округу № 5:

          - укладено та зареєстровано в Житомирській районній військовій адміністрації терміном на шість місяців договір оренди на земельну ділянку з цільовим призначенням – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із ФГ «Іннесса» на площу 7,3936 га. Земельна ділянка розташована за межами с. Цвітянка;

          - укладено та зареєстровано в Державному реєстрі речових прав договори оренди на неуспадковані земельні ділянки власників земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського призначення з СТОВ «Надія ВП» на площу 52,6648 га.

          По Курненському центральному окрузі:

          - укладено та зареєстровано в Державному реєстрі речових прав договори оренди на неуспадковані земельні ділянки власників земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського призначення з СТОВ «Надія ВП» на площу 31,7138 га.

          - укладено та зареєстровано в Державному реєстрі речових прав договори оренди на неуспадковані земельні ділянки власників земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського призначення з Іванисько Миколою Броніславовичем на площу 22,1613 га;

          - укладено та зареєстровано в Державному реєстрі речових прав договір оренди на земельну ділянку під сільськогосподарськими та іншими господарськими будівлями і дворами, для ведення товарного сільськогосподарського призначення з Іванисько Миколою Броніславовичем на площу 0,4204 га;

          - укладено та зареєстровано договір оренди на земельну ділянку для розміщення та експлуатації об'єктів і споруд телекомунікацій з ТОВ «Юкрейн Тауер Компані» на площу 0,1225 га.

          По Стрибізькому  старостинському округу № 1:

          - укладено та зареєстровано в Житомирській районній військовій адміністрації терміном на шість місяців договори оренди на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва з ФГ «Екодар» на площу  14,3986 га, ФГ «Агросервіс» - на площу 12,70 га, ТОВ «Шереметьєво» - на площу 29,5233 га.

 

          По Старомайданському старостинському округу № 2:

         - укладено та зареєстровано в Житомирській районній військовій адміністрації терміном на шість місяців договір оренди на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва з ФГ «Родина 2007» на площу  11,4062 га та СВК «Маяк» - на площу 20,1405 га;

         - укладено та зареєстровано в Державному реєстрі речових прав договори оренди на неуспадковані земельні ділянки власників земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського призначення з ФГ «Родина 2007» на площу 33,9303 га.

 

          По Великолугівському старостинському округу № 3:

          - укладено та зареєстровано в Державному реєстрі речових прав договори оренди на неуспадковані земельні ділянки власників земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського призначення з ТОВ «Компанія ЮСС» на площу 107,1282 га;

          - укладено та зареєстровано договір оренди на земельну ділянку з цільовим призначенням – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості із гр. Бандилко Юрієм Івановичем  на площу 0,50 га. 

 

          По Андріївському старостинському округу № 7:

          - укладено та зареєстровано в Державному реєстрі речових прав договори оренди на неуспадковані земельні ділянки власників земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського призначення з ТОВ «Компанія ЮСС» на площу 51,3403 га;

          - укладено та зареєстровано договір оренди на земельну ділянку для розміщення та експлуатації об'єктів і споруд телекомунікацій з ТОВ «Юкрейн Тауер Компані» на площу 0,1681 га.

          Також укладені договори оренди на земельні ділянки передані в оренду АТ КБ «Приватбанк», а саме: на земельну ділянку, яка розташована в селі Улашанівка Андріївського старостинського округу № 7 площею 0,2760 га та на земельну ділянку, яка розташована за межами селище Курне Курненського старостинського округу № 5 площею 5,9052 га.

          Окрім того, підготовлений договір оренди на земельну ділянку, передану в оренду ТОВ «Нафтапрайм», яка знаходиться за межами села Слобідка Стрибізького старостинського округу № 1 площею 0,5630 га.

          На початку 2022 року було підготовлено до продажу на земельних торгах у формі аукціону земельні ділянки на території Теньківського, Соколівського та Стрибізького старостинських округів.  Але на період воєнного стану, який введений Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», відповідно до Закону України № 2145-ІХ від 24.03.2022 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» земельні ділянки передавались в оренду на термін до одного року без проведення земельних торгів.

 

          Законом України № 2698-ІХ від 19.11.2022 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель» поновлено проведення земельних торгів. Враховуючи зміни, передбачені Законом 2698-ІХ буде проведено інвентаризацію земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності право оренди яких може бути виставлено на земельних торгах  у формі аукціону.

 

 Відділ земельних ресурсів, містобудування, архітектури та просторового планування на 2023 рік планує:

          - виготовити (поновити) технічну документацію з визначення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів по Стрибізькому, Соколівському, Теньківському та Тетірському старостинських округах.

          - проведення та періодичність оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів передбачені статтями 13, 18 Закону України «Про оцінку земель».

          Вказані роботи відносяться до заходів першочергового значення, що впливають на дохідну частину місцевих бюджетів.  Згідно ст. 5, 18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується, зокрема для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із Законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та проводиться щодо земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення не рідше ніж один раз на 5 – 7 років.

 

ВІДДІЛ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА БЛАГОУСТРОЮ

          Одним з відповідальних завдань в діяльності Курненської сільської ради є задоволення потреб населення в сфері житлово-комунальної сфери та благоустрою.

          У 2022 році були проведені роботи в закладах освіти:

          - ремонт та облаштування підвального приміщення Курненського ліцею Курненської сільської ради під укриття (ремонт дверей, закладання вікон цеглою, побілка, прибирання, ремонт опалення);

          - ремонт та облаштування підвального приміщення Стрибізького ліцею Курненської сільської ради під укриття (вкладання бетонних плит, винесення зайвої землі, підключення освітлення, зварювання дверей у підвал, зварювання козирка над вхідними дверима у підвал);

          - ремонт опалення у Великолугівському ліцеї Курненської сільської ради (зварювання твердопаливного котла);

          - ремонт опалювальної системи в Андріївському ліцеї Курненської сільської ради (зварювання котла та теплотраси);

          - заміна насосної станції в Теньківському закладі дошкільної освіти «Капітошка» Курненської сільської ради.

          Усі заклади освіти були своєчасно підготовлені до навчального року, проведені поточні ремонти приміщень, проведені профілактичні заходи з підготовки до опалювального сезону.

          У грудні 2022 року за кошти сільської ради (24 500 грн.) було придбано твердопаливний котел у адмінприміщення Великолугівського старостинського округу № 3, який було встановлено у 2023 році.

          Для тривалого зберігання дров та захисту їх від негоди побудовано приміщення  в КНП «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Курненської сільської ради.

          Проведено обслуговування та поточні ремонти до опалювального сезону  приміщень сільської ради, Центру культурних послуг с. Курне, КНП «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Курненської сільської ради та ремонт димоходу і даху у відділі освіти та гуманітарних питань Курненської сільської ради.

          Для відновлення роботи приміщення демонтовано стіну та проведено поточний ремонт в адмінприміщенні № 2 сільської ради, а також ремонт опалення у приміщенні Курненської сільської ради.

           В адмінприміщенні № 2 сільської ради проведено демонтаж паркану у звязку з проведенням комплексу робіт з озеленення території.

          Також було пофарбовано паркан біля Центру культурних послуг с. Курне.

           З метою створення комфортного перебування, зустрічей та дбайливого ставлення до території населеного пункту, культури поведінки зі сміттям, виготовлено та встановлено урни. Постійно велися роботи по обкошуванню трави.

          У населених пунктах громади, що увійшли до складу Курненської сільської ради під контролем старост Курненської сільської ради підтримується порядок,  здійснюється впорядкування пам’ятників загиблим воїнам, наводиться порядок на кладовищах.

          З метою створення безпечних умов життєдіяльності мешканців в Курненському центральному окрузі на 2023 рік планується встановлення вуличного освітлення та поточний ремонт вулиць та доріг населеного пункту.

 

ВІДДІЛ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ

          Відділом соціального захисту населення та охорони здоров’я Курненської сільської ради та уповноваженими особами старостинських округів забезпечується надання консультацій громадянам з питань соціальної допомоги, житлових субсидій, пільг, прийом документів на всі види соціальних допомог, захисту прав дитини та інших питань, пов’язаних із наданням соціальної підтримки населенню, визначення потреб громади у соціальних послугах.

          До Програмного комплексу «Соціальна громада» та ЄІССС підключено відділ та 7 старостинських округів: Стрибізький, Старомайданський, Тетірський, Великолугівський, Теньківський, Соколівський та Курненський.

         Спеціалістами відділу уповноваженими особами старостинських округів було прийнято та опрацьовано за допомогою Програмного комплексу «Соціальна громада» та ЄІССС 1825 заяв від жителів громади, з них:

          - заяв на призначення та надання житлових субсидій – 701;

          - заяви на призначення пільг багатодітним сім’ям, учасникам АТО, ветеранам ВВВ – 72;

          - заяв на призначення різних видів соціальних допомог – 1052.

          Також було прийнято 3 заяви на санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю, 7 заяв на забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації.

          З метою забезпечення потреб соціально вразливих верств населення в Курненській сільській раді затверджено та діють такі Програми:

          - Програма по похованню померлих безрідних та невідомих громадян на 2021-2025 роки;

          - Програма співфінансування на проведення лікування та медичної реабілітації учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції на 2021-2025 роки;

          - Програма «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2021-2025 роки;

          - Програма відшкодування, компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним (залізничним) транспортом та за надані послуги зв’язку у Курненській сільській раді на 2021-2025 роки;

          - Програма надання одноразової допомоги дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку, які мешкають на території Курненської сільської ради на 2021-2025 роки;

          - Програма соціального захисту окремих категорій населення Курненської сільської ради на період 2021-2025 роки;

          - Програма «Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на 2022 рік»;

          - Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2021-2022 року у Курненській сільській раді;

          - Програма запобігання, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми в Курненській територіальній громаді на 2022 рік;

          - Програма підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків в Курненській територіальній громаді на 2022 рік.

          В 2022 році до виконавчого комітету Курненської сільської ради із проханням про надання дозволу здійснювати догляд та надавати соціальні послуги на непрофесійній основі звернулось 4 особи. Завдяки Програмі «Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на 2022 рік» протягом року компенсація в сумі 68,7 тис. грн. виплачена 7 фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

          Відповідно до обліку багатодітних сімей в Курненській територіальній громаді на кінець 2022 року налічувалося 171 сім’я, в яких виховується 637 дітей. Протягом року було виготовлено 144 посвідчення багатодітним сім’ям. З метою надання всебічної допомоги багатодітним сім’ям та сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю, спеціалістами відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я Курненської сільської ради було оформлено 17 родин на програму грошової допомоги від ЮНІСЕФ «Спільно» для незахищених родин із дітьми, які постраждали через війну та потребують фінансової підтримки.

 

          В 2022 році 5 родин, що потрапили в кризову ситуацію через незаплановану вагітність, відповідно до програми допомоги при небажаній вагітності благодійного фонду «Місія в Україні», який допомагає подолати сім’ям складні життєві обставини, отримували продукти харчування, засоби гігієни та предмети одягу.

          Спеціалістами відділу від жителів громади було прийнято 8 заяв на оздоровлення дітей. За кошти обласного бюджету на базі державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек»» оздоровлено 1 дитину, позбавлену батьківського піклування.

          У зв’язку із військовою агресією російської федерації значна кількість громадян України залишили місця свого постійного проживання у населених пунктах, де наразі відбуваються активні бойові дії, та перемістились у більш безпечні регіони України. Від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Курненській територіальній громаді було зареєстровано та видано довідки про взяття на облік 826 внутрішньо переміщеним особам, 275 з яких діти. За призначенням виплати грошової допомоги на проживання звернулось 675 внутрішньо переміщених осіб.

          Завдяки налагодженні співпраці між Курненською сільською радою та Агенством ООН у справах біженців (УВКБ  ООН) в серпні 2022 року вдалося організувати виїзні прийоми представників міжнародної організації для оформлення багатоцільової грошової допомоги 95 сім’ям з числа внутрішньо переміщених осіб. УВКБ ООН надало допомогу у розмірі 2200 грн. на одну особу раз на місяць. За умовами програми, гроші виплачувалися одноразово за три місяці, тобто 6600 грн.

          Також в грудні 2022 року представниками Чеської гуманітарної організації «Людина в біді» було проведено реєстрацію на програму грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам, які відповідають певним критеріям вразливості, та проживають на території Курненської громади. Сума допомоги для покриття базових потреб становитиме 2200 грн. на місяць на кожного члена родини впродовж трьох місяців одним грошовим переказом через Ощадбанк.

          Завдяки соціальному проекту «Прихисток» власники жилих приміщень, які безоплатно розмістили в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, отримують компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, передбачену постановою КМУ від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», отримує власник житла. Так за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету на компенсацію витрат 26 власникам жилих приміщень приватного житлового фонду, які безоплатно розміщували в цих приміщеннях 92 внутрішньо переміщених осіб, по Курненській територіальній громаді касові видатки склали 51296,21 грн., за рахунок міжнародних донорів – 69072,43 грн.

          Курненська сільська рада зверталась із листами про надання гуманітарної допомоги до багатьох громадських організацій та благодійних фондів. Відповідно до розпорядження Курненського сільського голови від 28.03.2022 р. № 23-од «Про гуманітарну допомогу» на відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я і службу у справах дітей покладено обов’язки отримання, облікування та видачі гуманітарної допомоги. Допомога надходила від Житомирської обласної військової адміністрації, Житомирської районної військової адміністрації, від громадських організацій та від волонтерів.

Опис отриманої гуманітарної допомоги від Житомирської обласної військової адміністрації та Житомирської районної державної адміністрації

№ п/п

Найменування

Кількість

1.

Дитячі підгузники

80 упаковок

2.

Жіночі прокладки

74 упаковки

3.

Дитяче пюре

1 ящик

4.

Дитячі каші

3 ящики

5.

Дитячі смузі

5 штук

6.

Дитячі соки

1 ящик

7.

Дитячі бутилочки, соски

19 штук

8.

Дитячі мисочки

4 штуки

9.

Дитячі чашки

3 штуки

10.

Вологі серветки

1 ящик

11.

Сухі серветки

1 ящик

12.

Шампунь

29 штук

13.

Крем дитячий

40 штук

14.

Зубна паста

20 штук

15.

Зубні щітки

10 штук

16.

Крем для рук

20 штук

17.

Рідке мило

10 штук

18.

Тверде мило

10 штук

19.

Сухий дезодорант

10 штук

20.

Вживані речі для новонароджених

2 ящики

21.

Вживані речі для жінок

3 ящики

22.

Вживані речі для чоловіків

1 ящик

23.

Вживані речі для підлітків

1 ящик

24.

Вживане взуття

15 пар

25.

М’які іграшки

3 мішки

26.

Продуктові набори (мука, цукор, консерва, каші, рис, крупа, паштет, квасоля)

50 наборів

 

          На виконання розпорядження начальника Житомирської районної державної адміністрації від 31.03.2022 року № 33 «Про утворення робочої групи із забезпечення продовольчими товарами» Курненській сільській раді було передано:

№ п/п

Назва майна

Одиниця виміру

Кількість

1.

Борошно

кг

350

2.

Рис

кг

50

3.

Курупа ячмінна

кг

75

4.

Цукор

кг

100

5.

Крупа гречана

кг

75

6.

Крупа пшенична

кг

100

7.

Макаронні вироби

кг

100

8.

Печиво

кг

67

9.

Олія соняшникова

кг

100

10.

Консерви свинна

кг

45

11.

Консерви рибні

кг

25

12.

Четвертина задня курки бройлерки

кг

175

 

   Структурні підрозділи Курненської сільської ради тісно співпрацюють з волонтерами та міжнародними благодійними організаціями. Завдяки налагодженій співпраці неодноразово Міжнародна неурядова благодійна організація «Люмос» та МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД КАРІТАС УКРАЇНИ надавали продуктові набори найбільш незахищеним жителям громади, які відповідали заявленим фондами критеріям вразливості.

          Вказані вище види гуманітарних допомог було сформовано у продуктові та гігієнічні набори і розподілено відповідно до наявних потреб між жителями населених пунктів старостинських округів.

№ п/п

Старостинський округ

Кількість сімей

1.

Курненський центральний округ, а саме:

100

Сім’ям зі складними життєвими обставинами

28

Опікунським сім’ям

-

Внутрішньо переміщеним особам

50

Сім’ям військовослужбовців з дітьми

17

Сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю

5

2.

Курненський старостинський округ, а саме:

69

Сім’ям зі складними життєвими обставинами

31

Опікунським сім’ям

11

Внутрішньо переміщеним особам

13

Сім’ям військовослужбовців з дітьми

2

Сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю

12

3.

Соколівський старостинський округ, а саме:

71

Сім’ям зі складними життєвими обставинами

19

Опікунським сім’ям

-

Внутрішньо переміщеним особам

39

Сім’ям військовослужбовців з дітьми

13

Сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю

-

4.

Теньківський старостинський округ, а саме:

61

Сім’ям зі складними життєвими обставинами

36

Опікунським сім’ям

5

Внутрішньо переміщеним особам

7

Сім’ям військовослужбовців з дітьми

9

Сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю

4

5.

Андріївський старостинський округ, а саме:

65

Сім’ям зі складними життєвими обставинами

28

Опікунським сім’ям

4

Внутрішньо переміщеним особам

24

Сім’ям військовослужбовців з дітьми

6

Сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю

3

6.

Тетірський старостинський округ, а саме:

66

Сім’ям зі складними життєвими обставинами

8

Опікунським сім’ям

9

Внутрішньо переміщеним особам

39

Сім’ям військовослужбовців з дітьми

7

Сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю

3

7.

Великолугівський старостинський округ, а саме: 

44

Сім’ям зі складними життєвими обставинами

6

Опікунським сім’ям

9

Внутрішньо переміщеним особам

13

Сім’ям військовослужбовців з дітьми

15

Сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю

1

8.

Старомайданський старостинський округ а саме:

76

Сім’ям зі складними життєвими обставинами

39

Опікунським сім’ям

4

Внутрішньо переміщеним особам

19

Сім’ям військовослужбовців з дітьми

9

Сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю

5

9.

Стрибізький старостинський округ, а саме:

175

Сім’ям зі складними життєвими обставинами

76

Опікунським сім’ям

14

Внутрішньо переміщеним особам

72

Сім’ям військовослужбовців з дітьми

10

Сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю

3

Всього

727

          Для забезпечення нагальних потреб та для комфортного проживання в місцях компактного поселення внутрішньо переміщених осіб Житомирською обласною військовою адміністрацією в якості гуманітарної допомоги було передано Курненській сільській раді 248 матраців, 126 ковдр та 50 подушок.     

         Частина даної гуманітарної допомоги була використана для облаштування пунктів обігріву на території громади.

          За сприяння Житомирської обласної військової адміністрації Курненська сільська рада та КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради в жовтні 2022 року отримали вантаж гуманітарної допомоги від ГО «НЕУРЯДОВА ОРГАНІЗАЦІЯ «ІН ТАЧ ЮКРЕЙН ФУНДЕЙШН», яка реалізовувала крос-секторальний проект ЮНІСЕФ у Житомирській області.

          В якості гуманітарної допомоги передано 4 гігієнічних набори (палети) на загальну суму 52097,43 грн., до складу яких входили пральний порошок, рідке мило, мило для прання, дезінфікуючі засоби, безконтактні термометри, відра, урни для сміття, поліетиленові пакети для сміття, контейнери тощо.

          Оскільки дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні надає гуманітарну допомогу в першу чергу сім’ям з дітьми із числа внутрішньо переміщених осіб, сім’ям, які потрапили в складні життєві обставини, багатодітним сім’ям, сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю, старостинські округи отримали гуманітарну допомогу у вигляді гігієнічних наборів для вище вказаних категорій сімей:

          - Курненський старостинський округ № 5 – 13 наборів;

          - Андріївський старостинський округ № 7 – 11 наборів;

          - Старомайданський старостинський округ № 2 – 8 наборів;

          - Теньківський старостинський округ № 8 – 7 наборів;

          - Великолугівський старостинський округ № 3 – 8 наборів;

          - Тетірський старостинський округ № 4 – 12 наборів;

          - Стрибізький старостинський округ № 1 – 13 наборів;

          - Соколівський старостинський округ № 6 – 13 наборів;

          - Курненський центральний округ – 8 наборів.

 

          Отримання гуманітарної допомоги особами супроводжувалося написанням заяви та підтвердженням отримання такої допомоги підписом у відповідній графі із зазначенням дати отримання, прізвища та ініціалів заявника.

          Також ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ «НЕУРЯДОВА ОРГАНІЗАЦІЯ «ІН ТАЧ ЮКРЕЙН ФУНДЕЙШН» Курненській сільській раді було надано гуманітарну допомогу у вигляді 5 гігієнічних наборів Instit, hygiene Kit IHK-Type C, 13 наборів мультифункціональних (швабри) та 5 гігієнічних наборів Ukraine hygiene kit-Local на загальну суму 113412,50 грн.

          До складу наборів входили візочки для прибирання, швабри, гумові рукавички, дезінфікуючі засоби, господарське мило, серветки для прибирання, пакети для сміття тощо. Дана гуманітарна допомога була розподілена між закладами освіти громади.

          За сприяння директора Благодійної організації «Благодійний фонд «Надія для всіх» Штих Світлани Миколаївни протягом 2022 року, а саме в квітні, липні та жовтні жителі Курненської територіальної громади, які належать до найбільш вразливих категорій населення - особи похилого віку, хворі, які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, особи з інвалідністю, у тому числі ті, хто перебуває на обслуговуванні КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради, отримували допомогу у вигляді продуктових наборів. Загальна кількість продуктових наборів склала 300 штук.

          Відділом соціального захисту населення та охорони здоров’я здійснюється оформлення протоколів засідання комісії з питань надання матеріальної допомоги жителям Курненської територіальної громади.

          Згідно рекомендацій комісії 282 жителів громади отримали грошову допомогу на суму 457700 грн., з них:

  • допомога на вирішення соціально-побутових потреб УБД, учасникам АТО, учасникам ООС, мобілізованим військовослужбовцям на суму 204000 грн. (166 осіб);
  • допомога соціально-побутових потреб сім’я загиблих військовослужбовців на суму 40000 грн. (4 особам);
  • допомога на вирішення соціально-побутових потреб ліквідаторам ЧАЕС на суму 11000 грн. (11 особам);
  • допомога на лікування на суму 134000 грн. (73 особам);
  • допомога сім’ям, які потрапили в СЖО, на (19 особам);
  • допомога потерпілим від пожежі, стихійного лиха та підтоплень на суму 36000 грн (8 особам);
  • допомога, як вимушеним переселенцям, на суму 1000 грн (1 особа).

 

КЗ «ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ»

          В рамках реалізації субвенції з державного бюджету на створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі в листопаді 2021 року створено комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради з відділенням денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою страті, з штатною чисельністю 20 працівників: директор, 2 завідувача, головний бухгалтер (0,5), 4 фахівця із соціальної роботи, 11 соціальних робітників, опалювач (1) та працівник із благоустрою (1).

          КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради здійснює соціальну роботу, надає соціально-психологічну допомогу та соціальні послуги особам, сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

          Протягом 2022 року працівниками КЗ «Центр надання соціальних послуг» було надано мешканцям громади такі базові соціальні послуги:

  1. Догляд вдома;
  2. Надання притулку;
  3. Екстрене (кризове) втручання;
  4. Консультування;
  5. Соціальний супровід;
  6. Натуральна допомога;
  7. Інформування.

          Послуга «догляд вдома» надається одиноким непрацездатним громадянам, пенсіонерам та інвалідам 10-ма соціальними робітниками, які відвідують закріплених за ними громадян, виявляють їхні потреби та надають передбачені договором послуги.

          Наразі така соціальна послуга надається 56 особам, які є непрацездатними одинокими громадянами, пенсіонерами (49 осіб) та особами з інвалідністю (7 осіб). З них – 38 жінок, 18 чоловіків.

          Соціальні робітники КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради надають такі соціальні послуги:

          - придбання та доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів;

          - прибирання житла;

          - підготовка продуктів для приготування їжі, миття овочів, фруктів і посуду, винесення сміття;

          - прання та прасування білизни, одягу;

          - заміна постільної та натільної білизни;

          - миття та обклеювання вікон;

          - розпалювання печей, піднесення дров, вугілля, розчищення снігу, внесення води в дім;

          - допомога при консервуванні овочів та фруктів;

          - дрібний ремонт одягу;

          - приготування їжі;

          - надання допомоги при купанні, митті голови, розчісуванні волосся, підрізання нігтів;

          - супровід підопічного в поліклініку;

          - надання допомоги в оплаті комунальних послуг;

          - надання допомоги в оформленні субсидій;

          - надання допомоги в написанні листів;

          - надання допомоги в проведенні сільськогосподарських робіт (в обробітку присадибної ділянки на площі 2 сотки).

          - представництво інтересів в органах державної влади, установах, підприємствах та організаціях (виконання доручень, пов’язаних з необхідністю відвідання різних організацій).

         Загалом за 2022 рік надано 16416 соціальних послуг одиноким непрацездатним громадянам, пенсіонерам та особам з інвалідністю, які проживають на території Курненської громади.

          Під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи знаходиться 19 родин Курненської громади. Вказаним родинам надаються наступні соціальні послуги: соціальна інтеграція та реінтеграція, соціальний супровід сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, соціальна профілактика, надання матеріальної допомоги, консультування та інформування, сприяння в оформленні документів, у тому числі для призначення соціальних виплат та допомог, відновлення реєстрації за місцем проживання, а також організація лікування та оздоровлення дітей.

          Фахівці із соціальної роботи спільно із спеціалістами відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я і спеціалістами служби у справах дітей Курненської сільської ради за 2022 рік здійснили 370 обстежень житлово-побутових умов проживання підопічних сімей, про що складено відповідні акти обстежень.

          Систематично здійснюється спілкування з даними родинами в телефонному режимі.

          Крім цього, КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради у 2022 році став притулком для внутрішньо переміщених осіб. Наразі, тут проживають 16 таких осіб, з яких чоловіки – 4 особи, жінки – 7 осіб, діти - 5 осіб.

          З початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради постійно отримував гуманітарну допомогу для внутрішньо переміщених осіб та найбільш вразливих категорій населення від різноманітних благодійних організацій, як від міжнародних, так і від вітчизняних, а саме:

  • від БО «Вплив» - 36 комплектів постільної білизни на суму 25560 грн, обладнання для харчового блоку на загальну суму 49998 грн, продукти харчування на суму 29640 грн, електроприлади та засоби гігієни на суму 29625 грн;
  • від Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ – теплий одяг для дітей (4 ящика), гігієнічні набори (3 ящика), предмети для ігрової активності (40 штук), підгузки для дорослих (66 упаковок), дитячі підгузки (16 упаковок), сімейні бокси (14 ящиків), засоби гігієни для жінок (27 упаковок), продукти харчування (спагетті – 2 ящика, суп швидкого приготування – 2 ящика, вафлі -3 ящика), суміш дитяча (6 банок);
  • від ГО «Інститут Креативних Інновацій» – 45 комплектів постільної білизни на загальну суму 24308 грн;
  • від ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «НЕУРЯДОВА ОРГАНІЗАЦІЯ «ІН ТАЧ ЮКРЕЙН ФУНДЕЙШН» 2 гігієнічних набори для людей з особливими потребами  набори та 1 гігієнічний набір тип А (основний), каністра для води об’ємом 500 л на загальну суму 9516,22 грн;
  • від ГО «Молодь 2020» - одяг (19 коробок), подушки (5 штук), ковдри (11 штук), ковдра тепла (20 штук), пелюшки дитячі (24 штуки), предмети постільної білизни (45 штук), рушники (142 штуки), кухонні рушники (20 штук), цукерки (4 кг).

          Протягом всього року КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради надавав натуральну допомогу особам, які опинились у складних життєвих обставинах, багатодітним сім’ям, особам похилого віку, особам з інвалідністю та внутрішньо переміщеним особам. Натуральна допомога надавалась у вигляді продуктових наборів та засобів гігієни. Загалом, було задоволено потреби 83 таких осіб.

          В грудні 2022 року для КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради було придбано генератор за 28650 грн (24316 грн – залишки субвенції з з державного бюджету на створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, 4334 грн – співфінансування з бюджету Курненської сільської ради).

 

КНП «АМБУЛАТОРІЯ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ» КУРНЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

          Комунальне некомерційне підприємство «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Курненської сільської ради є закладом охорони здоров’я – комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає первинну медичну допомогу та здійснює управління медичним обслуговуванням населення, вживає заходи з профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров’я.

          Підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

          Штатним розписом КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради затверджено штатну чисельність – 24 штатні одиниці:

          - директор – 1 штатна одиниця;

          - лікар – 3 штатних одиниці;

          - сестра медична13 штатних одиниць;

          - молодша медична сестра – 4 штатних одиниці;

          - водій транспортних засобів – 3 штатних одиниці.

 

          КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради обслуговує 7988 чоловік населення.

          На виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», наказів МОЗ України від 19.03.18р. № 503 «Про затвердження порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу» та № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» обслуговування населення здійснювалося за деклараціями та за територіальним розподілом.

          Станом на 31.12.2022 р. сімейними лікарями КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради укладено 3766 декларацій, в тому числі з дорослим населенням – 2982 декларацій, з дітьми до 17 років – 822 декларації:

          - Антонюк Андрій Микитович – 1756 пацієнтів;

          - Голуб Світлана Валентинівна – 1706 пацієнтів;

          - Давидова Надія Іванівна – 304 пацієнти.

          Медичні послуги надаються відповідно до порядків надання медичної допомоги, затверджених МОЗ, з обов'язковим дотриманням галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я та в місцях надання медичних послуг. Кожне місце надання медичних послуг надавача відповідає державним санітарним нормам і правилам, ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з медичної практики, галузевим стандартам у сфері охорони здоров'я, вимогам примірних табелів матеріально-технічного оснащення.

          Виробнича потужність підприємства 85 відвідувань в зміну.

          Амбулаторні відвідування лікарів ЗПСМ розраховано у кількості – 1559 відвідувань. В лікувальному закладі діє кабінет тимчасового перебування пацієнтів.

          На утримання КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради» з Національної служби здоров’я України за 2022 рік на підставі укладених лікарями декларацій надійшло 2127,9 тис грн. Кошти було витрачено на:

  • оплату праці –1513,5 тис. грн;
  • відрахування на соціальні заходи – 333,0 тис. грн;
  • придбання паливно-мастильних матеріалів – 131,0 тис. грн (в т.ч. бензин – 2200 л, дизпаливо – 300 л.);
  • водопостачання та водовідведення – 14,0 тис. грн;
  • електроенергія – 51,2 тис. грн;
  • інтернет – 16,8 тис. грн;
  • курси – 10,4 тис. грн;
  • матеріали – 11,4 тис. грн.

 

          Також з місцевого бюджету на утримання КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради» було дофінансовано кошти в сумі 2045,0 тис. грн, в тому числі на:

  • оплата праці – 1673,77 тис. грн;
  • відрахування на соціальні заходи – 368,23 тис. грн;
  • водопостачання – 3,0 тис. грн.

          Згідно наказів Департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної військової адміністрації від 03.08.2022 року №1264 КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради надано ноутбук вартістю 22971,52 грн, від 29.12.2022 року №2364 надано холодильник для зберігання вакцин вартістю 51071,60 грн.

          Благодійними організаціями надано гуманітарну допомогу у вигляді виробів медичного призначення (стетоскопи – 2 шт., пульсоксиметри – 4 шт., маски та респіратори – 4,5 тис. шт., холодові елементи – 73 шт., сумки-холодильники – 4 шт., швидкі тести на Covid-19 – 3,0 тис. шт.), вітамінів та лікарських засобів на загальну суму 384240,53 грн.

          Завдяки Дитячому фонду ООН ЮНІСЕФ  КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради в якості гуманітарної допомоги було передано аптечки першої допомоги при травмах в кількості 2 шт. на суму 4059,18 грн.

       На 2023 рік до НСЗУ подана та підтверджена заявка на суму 2907 тис. грн. З місцевого бюджету на 2023 рік заплановано виділити кошти в сумі 1200 тис. грн.

 

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ

          За період 2022 року службою у справах дітей розглянуто 35 письмових звернень громадян, згідно чинного законодавства та у встановлені терміни. Надано відповіді, підготовлено проєкти рішень до виконавчого комітету Курненської сільської ради.

          Протягом 2022 року надійшло вхідної кореспонденції -158 листів, з них: 53 на контролі, а вихідної - 280 листів. Видано наказів з основної діяльності -39, з кадрових питань - 30.

          Протягом звітного періоду року статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, отримало 7 дітей з Курненської сільської ради, з них влаштовано під опіку - 4, в будинок дитини - 1, в сім’ю родичів, знайомих – 2, а саме:

№ п/п

Старостат

Причина надання статусу

Влаштування

Судові процеси

1.

Курненський старостинський округ № 5

2 дитини, маму судом позбавлено батьківських прав

В сім’ю тітки

Рішення суду задоволено

2.

Тетірський старостинський округ № 4

1 дитина, внутрішньо переміщена батько залишився в окупованій території, мама померла в 2019 році

В сім’ю брата

П.79/2 постанови 866

3.

Теньківський старостинський округ № 8

1 дитина, мама померла батько ст.135 СКУ

В сім’ю сестри

 

4.

Стрибізький старостинський округ № 1

1 дитина, мама залишила в лікарні дитину

Влаштовано в будинок дитини

 

5.

Великолугівський старостинський округ № 3

2 дітей надано статус ПБП, мама визнана судом недієздатною

Тимчасово в сім’ю брата

Визнано на 2 роки

          Протягом 2022 році 4 сім’ями отримано документи на пакунок малюка для новонароджених дітей. 4 дітям надано допомогу у оформленні документів для отримання свідоцтва про народження (2 – Стрибізький старостинський округ № 1, 1 – Курненський старостинський округ № 5, 1 – Андріївський старостинський округ № 8).

Службою у справах дітей тимчасово відібрано та розміщено в  КНП «Лікарня» Пулинської селищної ради 7 дітей із 2 родин (Великолугівський старостинський округ № 3 та Стрибізький старостинський округ № 1), які в подальшому повернуто в біологічні родини.

Так маму з новонародженим дитям переміщено з пологового будинку до КНП «Лікарня» Пулинської селищної ради, в якої відсутній паспорт. Службою у справах дітей ініційовано виготовлення нового документа, що посвідчує особу власника.

          У 2022 році подано 2 позови до суду,  щодо позбавлення батьківських прав, а саме на:

          - 1 жительку с. Теньківка, дитину відібрано без позбавлення батьківських прав в 2020 році та 2022 році маму позбавлено батьківських прав;

          - 1 жительку с. Курне, дитину відібрано без позбавлення батьківських прав в 2020 році та 2022 році подано позов до суду про позбавлення маму батьківських прав;

          Прийнято участь у 10 судових засіданнях по 5 справах.

п/п

Старостинський округ

Судове засідання про позбавлення батьківських прав залишеної дитини в пологовому відділенні

Кількість

дітей

1.

Стрибізький старостинський округ № 1

1

1

2.

Теньківський старостинський округ № 8

7

1

3.

Курненський центральний округ

1

1

4.

Курненський старостинський округ № 5

1

1

Всього

10

4

          В стадії розгляду перебуває ще дві справа відносно 2 дітей.

          Дитяче населення становить 1856 чол. На кінець року 59 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування вихідці із Курненської сільської ради, з них - 41 дитина під опікою, де 34 - дитини  є вихідцями з даної території та 7 дітей під опікою на іншій території,  в прийомній сім’ї  проживають 3 дітей, в дитячому будинку сімейного типу – 11 дітей.

          Сімей опікунів 22, які проживають на території Курненської сільської ради в яких під опікою 39 дітей, де 5 дітей прибули з іншої території.

          Сімї, які перебувають в складних життєвих обставинах 14, в них - 31 дитина,  з них внутрішньо переміщених – 3 дітей.

          Систематичне відвідування цих сімей, надання їм допомоги (продуктові набори, одяг, взуття) дає можливість підтримувати їх та тримати питання на контролі. 

 

Таблиця в розрізі по старостинських округах статусних дітей та форми влаштування

№п/п

Старостинський округ

Діти, які прибули з інших територій і не вихідцями Курненської територіальної громади

Статусних дітей, які проживають на території старостинського округу

Влаштовані статусні діти на іншій території з старостинського округу

Всього статусних дітей

1.

Курненський центральний округ

 

-

3 (1опіка, 2 ДБСТ)

0 прож. (4 на інш. терит.)

2.

Курненський старостинський округ № 5

 

6

-

6 прож.

3.

Соколівський старостинський округ № 6

 

-

1 (1 ПС)

0 прож. (1на інш. терит.)

4.

Теньківський старостинський округ № 8

2

3

3 (3 ДБСТ)

5 прожив., (3 інш. тер.)

5.

Андріївський старостинський округ № 7

1

2

1 (опіка)

3 прож.

(1 інш. тер.)

6.

Тетірський старостинський округ № 4

 

4

-

4 прожив

7.

Великолугівський старостинський округ № 3

 

5

1(ПС)

1 училище

5прожи

( 2 на інш. тер.)

8.

Старомайданський старостинський округ № 2

 

1

7 ( 6 ДБСТ, 1 ПС)

 

1 прож.

(7 на інш. тер.)

9.

Стрибізький старостинський округ № 1

2

13

4(опіка)

15 прож (4 на інш)

Всього

5

34

21(6 опіка на інш. тер., 3 ПС, 11 ДБСТ)

39 прож. під опікою (на інш тери -21 ДБСТ 11, ПС3 6 опіка)

        

          Протягом 2022 року здійснено 34 рейди обстеження умов проживання та складено 110 актів обстеження сімей,  де виховуються 413 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставини та дітей,  які повернулися з інтернатних закладів та інші.

          Здійснено виїздів по старостинських округах:

№ п/п

Старостинський округ

Обстежено сімей та складено актів

1.

Курненський центральний округ

9

2.

Курненський старостинський округ № 5

8

3.

Соколівський старостинський округ № 6

8

4.

Теньківський старостинський округ № 8

6

5.

Андріївський старостинський округ № 7

7

6.

Тетірський старостинський округ № 4

7

7.

Великолугівський старостинський округ № 3

17

8.

Старомайданський старостинський округ № 2

5

9.

Стрибізький старостинський округ № 1

43

Всього

110

 

          Служба у справах дітей сприяє втіленню пріоритетних завдань державної політики у сфері забезпечення житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

          Із загальної кількості дітей зазначеної категорії:

          - 3  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16 років, перебувають на квартирному обліку, а саме: 2 дітей в Андріївському старостинському окрузі  № 7, 1 дитина  в Теньківському старостинському окрузі № 8;

          - 14 осіб (віком 18 – 23 роки) з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  перебувають на квартирному обліку, а саме: 3 особи в Курненському старостинському окрузі № 5, 2 особи Курненська сільська рада, 3  особи в Старомайданському старостинському окрузі № 2, 2 особи  в Теньківському старостинському окрузі № 8, 1 особа  у Великолугівському старостинському окрузі № 3, 2 особи в Стрибізькому старостинському окрузі № 1, 1 особа в  Андріївському старостинському окрузі № 7.

          - 4 особи (віком 23-35 роки) з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває на квартирному обліку, а саме: 2 особи Курненська сільська рада, 1 дитина у Великолугівському старостинському окрузі № 3, 1 дитина в Теньківському старостинському окрузі № 8.

 

№ п/п

Старостинський округ

Кількість

1.

Курненський центральний округ

4

2.

Курненський старостинський округ № 5

3

3.

Соколівський старостинський округ № 6

-

4.

Теньківський старостинський округ № 8

4

5.

Андріївський старостинський округ № 7

3

6.

Тетірський старостинський округ № 4

-

7.

Великолугівський старостинський округ № 3

2

8.

Старомайданський старостинський округ № 2

3

9.

Стрибізький старостинський округ № 1

2

Всього

21

          Значна частина житла, що належить дітям на праві власності або користування, потребує проведення ремонтних робіт.

          Керуючись Порядком та умовами надання у 2022 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затвердженими постановою КМУ від 26.05.2021р. № 615 «Деякі питання забезпечення дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом  та підтримка малих групових будинків», служба у справах дітей Курненської сільської ради надала необхідні документи обласній комісії. У 2022 році Курненська сільська рада субвенцію не отримала.

На постійному контролі в службі у справах дітей перебуває питання жорстокого поводження з дітьми, попередження насильства в сім’ї та за її межами. Від початку року до служби у справах дітей не надходили повідомлення щодо насилля.

У 2022 році 3 дитини поставлено на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Службою у справах дітей забезпечено організацію проведення 12 засідань комісії з питань захисту прав дитини. За поданням служби у справах дітей, комісією розглянуто та прийнято 96 рішень. Під час розгляду складних питань начальник служби у справах дітей приймає участь у спільних засіданнях на відповідних територіях старостинських округів.

Від початку року службою у справах дітей винесено на виконавчий комітет сільської ради 19 питань щодо захисту законних прав та інтересів дітей.

          На засіданні виконавчого комітету Курненської сільської ради розглядались питання:

          - про неналежне виконання батьківських обов’язків;

          - про доцільність позбавлення батьківських прав;

          - про постановку на квартирний облік дітей вихідців з Курненської сільської ради  дітей;

          - про надання статусу дітям;

          - про встановлення опіки над дітьми;

          - про влаштування в будинок дитини;

          - про дарування будинку.

        Службою у справах дітей забезпечено роботу ЄІАС «Діти», в якій сформовано електронний банк даних, до якого внесені та постійно поновлюються відомості щодо 59 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей та 31 дитини, які опинились в складних життєвих обставинах.

          Робота працівників служби спрямована на збереження для дитини її біологічної родини, зменшення кількості дітей, які перебувають поза сімейним оточенням, сприяння створенню умов для виховання відповідального батьківства. Саме тому основним напрямком роботи служби у справах дітей є вчасне виявлення таких сімей та проведення з ними відповідної профілактично-виховної роботи.

          Відповідно до розпорядження сільського голови від 28.03.2022 р. № 23-од «Про гуманітарну допомогу» на службу у справах дітей покладено обов’язки отримання, облікування та видачі гуманітарної допомоги. Допомога надходила від Житомирської обласної військової адміністрації, Житомирської районної військової адміністрації, від громадських, благодійних організацій та від волонтерів. За сприяння Міжнародної неурядової благодійної організації «Люмос (Lumos)» та МІЖНАРОДНОГО БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ КАРІТАС УКРАЇНИ надавали продуктові набори найбільш незахищеним жителям громади, які відповідали заявленим фондами критеріями вразливості, а саме: сім’ям опікунів/піклувальників, дітям, які виховуються у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітям з особливими освітніми потребами, дітям ВПО. А також 5 сім’ям надано зимовий одяг від ГО «НЕУРЯДОВА ОРГАНІЗАЦІЯ «ІН ТАЧ ЮКРЕЙН ФУНДЕЙШН», яка реалізовувала крос-секторальний проект ЮНІСЕФ у Житомирській області

          Службою у справах дітей успішно прийнято участь у грантових програмах де залучаються кошти донорів на облаштування належних умов праці та для надання допомоги вразливим сім'ям.   

КУРНЕНСЬКИЙ ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОКРУГ

          Курненська сільська рада – це орган місцевого самоврядування Курненської сільської територіальної громади Житомирського району Житомирської області.

          До складу Курненського центрального округу входять: с. Курне та с. Березова Гать. Станом на 01.01.2023 року населення округу становить 838 жителів, а саме: в с. Курне проживає 640 чол., в с. Березова Гать – 198 чол.

          З них на території округу проживають:

          - пенсіонерів -85;

          - інвалідів загального захворювання – 41;

          - учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 2;

          - учасників АТО – 9;

          - інвалідів Афганської війни – 1;

          - дітей війни – 34;

          - багатодітні сім’ї – 14 та інші.

 

          За звітний період Курненський центральний округ:

          - видав 1044 довідки різного характеру (про склад сім’ї або зареєстрованих осіб у житловому приміщенні, довідки і клопотання, пов’язані з виплатою компенсацій на поховання громадян,  про реєстрацію та фактичне місце проживання громадян, довідки для оформлення спадщини за заповітом та оформлення спадщини за законом, довідки про тимчасову реєстрацію ВПО);

          - вчинив 155 нотаріальних дій (питання стосовно складання та посвідчення заповітів, посвідчення справжності підпису, посвідчення дублікатів заповітів, засвідчення вірності копії документів, державна реєстрація шлюбу, державна реєстрація народження, державна реєстрація смерті);

          - оформив та передав 219 справ для призначення субсидій на соціальні допомоги.

          Документообіг в цілому склав 2918 документів. З них 1830 документів вхідної кореспонденції, розгляд яких було доручено відповідним структурним підрозділам сільської ради або окремим посадовим особам та 1038 документів вихідної кореспонденції.

          На території Курненського центрального округу функціонують:

          - Курненський ліцей, в якому навчається 116 учнів;

          - Курненський заклад дошкільної освіти «Капітошка», який відвідує 22 дитини, діяльність якого направлена на забезпечення щоденної та стабільної роботи закладу, створення безпечних умов праці та всебічного розвитку дітей. 

          - Центр культурних послуг с. Курне;

          - Публічна бібліотека Курненської сільської ради, яка нараховує 520 користувачів;  

          - Комунальне некомерційне підприємство «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Курненської сільської ради, що надає первинну медичну допомогу та здійснює управління медичним обслуговуванням населення, вживає заходи з профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров’я. КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради обслуговує 7988 чоловік населення.

Протягом звітного періоду по соціальних угодах на рахунку ГО «Курне-2018» було 110541 грн. Кошти були направлені на:

          - дизпаливо, бензин Курненського ліцею (заготівля дров) – 2270 грн.;

          - оплата за дрова ФГ «Родина – 2007», для Курненського ліцею 48м3 -17860 грн;

          - подарунки для людей похилого віку (70-90 років) – 3969 грн.;

          - крупи для соціально незахищених категорій населення – 750 грн.;

          - інструменти для зубного лікаря – 1507 грн.;

          - подарунки для випускників ЗДО «Капітошка» - 600 грн.;

          - артезіанська вода для укриття Курненського ліцею – 906 грн.;

          - будівельні матеріали для укриття Курненського ліцею – 5057 грн.;

          - дитячі фарби для ЗДО «Капітошка» - 1475 грн.;

          - подарунки першокласникам Курненського ліцею – 2004 г

 -новорічні подарунки в Курненський ліцей, пластикові двері в укриття,                                                                                                                                                                                   

оформлення автобуса, аналіз води, електроавтомати та їх встановлення – 20000 грн.

          У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України було встановлено 2 блокпости.

         Розпорядженням сільського голови  «Про заходи щодо охорони та оборони Курненської територіальної громади» було утворено координаційний штаб по охороні та обороні населених пунктів, розроблено графіки чергування. КНП «АЗПСМ» Курненської сільської ради забезпечило отримання медичної допомоги населенню громади та для членів добровольчих формувань при чергуванні на блокпостах. Також розпорядженням сільського голови «Щодо організації життєдіяльності громади в умовах військового стану» було створено роту охорони при Курненській сільській раді.

         З початку повномасштабного вторгнення установами, жителями та працівниками Курненського центрального округу було зібрано 67900 грн. для потреб ЗСУ.         

          Також в перші дні війни до центрального округу благодійні кошти надходили від старостинських округів, підприємців громади:

          - Стрибізького старостинського округу № 1 – 19690 грн.;

          - Старомайданського старостинського округу № 2 – 9495 грн.;

          - Великолугівського старостинського округу № 3 – 11880 грн.;

          - Тетірського старостинського округу № 4 – 5550 грн.;

          - Курненського старостинського округу № 5 – 10200 грн.;

          - Соколівського старостинського округу № 6 – 23520 грн.;

          - Теньківського старостинського округу № 7 – 32510 грн.;

          - Андріївського старостинського округу № 8 – 14900 грн;

          - СТОВ «Новинське» - 30 000 грн.;

          - на картковий рахунок було зібрано – 88 000 грн.   

       

          Дані кошти в основному були направлені на придбання:

          - тепловізора – 75164 грн.;

          - тепловізора – 80 000 грн.;

          - авто – 94 100 грн.

         

          Також кошти були використані на приготування їжі, медикаментів для наших захисників.

 Вчасно сплачені податки є тим фінансовим ресурсом, який гарантує нашій громаді повноцінну життєдіяльність і безпеку в умовах війни. Протягом звітного періоду на території Курненського центрального округу здійснюють свою підприємницьку діяльність ФОП «Іванисько М.Б.», ФОП «Головня Ю.О.» основним видом діяльності яких є вирощування сільськогосподарських культур.   

          За 2022 рік місцевий бюджет громади поповнився сплатою податку на:   

          - 162 423 87 грн., (ФОП «Іванисько М.Б.»);

          - 59 268 грн., (ФОП «Головня Ю.О.»); 

          - СТОВ «Надія ВП» - 618,4 тис. грн. 

Також на території населеного пункту здійснює свою підприємницьку діяльність 

ФОП «Ільченко А.І.» з первинної обробки деревини функціонування якого поповнило бюджет громади на 35 788 65 грн.

          У грудні 2022 року працівниками Центру культурних послуг с. Курне за участю народного колективу «Великолугівчанка» в с. Великий Луг, с. Новини та с. Червоносілка були виконані українські обрядові пісні (колядки), на яких було зібрано 23 800 грн. на підтримку наших захисників.

          В грудні того ж року за ініціативи працівників Центру культурних послуг с. Курне було проведено 2 благодійних концерти, а саме: в с. Великий Луг, на якому зібрано 8000 грн. та в с. Курне на якому вдалося зібрати 9000 грн.

         Всі присутні долучилися до збору коштів, які були передані до Курненського центрального округу та використані на підтримку ЗСУ, про що свідчить небайдужість наших громадян до потреб української армії в період війни.

          Також в грудні 2022 року в Центральному окрузі за ініціативи ФК «Юність» організовано волейбольний турнір з старостинськими округами громади, на якому вдалося зібрати 3400 грн. на підтримку військових. 

          З початку повномасштабного вторгнення російської федерації до України було організовано роботу з внутрішньо переміщеними особами. Від початку війни в Курненському центральному окрузі нараховувалося 131 особа. Розпорядженнями сільського голови було визначено організацію  роботи з ними та створено комісію з отримання і розподілу гуманітарної та благодійної допомоги ВПО та мешканцям громади в цілому. 

          Гуманітарну допомогу було сформовано у продуктові та гігієнічні набори і розподілено відповідно до наявних потреб між жителями Курненського центрального округу:

 

№ п/п

Курненський центральний округ, 

Кількість сімей

 

Сім’ям зі складними життєвими обставинами

28

Опікунським сім’ям

-

Внутрішньо переміщеним особам

50

Сім’ям військовослужбовців з дітьми

17

Сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю

5

Всього:

100

 

          Також гуманітарна допомога у вигляді продуктів харчування, одягу, предметів побуту надавалася від інших благодійний фондів та громадських організацій.

          Сьогодні однією з проблем українців є незнання та нерозуміння, як діяти в проблемній ситуації, куди звертатись, як захистити свої права.

          В Курненському центральному окрузі функціонує кабінет безоплатної правової допомоги внутрішньо переміщеним особам та тим, хто постраждав від війни, який очолює представник - юрист Громадської організації «Агенція місцевих ініціатив».

          Діяльність Агенції зосереджена на чотирьох взаємопов’язаних напрямках:  

          - правова допомога;

          - розвиток територіальних громад;

          - адвокація на місцевому рівні;

          - антикорупційна діяльність.

          З початку повномасштабного вторгнення зусилля Агенції були спрямовані на надання гуманітарної допомоги постраждалим від війни та забезпечення  захисту прав таких осіб.

          Безоплатна правова допомога, яку можуть отримати мешканці Курненської територіальної громади з числа ВПО, надається в рамках проєкту «Надзвичайна підтримка організацій громадянського суспільства» та в рамках програми «Стійкість» за фінансування European Union in Ukraine.

          Звернувшись до юриста Агенції, внутрішньо переміщені особи можуть отримати юридичні консультації з питань:

          - оформлення статусу ВПО;

          - отримання допомоги від держави та міжнародних організацій;

          - забезпечення права на освіту, роботу та медичну допомогу;

          - відновлення втрачених документів;

          - встановлення юридичних фактів;

          - інших послуг, пов’язаних з внутрішнім переміщенням

 

          Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України від 24.02.2022 р. № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Курненському центральному окрузі створено «пункт незламності».

          «Пункт незламності» був створений з метою організації надання допомоги населенню громади у разі критичних проблем з енергетикою та опаленням, зокрема повного блек-ауту.

         В Курненському центральному окрузі він надає такі послуги населенню:

         - обігрів;

         - мобільний звязок та доступ до інтернету;

         - перша медична допомога;

         - гарячі напої (кава, чай).

 

          Для поліпшення якості надання послуг жителям Курненського центрального округу працює Пересувне відділення поштового звязку № 99.

          Послуги, що надаються ПВПЗ в населеному пункті:

          - приймання та видача внутрішніх та міжнародних поштових відправлень;

          - приймання платежів;

          - поповнення мобільного рахунку;

          - приймання та виплата поштових переказів;

          - виплата пенсій та соціальних допомог;

          - страхування авто;

          - передплата періодичних друкований видань з доставкою;

          - продаж товарів, преси, марки, конверти;

          - доставка рахунків, рекламної продукції.

 

          Хоч нашу країну спіткала біда, постукала у наші оселі війна, але ми робимо усе можливе, щоб Курненський центральний округ, а також громада в цілому була чистою і охайною.

          На території Курненського округу щоденно виконуються роботи з благоустрою вулиць та громадських місць, у тому числі покіс трави на вулицях, дитячих майданчиках, стадіоні Курненського ліцею, місцях поховань, узбіччях доріг, біля пам’ятників, тощо. Працівники відділу комунальної власності, житлово-комунального господарства та благоустрою постійно дбають про належний санітарний стан населеного пункту.

 

          Курненський центральний округ на 2023 рік планує:

          - встановлення вуличного освітлення, як важливої складової благоустрою та зручності для мешканців округу у вечірній та нічний час;

          - проведення ямкового та поточного ремонту комунальних доріг, що дасть змогу безпечніше пересуватися автомобільному транспорту, шкільному автобусу та іншим службам;

          - організація функціонування закладів освіти, культури, медицини;

          - місцевий економічний розвиток;

          - ремонт приміщення для відкриття Центру надання адміністративних послуг.

 

СТРИБІЗЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ № 1

          Станом на 01.01.2022 року до Стрибізького старостату входить 7 населених пунктів: Стрибіж, Слобідка, Підлісне, Грузливець, Калиновий Гай, Павлівка та Шереметів.

          Протягом 2022 в Стрибізькому старостинському окрузі №1 народилося 7 дітей, померла 21 людина.

          Станом на 01 січня 2023 року в Стрибізькому старостинському окрузі № 1 проживає 1724 жителів.

          Мережа освітніх закладів нараховує: 1 Стрибізький ліцей, в якому навчається 180 дітей, працює 17 вчителів та 2 дошкільні заклади – Стрибізький  ЗДО «Сонечко», який відвідують 30 дітей та Слобідський ЗДО «Малятко» - відвідують  8  дітей. Дитячо-юнацька спортивна школа в с. Стрибіж в якій займаються 186 дітей та працює 6 тренерів-викладачів.

          Є футбольна команда «Автомобіліст», яка приймає активну участь в змаганнях громади.

          На території старостинського округу діє три  заклади первинної медицини: Грузливецький ФП, Павлівський ФП,  де працюють 2 фельдшери та Стрибізька лікарська амбулаторія, в якій працюють сімейний лікар, лікар-стоматолог, 2 медичні сестри, водій.

          Працює центр культурних послуг  в с. Стрибіж. Створено новий колектив «Незламна», який бере участь у концертах. Також активно працюють філії культурних послуг в  с.Грузливець, с.Слобідка та с.Павлівка. Було проведено благодійні концерти на підтримку ЗСУ.

          В с. Стрибіж працює  бібліотека (книжковий фонд – близько 11000 примірників, обслуговується біля 350 читачів у рік).

          Населення обслуговують 9 торгівельних точок.

          На території округу працюють 14 фермерських господарств та підприємство ТОВ «Корал» Довбиський фарфоровий завод.

          Протягом року староста здійснювала прийом громадян, які зверталися з проблемами різного характеру. Надавала рекомендації та консультації. Окрім цього ведеться облік особистого прийому громадян. Особистий прийом громадян дає змогу контролювати стан дотримання прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, культури,  освіти,  фізичної культури та спорту,  житлово – комунального господарства, реалізацію права на працю та медичну допомогу.

          У 2022 році в Стрибізькому старостинському окрузі № 1  зареєстровано вхідної документації – 102, зареєстровано вихідної документації – 105.

          За минулий рік було видано 1380 довідок та вчинено 111 нотаріальних дій.

          Також проводився прийом документів по субсидіях, ВПО, пільгах та інших соціальних виплатах, протягом року було здано 410 справ.

          За підтримки служби у справах дітей Курненської сільської ради ведеться постійний контроль за сімями, які опинилися в складних життєвих обставинах.

          На території старостату проживають:

          - пенсіонерів – 295; 

          - дітей війни – 5;

          - інвалідів війни – 3;

          - ветеранів військової служби – 2;

          - учасників АТО – 28;

          - потерпілих на ЧАЕС – 2;

          - інвалідів  - 89;

          - багатодітних сімей – 37;

          - під опікою - 5 сімей.     

 

          За підтримки депутата Верховної Ради України Костюка Дмитра було встановлено дитячий спортивно-ігровий майданчик в парковій зоні с. Стрибіж.

          Не дивлячись на складний час, було проведено благоустрій населених пунктів та  кладовища в с.Стрибіж . Висаджено дерева. 

          Також було закуплено подарунки першокласникам в кількості 11 шт. за рахунок ГО «Надія Майбутнього».

          Було облаштовано укриття в Стрибізькому ліцеї: закуплено з ГО «Надія Майбутнього» обладнання та матеріли на суму 29738,00 грн.

          Також з ГО «Надія Майбутнього» було закуплено:

           - запчастини до трактора на суму 4520,00 грн;

           - на погрузку та доставку дров в Стрибізький ліцей – 20000,00 грн;

           - музичний інвентар в Стрибізький центр культурних послуг на суму – 8370,00 грн;

          - в с.Павлівка бензотример на суму -4950,00 грн;

           - на канцтовари та інші господарські витрати – 6618,50 грн;

           - на профілювання доріг – 10000,00 грн;

           - фарба на церкву – 2625,00 грн;

           - на поточний ремонт в Павлівський ФП – 11380,00 грн.

 

          За сприяння директора СТОВ «Новинське» Гудзюка Віталія Олександровича було придбано новорічні подарунки в Стрибізький ліцей та Стрибізький ЗДО  в кількості – 210 шт., також в Слобідський ЗДО в кількості – 8 шт., було придбано подарунки від СТОВ «Надія ВП».

          Протягом 2022 року в Стрибізькому старостинськоиу округу № 1 було проведено:

          - благоустрій біля всіх установ старостинського округу;

          - благоустрій на кладовищі в с. Стрибіж;

          - благоустрій в центрі сіл: Грузливець та Павлівка (вирубування чагарників, обкошування трави);

          - заготовлено дрова на Стрибізький БК та Стрибізький старостинський округ № 1;

     - проведено ремонт пічного опалення в Павлівському ФП;

          - на початку війни було встановлено блокпости та створено цілодобове чергування;

          - проведено підсипання доріг в с. Стрибіж;

     - прогрейдеровано дороги  в с. Стрибіж, с. Підлісне, с. Слобідка;

          - викопано криницю біля Стрибізької лікарської амбулаторії.

 

СТАРОМАЙДАНСЬКИЙ СТАРОСТИНЬКИЙ ОКРУГ № 2

          Станом на 01.01.2023р. в Старомайданському старостинському окрузі № 2 проживає 620 громадян.

          З них на території старостату проживають:

          - учасників бойових дій (АТО) – 4;

          - дітей війни – 28;

          - багатодітних  сімей – 13;

          - учасників ліквідації  на  ЧАЕС -1 ( ІІІ категорії ).    

      

          Протягом року видано довідок  - 488 та вчинено 50 нотаріальних  дій.     

          Також проводився прийом документів по субсидіях, ВПО, пільгах та інших соціальних виплатах, протягом року було здано 111 справ.                                                                                                                   

          Протягом звітного періоду староста здійснював  прийом  громадян, які  зверталися з проблемами різного характеру. Надавав рекомендації та консультації.                                                                                                      

          На території старостату функціонують: Старомайданська філія Стрибізь-кого ліцею, заклад дошкільної освіти «Ромашка», Старомайданська філія ЦКП с. Стрибіж.                      

          Щодо наповнення бюджету основними платниками податків  є  сільськогосподарські підприємства: СВК «Маяк» - 555,2 тис. грн.,  ФГ «Родина 2007» - 415,0 тис. грн., ПП  «Лібос» - 245, 9 тис. грн.  

          Старомайданський старостинський округ № 2 тісно співпрацює з ФГ «Родина 2007». Протягом року ФГ було надано грошову допомогу на суму  31361 грн., Кошти були направлені:

          - вивезення сміття з домогосподарств – 2220 грн.;

          - перевезення дров в Старомайданську філію Стрибізького ліцею – 6148 грн.;

         - закупівля матеріалів для вирішення господарських потреб - 1611 грн.;

         - чистка доріг від снігу – 1506 грн.;

         - грейдерування дороги по с. Старий Майдан та с. Білка – 4060,6 грн.;

         - вивезення відсіву з м. Новоград-Волинський для підсипки доріг в с. Білка – 13617 грн.;

         - вивезення відсіву з с. Грузливець для підсипки доріг в с. Білка – 2169 грн.   

                                                            

          На початку року провели демонтаж старої їдальні Старомайданської філії Сртибізького ліцею.  На цій території плануємо побудувати тіньовий навіс для вболівальників та членів команд. Частина будівельних матеріалів  вже закуплена.  Також для нормальної роботи шкільної їдальні потрібно закупити  теплогенератор для обігріву харчоблоку та зали,  де харчуються діти.                                                                                                                   

          Протягом 2022 року проводилася робота по благоустрою старостинського  округу.  Щомісяця налагоджено вивіз побутових відходів від домогосподарств.  При допомозі ФГ «Родина 2007» було   прибрано  сміттєзвалище.    До  провідних   свят було вивезено сміття з кладовища та завезено  по потребі пісок.  Восени  силами жителів  старостинського округу  було вирізано кущі на  кладовищі  в  с.  Старий Майдан.

          Протягом року упорядковано пам’ятники загиблим воїнам в с. Білка  та  с. Старий Майдан.

          Для  того,  щоб  розпочати навчальний рік в Старомайданській філії Стрибізького ліцею  та  закладі дошкільної освіти «Ромашка»  силами   вчителів, техпрацівників проведені роботи  по  відновленню укриття.

          Власними силами на Старомайданську  філію  Стрибізького ліцею  було   заготовлено біля  50 м3  дров.   Також  повністю   забезпечені  дровами  ФП, Старомайданська філія ЦКП с. Стрибіж та  старостат.

          В перші  дні  війни  були  побудовані  блокпости  по  селах  старостинського  округу. Було організовано та координовано чергування роти охорони Курненської сільської ради. При  допомозі  нашого  лікаря Люшненка Валерія Андрійовича було організовано  навчання   з  надання  першої  медичної  допомоги  під  час  воєнних  дій.  Проведена  робота  щодо   правил  поведінки під час чергування  на  блокпостах.            

          З самого початку повномасштабного вторгнення російської федерації   розпочали збір коштів, перший збір  в  сумі  6535 грн. був спрямований на роту  охорони громади, пізніше  частину  коштів  в  сумі  2680 грн   було  використано  на  пальне.

         В березні розпочали готувати гарячі страви для наших воїнів в шкільній  їдальні, цією справою займаємося на даний час двічі на тиждень. В цьому  приймають активну участь працівники та вчителі школи, працівники закладу дошкільної освіти та небайдужі жителі нашої громади. Дякуючи дирекції СВК «Маяк» для потреб кухарів було забезпечено 350 кг борошна.                                                                                                                             

          На  протязі 2022 року проводився благодійний турнір по футболу, на якому  було зібрано майже 18000 грн. В Старомайданській філії Стрибізького ліцею   проводилася благодійна ярмарка, в якій активно прийняли участь учні та  вихованці  ЗДО  «Ромашка»,  було  зібрано  близько  7000 грн., які  були  передані  на придбання авто для військових ЗСУ.  Також в Старомайданській філії ЦКП с. Стрибіж проводився благодійний концерт на якому було зібрано 4800 грн. 

          У вересні минулого року Житомирський академічний театр ляльок організував для дітей старостинського округу батути та надувні гірки.  Кошти, які були зібрані за білети були спрямовані на потреби ЗСУ.

          У  2022 році через повномасштабне вторгнення російської федерації в  Україні з зони бойових дій перемістилась значна  кількість громадян  у  безпечні  регіони. В Староомайданському старостинському окрузі № 2 було  зареєстровано  та  взято  на  облік  47  ВПО  (дорослих  та  дітей).  Видано  довідки   переміщеним  особам  та  вчасно  подані  заяви  на  призначення  допомоги.  Зареєстровано 4 звернення  від  власників  будинків на  компенсацію  витрат  за  тимчасове розміщення ВПО.  Разом з відділом соціального захисту та охорони здоров’я Курненської сільської ради та благодійними організаціями  допомагали  даній  категорії  людей  продуктами  харчування  одягом ,засобами  гігієни.                                                                                                 

          В 2022 році багато людей,  а  саме: пенсіонери,  одинокі громадяни, багатодітні  сім’ї,  сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах та  ВПО  отримали продуктові набори та засоби гігієни від благодійного фонду «Надія для  всіх».

          Протягом року працівниками Старомайданського старостинського округу № 2 була надана допомога жителям старостату у підготовці необхідних пакетів документів з різних питань, що  подаються до установ, організацій району.                                             

          Також старостинський округ здійснював облік, ведення  та  зберігання    погосподарських  книг, уточнював облікові дані військовозобов`язаних, які   були відправлені до військових частин, здійснював оповіщення  військовозобов’язаних. 

          Всі мобілізовані та учасники АТО на протязі 2022 року отримали   матеріальну допомогу на лікування та вирішення соціально-побутових питань з бюджету сільської ради.                                                                              

          Старомайданський старостинський округ № 2 завжди працює для  покращення життя, добробуту та сталого економічного розвитку старостату та громади вцілому.   

 

ВЕЛИКОЛУГІВСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКЙ ОКРУГ № 3

          Станом на 01 січня 2023 року у Великолугівськму старостинському окрузі № 4 проживає 816 жителів.

          Протягом 2022 року на території Великолугівського старостинського округу № 3 були виконані завдання для задоволення соціальних, побутових та інших потреб мешканців старостату.

          Протягом звітного періоду по соціальних угодах до ГО «Великолугівчанка» надійшло коштів:

          - СТОВ «Павлівка-АгроТрейд» - 75000 грн;

          - ТОВ  Торговий Дім «Кароліна»- 21000 грн.

          Також було забезпечено реалізацію заходів у сфері розвитку  вищезазначеного  населеного  пункту, а саме:

          - СТОВ «Тетірське» - розкорчовано 20 га пасовищ і перезалужено;

          - ФОП Лозинський  - заготівля дров для установ громади.

          Своєчасно оформлено та сплачено орендну плату за господарські двори, а саме:

          - ФОП Лозинський - 20 000 грн;

          - ФОП  Бандилко Ю.І. - 2 000 грн;

 

          Забезпечено раціональне та повне використання земельних ділянок, а саме: СТОВ «Тетірське» розкорчувало та підготувало 30 га площі, які пішли на аукціон.

          Спрямування коштів по соціальних угодах було направлено на:

          - облаштування укриттів у Великолугівському ліцеї та ЗДО «Україночка» - 21000 грн.;

          - благоустрій закладів освіти -10000 грн.;

          - придбання генератора - 26000 грн.;

          - придбання мотокоси – 12500 грн.,

          - підготовку до  опалювального сезону (заготівля дров, паливо-мастильних матеріалів).

          Протягом року було забезпечено організацію благоустрою старостинського округу: приведено в належний стан сміттєзвалище, постійно здійснювався вивіз сміття.

          Також впорядковано кладовище (вирубування чагарників,  побілка паркана, підсипання дороги до кладовища, встановлення поклонного хреста (розп’яття)).

          За благодійні кошти у Великолугівський ліцей було завезено 6 причепів  грунту під газон, зварено 4 лавочки та 8 ліхтарних стовпів, висаджено рози.

          Для підтримання належного стану 2 стадіонів, паркової зони, ігрових майданчиків постійно обкошувалася трава та фарбувалися ігрові елементи майданчика.  

          Постійно організовувалася робота з благоустрою та підтримання у належному стані зупинок громадського транспорту.

          Протягом звітного періоду була налагоджена тісна співпраця між Великолугівським старостинським округом № 3 та батьківським комітетами Великолугівського ліцею та закладом дошкільної освіти «Україночка».

          Старостинський округ активно приймав участь у культурно масовій та спортивній  роботі, яка проводилася на території громади.

          З перших днів війни Великолугівський старостинський округ № 3 приймав активну участь у допомозі ЗСУ та волонтерив. За допомогою волонтерської діяльності було зібрано 90 000 грн., на допомогу ЗСУ. Було організовано приготування їжі у Великолугівському ліцеї та ЗДО «Україночка».

          Придбання продуктів також здійснювалося за рахунок благодійних коштів та підтримки сільгоспвиробників, а саме: ФОП Іванисько М.Б. СТОВ «Павлівка-Агро-Трейд», СТОВ «Тетірське», ФОП Лозинський, ТОВ Торговий дім «Кароліна», ФГ «Родина».

          Старостинський округ приймав активну участь у придбанні тепловізорів, автомобіля, запчастин до автомобіля, теплих речей, продуктів харчування.

          Разом з відділом соціального захисту та охорони здоров’я Курненської сільської ради, громадськими організаціями  протягом року допомагали ВПО, сім'ям, які опинились в складних життєвих обставинах, багатодітним сім’ям.

          Протягом року деякі питання були вирішені власними силами старостинського округу, а саме заготівля дров на ФП - 7м3, старостат - 21м3, ЗДО «Україночка» - 50м3, Великолугівський ліцей - 98м3. Всього заготовлено, перевезено та порізано 176 м3.        

          Також протягом 2022 року за благодійні кошти, які були направлені на вирішення проблемних питань старостату було проведено ремонт автокоси  - 950 грн., пилки – 300 грн., ноутбука – 1000 грн., насоса – 400 грн. Проведені ремонтні роботи фундаменту порога старостату – 1200 грн. Закуплено краску до принтера (245 грн.) та підручники для першого класу (700 грн.). Виділено кошти в сумі 1260 грн., на харчування дітей ЗДО «Україночка» та організацію для них батутів - 2000 грн. На 2022 рік  закуплено бензину – 140 л. та дизпалива - 250 л.

 

ТЕТІРСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ № 4

          Станом на 01 січня 2023 року в Тетірському старостинському окрузі № 4 проживає 814 жителів.

          Підводячи підсумки 2022 року роботу Тетірського старостинського округу № 4 можна виділити декілька основних напрямків роботи, а саме: робота закладів освіти, медицини, культури, благоустрій, спорт, а головне - це максимальна щоденна підтримка ЗСУ.

          У 2022 році в Тетірському ліцеї ради закінчено ремонт і утеплення труб водопостачання. За рахунок освітньої субвенції (748256 грн.) проведено заміну покрівлі навчального корпусу № 1 ліцею, а також за допомогою СТОВ «Тетірське» замінено насосну станцію у котельні.   

          Спільними зусиллями працівників старостату та працівників ліцею проведено ремонт укриття.

          З перших днів війни в їдальні постійно проводиться готування їжі для наших захисників.

          Протягом 2022 року проведено поточний ремонт закладу дошкільної освіти «Перлинка». З бюджету сільської ради було виділено кошти на новий опалювальний котел, який був встановлений в котельню ЗДО.

          За допомогою СТОВ «Тетірське» проведено ремонт водонапірної башти

          У березні - квітні 2022 року ЗДО «Перлинка» надавав послуги з тимчасового проживання особам, які були обліковані як ВПО. Працівники ЗДО активно приймають участь у готуванні харчування для ЗСУ. Також спільними зусиллями працівників старостату та працівників ЗДО проведено ремонт укриття.

          За звітний період було проведено ремонт ФП с. Тетірка та ФП. с. Ходорівка. На початку війни  за сприяння СТОВ «Тетірське» було придбано ліки першої необхідності для ВПО та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

          У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України змагання та інші заходи було скасовано, але проводилася робота по патріотичному вихованню молоді.

          Весною 2022 року було проведено благодійний футбольний турнір, під час якого було зібрано 9000 грн., з яких 5000 грн. - перераховано на благодійний фонд для військової частини А 4044, на 4000 грн. - закуплено продукти для приготування їжі для ЗСУ.

          В грудні 2022 року проведено благодійний турнір з волейболу, під час якого було зібрано 2400 грн. На ці кошти також було закуплено продукти для приготування їжі для ЗСУ.

          Війна додала багато нових викликів, але робота по благоустрою населених пунктів проводилася. На початку війни був побудований блокпост. Постійно проводилась робота по обкошуванню всіх територій (парків, скверу), які знаходяться у комунальній власності для підтримання їх в належному стані. Біля старостинського округу побудовано нову бесідку (за сприяння СТОВ «Тетірське» - 4000 грн.), оформлено зону відпочинку, висаджено туї в кількості 8 шт.

          Вирубалися чагарники вздовж дороги С - 061715 Київ-Чоп – Ходорівка через Тетірку, також в с. Тетірка проведено підсипку доріг залишками відсіву.

          Здійснювався догляд за водоймою (ставком) та проводилося роботи з прибирання. Влітку було упорядковано сміттєзвалище на полігоні твердих побутових відходів.

          Оновлено паркан біля ФП с. Тетірка та ФП. с. Ходорівка.

          Силами старостинського округу та працівників Тетірського ліцею, ЗДО «Перлинка», ФП, Тетірської та Ходорівської філій ЦПК с. Андріївка на опалювальний сезон заготовлено дрова.

          З перших днів війни Тетірський старостинський округ № 4 приймав активну участь у допомозі ЗСУ та волонтерив. За допомогою СТОВ «Тетірське» та жителів старостинського округу на початку війни було зібрано кошти в сумі 47100 грн. Дані кошти були витрачені:

          - на допомоги резервістам, кожному захиснику старостату видавали по 1000 грн.

          - закупівлю приладів для ЗСУ - 6000 грн;

          - закупівлю продуктів для 95-ої окремої десантно- штурмової бригади;

            - закупівлю продуктів та необхідні матеріали на 30-ту окрему механізовану бригаду м. Н.-Волинський;

          - закупівлю ліків для населення та ВПО – 2400 грн.;

          - закупівлю тепловізора – 5000 грн.;

          - одяг нашим захисникам – 3000 грн;

          - закупівлю продуктів на суму приблизно 20000 грн., для приготування їжі.

          Протягом 2022 року велика допомога була надана сім’ям ВПО, військовослужбовців, одиноким пристарілим громадянам, сімям, які опинилися у складних життєвих обставинах. За допомогою відділу соціального захисту населення та БФ Карітас в Україні вищезазначеним громадянам було видано 87 продуктових наборів, також надавалася гуманітарна допомогу у вигляді одягу.

          Тетірський старостинський округ № 4 тісно співпрацює з СТОВ «Тетірське», яке є найбільшим платником всіх видів податків до бюджету громади (1906,4 тис.грн. за рік). За сприяння СТОВ «Тетірське» закуплено для дітей новорічних подарунків на 20000 грн, придбано в Тетірський ліцей Курненської сільської ради насосну станцію – 8778 грн., надано допомогу на поточні ремонти та закупівлю палива більше 100000 грн.

 

КУРНЕНСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ № 5

          Станом на 01 січня 2023 року в Курненському старостинському окрузі № 5 проживає 952 жителя.

          З них на території старостату проживають:

          - пенсіонерів – 182 чол.;

          - багатодітних сімей – 24 чол.,

          - учасників АТО – 14 чол.,

          - учасників афганської війни – 4 чол.

          - одиноких матерів – 5 чол.

          - дітей війни – 12

          - ВПО -18.  

         Загальна площа земель Курненського старостинського округу № 5 складає 2641,42 га. На території старостинського округу здійснюють господарську діяльність ФГ ІННЕССА, СТОВ «Надія ВП» та СТОВ «Павлівка Агро», основним видом діяльності яких є вирощування сільськогосподарських культур.

          Працівники старостинського округу здійснювали збір обовязкового платежу у формі земельного податку з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв).

          На території Курненського старостинського округу № 5 функціонують філія селища Курне Курненського ліцею, де навчається 76 учнів, ЗДО № 1 «Веселка», який відвідує 24 дитини, філія селища Курне ЦПК с. Курне, ФП с-ща Курне.

          На території Курненського старостинського округу № 5 надаються такі адміністративні послуги: проводиться реєстрація та зняття з реєстрації громадян, приймаються заяви для нарахування субсидії.

          За 2022 рік було видано:

          - довідок – 608;

          - вчинено нотаріальних дій – 12;

          - оформлено справ по субсидіях – 82.

 

          В старостинському окрузі здійснюється облік, ведення та зберігання по господарських книг.

          Розпорядженням сільського голови від 28.12.2021 р. № 56 – од затверджено графік прийому громадян старостами та визначено прийомні дні: кожен 1-3 понеділок протягом місяця. В ці дні ведеться особистий прийом громадян в приміщенні старостинського округу. Громадяни звертались з проблемами різного характеру, яким надавалися рекомендації та консультації. Усім громадянам, які звернулись на особистий прийом надано необхідну інформацію та перелік необхідних документів.

          По благоустрою старостинського округу протягом 2022 року були проведені відповідні роботи, а саме:

          - протягом березня - квітня було організовано патрулювання вулиць та створено блокпости, щоб забезпечити безпеку життя та здоровя жителів старостату;

- було організовано та проведено весняний місячник санітарного прибирання та благоустрою населених пунктів;

- до поминальних днів було завезений пісок на кладовище;

- на території старостату постійно велись роботи по обкошуванню трави, біля старостату, в парку біля могили загиблим воїнам, біля дитячого майданчику та стадіону;

- проводилося обкошування, фарбування та благоустрій могил загиблим воїнам (працівники філії селища Курне Курненського ліцею, працівники та жителі старостату);

- відновлено волейбольну площадку біля філії селища Курне Курненського ліцею, а також завершено ремонт внутрішнього туалету;

          - спільними зусиллями заготовлено дрова на філію селища Курне Курненського ліцею,  ЗДО № 1 «Веселка», старостат та ФП селища Курне на опалювальний період;

- розпочато роботу щодо поточного ремонту ФП;

-  в приміщенні старостату зроблено водяне опалення;

- зроблено укриття в філії селища Курне Курненського ліцею;

- протягом року було організовано в старостаті централізований вивіз сміття;

- встановлено дорожній знак з назвою населеного пункту с-ще Курне.

 

          Протягом 2022 року на території старостату було зареєстровано 67 ВПО, яким надавались консультації по оформленню документів та гуманітарна допомога.

          Також жителі селища Курного, с. Молодіжного, с. Цвітянка організовували збір коштів. Було зібрано 10 200 грн. на потреби ЗСУ.  Здійснювалася  допомога продуктами харчування, готування смаколиків. Діти ліцею та вчителі плели маскувальні сітки для ЗСУ.

          Протягом звітного періоду по соціальних угодах на рахунку ГО «Курне-2018» було 110541 грн. Кошти були направлені на:

          - оплату транспортних послуг на змагання – 2500 грн.;

          - шпаклівка в ФП с-ща Курне – 260 грн.;

          - будівельні матеріали для ФП с-ща Курне – 25975 грн.;

          - подарунки випускникам ЗДО «Веселка» - 598 грн.;

          - вапно і фарба -  654 грн.;

          - цемент, гофра – 1534 грн.;

          - будівельні матеріали для філії селища Курне Курненського ліцею – 5415 грн.;

          - подарунки першокласникам філії селища Курне Курненського ліцею – 1504 грн.

          Що стосується планів та заходів на 2023 рік, для того, щоб вирішувати всі наші проблемні питання, втілити наші мрії та задуми, необхідно щоб в Україні настало мирне життя, але першочерговими планами є:

          - ремонт комунальних доріг;

          - закінчення косметичного ремонт ФПу с-ща Курне;

          - встановлення паркану біля старостату.

 

          Протягом року Курненський старостинський округ № 5 тісно співпрацював з депутатами ради, підприємцями, ФГ, СТОВ, комунальними закладами задля вирішення нагальних питань старостинського округу та покращенням життя громади в цілому.

 

СОКОЛІВСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ № 6

          До складу Соколівського старостинського округу № 6 входить один населений пункт -  с. Соколів.

          Чисельність населення с.  Соколів станом на 01.01.2023 року складає 1054 жителів, в тому числі: діти дошкільного віку – 49 чол., діти шкільного віку – 157 чол., пенсіонери – 266 чол., особи працездатного віку – 582 чол.

          Також на території Соколівського старостинського округу № 6   проживають :

          - 17 багатодітних сімей, в яких  виховується  62 дитини;

          - 15  учасників бойових дій (АТО);

          - 6 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС;

          - 2 воїни-інтернаціоналісти;

          - 23 внутрішньо переміщених особи, а з початку військового вторгнення російської федерації проживало 140 людей.

 

          Загальна площа Соколівського старостинського округу № 6 становить 20,42 км². Площа населеного пункту - 395,2 га.

          Сільськогосподарських земель всього 1503 га; розпайовано земель (с/г  угіддя)  786,82 га;  землі  житлової та громадської забудови – 63,4802 га;  землі промисловості – 4,1898 га; землі лісогосподарського призначення – 243,7784 га; інші землі – 199,0113 га. 

          Орендарі, які використовують земельні частки (паї) - ТОВ «Агрофірма «Стожари» - 2,4865 га; ПП «ЛІБОС» - укладено договорів – 232 шт., на  площу – 586,6939 га, зареєстровано договорів – 232 шт.,  на  площу – 586,6939 га; ФГ «ОЛ.АГРО-СВІТ» укладено договорів – 41 шт., на площу -120,2360 га, зареєстровано договорів – 41 шт. на площу - 120,2360 га.

          Не використані  паї в  користуванні згідно договору оренди на управління спадщиною з органами місцевого самоврядування – 4 шт. на  площі – 10,39 га.

         Всього  невитребуваних земельних часток (паїв), які  використовуються згідно  правовстановлюючих документів, на площі 10,39 га.

Земельні частки  виділені в натурі ( на місцевості) – 27 шт. на  площі 70,37 га.

Всього  земель запасу та резерву по  населеному пункті всього – 199,01 га.  

          На території старостинського округу функціонує Соколівський ліцей, де навчається 93 дитини, де навчається 93 учні, з них: 50 хлопчиків та 43 дівчинки.

          В ліцеї є учні пільгових категорій: учасників АТО- 4 учні, ВПО- 6 учнів, діти з інвалідністю – 1 учень, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС- 2 учні, діти з багатодітних сімей- 48 учнів та 1 дитина загиблого військовослужбовця.

          Соколівський ліцей отримав 5 ноутбуків та 5 нетбуків для якісної роботи вчителів.

          Підвезення учнів до школи здійснюється шкільним автобусом.

          Також на території старостинського округу функціонує заклад дошкільної освіти «Сонечко», де виховується 28 дітей. Діяльність ЗДО «Сонечко» направлена на забезпечення щоденної та стабільної роботи закладу, створення безпечних умов праці та всебічного розвитку дітей.  

 

          Медична допомога населенню с. Соколів надається комунальним некомерційним підприємством «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Курненської сільської ради, яке охоплює жителів села та інші населені пункти. КНП «АЗСМ» Курненської сільської ради на 1-2 сімейних лікарів з житлом, загальною площею 300,3 м2, з новим обладнанням та новим спец. автомобілем Reno Duster. Загальна вартість будівництва та обладнання  становила  9 007 198,46 грн.

        В 2022 році в амбулаторії було прийнято та обстежено – 7023 чол.; проліковано на денному стаціонарі – 350 чол. і 315 чол. – на дому; виявлено та проліковано 64  ковідних хворих. Сімейний лікар – Антонюк  Андрій  Микитович, з яким укладено 1750 декларації на медичне обслуговування жителів.

          На території старостинського округу працює комунальне багатофункціональне обслуговуюче підприємство (КБОП), яке надає  послуги з  водопостачання, водовідведення, вивезення  побутових  відходів та  ритуальні послуги   жителям с. Соколів та навколишнім селам  Курненської  територіальної громади.

          Питний водогін КБОП протяжністю 20,8 км та 6,7 км каналізаційних мереж забезпечує водою 135 будинків: з них 115 приватних та 20 багатоквартирних, а також Андріївський ліцей та Соколівський ліцей.

 

           На протязі 2022 року з місцевого бюджету сільської ради на функціонування КБОП виділено 419 500 грн.

          З них було витрачено :

          - 160 000 грн – на погашення заборгованості працівникам по заробітній платі попередніх років;

          - 259 500 грн – на придбання матеріалів, пального та електроенергію.

    

      Протягом 2022 року КБОП поповнило свій бюджет такими коштами:

Місяці

Дохід за обслуговування КБОП

комунальні

послуги

ритуальні

послуги

послуги асенізаторної машини

інші доходи

січень

33645

-

400

2020

лютий

39686

-

700

965

березень

36764

-

1200

1025

квітень

35258

500

350

6435

травень

50916

-

4100

4740

червень

46656

-

2500

29265

липень

39711

900

1000

5686

серпень

50554

700

500

7930

вересень

45415

3850

2500

16980

жовтень

54110

2400

2650

11100

листопад

43651

2100

5400

200

грудень

56672

700

2100

3195

Разом

533038

11150

23400

89541

           Протягом 2022 року КБОП виконало такі види робіт з:

 

ВОДОПОСТАЧАННЯ:

           З місцевого бюджету сільської ради було виділено на:

          -  прокладання нової водогінної мережі в с. Соколів протяжністю: 

500 м. – по вул. Миру,11,12,13,17,17 А, - 17 981 грн.;

200 м. – вул. Миру14 – 6178 грн.

          70 м. водогінної мережі по вул. Миру,15 та водогінну мережу в  Соколівському ліцеї було прокладено силами КБОП.

 

         - 10200 грн. заміну електрокабеля, довжиною 135м, від трансформатора до водонапірної башти (встановлення 4-х стовпів-опор);

 

          - 15000 грн. заміну водяного насоса на скважині № 2.

          За сприяння СТОВ «Джерело - Соколів» проведено заміну водяного фільтра водонапірній башті, для покращення якості питної води (цеоліт, кварцевий пісок).

          Силами КБОП також було проведено ремонт системи, яка подає воду на с. Андріївку, підключення Андріївського ліцею до централізованого водопостачання та ремонтні роботи на башті (заміна переливної труби з металу на пластик; зварювальні роботи на куполі башти).

 

ВОДОВІДВЕДЕННЯ:

          Силами КБОП проведено такі роботи з водовідведення:         

          - ремонт насосів на каналізаційній насосній станції – 3шт.;

          - заміна зворотнього клапана – 2 шт.;

          - виготовлення фільтра для перекачки нечистот (металевий ящик);

          - очищення вигрібної ями на КНС (первинний прийом нечистот) – вручну;

          - очищення вигрібної ями на КНС (вторинний прийом нечистот) – вручну.

          По очисних спорудах проведено:

          - ремонт аеротенок ( 4 шт );

          - викачка та генеральне прибирання басейнів (4шт) від нанесених нечистот (вручну);

          - ремонт  басейна та заміна труб – 30м/п.

 

          Протягом року три рази в тиждень проводиться збір та вивіз сміття від жителів багатоквартирних будинків, а також проводяться роботи з його сортування в бочках під пластик та скло.

          Протягом звітного періоду силами КБОП було проведено ремонт паливної апаратури УАЗ та фарбування і зварювальні роботи асенізаторної машини.

          КБОП на 2023 рік планує:

          - ремонтні роботи на скважинах  № 1,2,3.;

          - облаштування приміщення водонапірної башти;

          - заміна водогінної мережі в с. Соколів по Миру, 16.;

          - придбання фекального насоса на КНС;

          - придбання картоплесажалки до трактора ДОНФЕНГ.

          На  території населеного пункту також працює комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради з денним відділенням «Затишок», де в даний час проживають 16 внутрішньо переміщених осіб,  з них 5 дітей.

          Для розвитку культури в старостинському окрузі працює Соколівська філія Центру культурних послуг с. Андріївка.

          Для розвитку духовності, релігії  на території села є Свято - Михайлівська

Православна Церква. При храмі є Недільна школа, де залучені діти молодших класів. Для віруючих католиків є капличка св. Агнеси, яку відвідують 40 прихожан.

                        

          На території старостату функціонують Соколівська дільниця ветеринарної медицини, пересувне поштове відділення зв’язку, яке надає послуги жителям старостату та 7 об’єктів торгівлі, які обслуговують населення.
 

          Також на території населеного пункту здійснюють свою діяльність підприємства: по переробці деревини – 3 шт.; ТОВ «Джерело-Соколів»,
сільськогосподарські формування, СТОВ «Зоря», ПП «ЛІБОС», ФГ «ОЛ.АГРО-СВІТ», СТОВ «Полісся».

          На території округу зареєстровано більше 20 фізичних осіб-підприємців.

           На території старостинського  округу  під  супроводом  фахівця з соціальної роботи знаходиться 4 сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах.


          На обслуговуванні соціального працівника знаходиться 7 одиноких пристарілих громадян, що потребують стороннього догляду та 2 людини, які потрапили в складні життєві ситуації.

          Соціальним працівником надається допомога в  придбанні ліків  та  продуктів  харчування, прибиранні в оселях, побілці в кімнатах, пранні одягу, садінні  та прополці городніх культур, зборі  врожаю, заготівлі  дров та іншими роботами.

          Протягом 2022 року здійснювався прийом громадян у старостаті та за місцем проживання жителів. Прийом громадян відбувається постійно за графіком особистого прийому та в будь - який час і в будь - якому місці, не відмовляючи та  вислухавши.

          З питань, які розглядались на особистому  прийомі, більшість задоволено. По всіх зверненнях надано відповіді або прийнято відповідні рішення. Майже 90% звернень вирішуються позитивно, на користь заявника. Ряд питань, які не можуть вирішуватись на їх користь відповідно до вимог чинного законодавства, про що заявникам надано роз’яснення.

          За характером порушених у зверненнях питань головне місце займають питання комунальної та соціальної сфер, а саме: капітальний ремонт доріг, капітальний ремонт очисних споруд, ремонт зовнішньої мережі освітлення, якісне надання медичних послуг, надання матеріальної грошової допомоги на лікування  та вирішення соціально-побутових проблем та інші.

          Вихідна кореспонденція за 2022 рік склала 37 листів, прийнято вхідної кореспонденції  - 96 листів, і це не просто ділове листування, а воно приносить конкретні позитивні результати для села.

          Як один із напрямків роботи надання адміністративних послуг населенню є видача  довідок та інших документів  різноманітного характеру громадянам, в межах наданих повноважень.

          Так всього в 2022 році видано  довідок  - 651.  Оформлено та передано документів для призначення субсидій на соціальні допомоги – 155. Вчинено нотаріальних дій -  12.

          З метою дотримання законності та правопорядку, адміністративного законодавства серед населення старостату постійно проводиться профілактично-роз’яснювальна та попереджувальна робота.

Цей  рік мирним був самий короткий, січень та лютий до 24 числа, а далі – ВІЙНА. Всі  плани, всі напрацьовані домовленості все перекреслила війна. Страх, паніка, відчай, нерозуміння ситуації в перші дні  страхіть, що прийшли на нашу українську землю, на наш незламний, мужній НАРОД, на нашу вільну УКРАЇНУ  -  МИ ПЕРЕБОРОЛИ. Ми навчилися жити, працювати, будувати  плани коли летять ракети, коли виє сирена повітряної  тривоги, коли  здригається  від вибухів земля, коли почорніла мати, виплакавши всі  сльози  цілує  в домовині сина, сина – ГЕРОЯ, коли  дружина стає вдовою, а діти сиротами без батька, коли немає  світла.

          Наші захисники  з перших  днів  війни  пішли  захищати  рідну  землю – Україну. Ми не побігли за кордон, ми допомагали, підтримували, будували  блокпости, плели маскувальні сітки, збирали речі для наших захисників, готували  їсти, збирали благодійні кошти (56900 грн.), які були використані на потреби ЗСУ.

          Для внутрішньо переміщених осіб, які прибували до нас, ми були  психологами, підтримкою, гарними слухачами, порадниками, ділилися  продуктами харчування, житлом, одягом. На території старостинського округу з різним  терміном перебування проживало 140  людей різного  віку.

          Наше  село  втратило  нашого  захисника -  Шуляренко Павла Володимировича, який  був з почестями похований на  нашому кладовищі.

 

          За благодійні кошти жителів с. Соколів проведено благоустрій на  кладовищі. Замінено 180 метрів огорожі, проведено  капітальний ремонт  стели  на  кладовищі.  Будівельні матеріали закуплено на суму 36000 грн., а роботи  виконані  - це активні  жителі старостату.

          Проведено благоустрій біля  пам’ятника загиблим воїнам. Плануємо   замінити 170  метрів огорожі, яка не  підлягає ремонту.

          Постійною  молитвою вшановується пам’ять про загиблих воїнів  у  війнах.

 

          Проведено благоустрій об’єктів цивільного захисту, укриття. Завдяки ПП «ЛІБОС» закуплено матеріали  на суму 6 750 грн.,  для  проведення  освітлення  в укритті, яке  знаходиться в Соколівському ліцеї.

          До  дня  захисту  дітей  ПП «ЛІБОС» для  ЗДО «Сонечко» закупило  20  наборів  канцелярських  товарів.

          Дякуючи  депутату обласної ради Кропачову Д.І., до дня захисту дітей  було закуплено  для  учнів  Соколівського ліцею футбольні та волейбольні  м’ячі, шашки, шахмати, тенісні ракетки, а для садочка – іграшки та електричний чайник  на  загальну  суму 7000 грн.

          Дякуючи волонтерським організаціям Юнісефт, Люмус, ВО «Надія для всіх», БФ БО «Благодійний фонд «БГД»», ГО «Неурядова організація «ІНТАЧ» ЮКРЕЙН ФУНДЕЙШИН»,  волонтерам  Перегуда С.В., Штих С.М., Оксанчуку А.В.,  Житомирській  ОВА  та Житомирській РВА ,  неодноразово були  надані продуктові  набори  та  засоби  особистої гігієни багатодітним  сім’ям, одиноким   громадянам похилого віку, сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах   та   людям з інвалідністю.

          Згідно поданих жителями села заяв,  рішеннями  виконкому  сільської  ради  було виділено 89 500 грн., на лікування та вирішення різних соціально-побутових питань.

          До новорічних  свят, завдяки нашим аграріям ПП «ЛІБОС», було закуплено та роздано 105 новорічних подарунків учням Соколівського ліцею, людям з інвалідністю та одиноким  громадянам.

         Підприємством «ОЛ-АГРО СВІТ» було закуплено 25 новорічних подарунків вихованцям ЗДО «Сонечко».

          За період 2022 року силами старостату, завдячуючи підприємцям, керівництву Пулинського ЛІСГОСПУ АПК, батькам, опалювачам, працівникам старостату було заготовлено  319 м3 дров, а саме:

          - на Соколівський ліцей 138 м3;

          - КНП «АЗСМ» Курненської сільської ради – 37 м3;

          - КЗ «Центр надання соціальних послуг» Курненської сільської ради – 60 м3;

          - вдові загиблого військовослужбовця Шуляренко В.О.- 10 м3;

  • сімї військовослужбовця Орищук О.А. – 2м3;
  • молодій сім’ї вчителів -10м3;
  • найстаршому жителю села Мельничуку М.І. – 20м3;
  • інваліду загального захворювання Вакуленко Г.Д. -10м3;
  • багатодітній сім’ї Змієвського Г.І. -10 м3;
  • на старостат - 22м3.

          Соколівський старостинський округ № 6 протягом року тісно співпрацював з Соколівським ліцеєм, ЗДО «Сонечко», підприємцями: Вдовиченко Л.В., Шуляренко А.А., Мурашко Ю.А., Ковальчуку В.М., Костриця О.В., Давидюку В.В., Розбіцькому Л.І., Розбіцькій Н.В., підприємствами: ПП «ЛІБОС», ФГ «ОЛ. АГРО –СВІТ», СТОВ «Пролісся», Давидюку В.О., задля вирішення нагальних питань старостинського округу та покращенням життя громади в цілому

                     

          Плани Соколівського старостинського округу № 6 на 2023 рік:

         - ремонт доріг старостинського округу;

         - встановлення вуличних ліхтарів;

         - заміна вікон в Соколівському ліцеї;

         - будівництво міні спортивного майданчика з штучним покриттям на  території старостату; 

         - відкриття аптеки;

         - мальовничі зони відпочинку на  території  старостату.

 

АНДРІЇВСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ № 7

          До складу Андріївського старостинського округу № 7 входить три населених пункти:  с. Андріївка, с. Улашанівка та с. Рудокопи. 

          Кількість населення старостинського округу станом на 01.01.2023 року становить  611 чоловік.

          З них на території проживають:

          - пенсіонерів – 118;

          - осіб з інвалідністю – 31;

          -  учасників бойових дій (АТО) -16,

          -  учасники війни-3,

          - учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС– 4;

          -  ВПО - 30. 

          За 2022 рік народилася 1 дитина,  померло 8 осіб.

 

          На території старостинського округу функціонують Андріївський ліцей, в якому навчається 99 учнів, заклад дошкільної освіти «Дзвіночок», який відвідує 25 дітей, центр культурних послуг с. Андріївка, ФП с. Андріївка, ФП с. Улашанівка та ФП с. Рудокопи.

          Населення  старостату обслуговують 3 торгівельні точки.  

          Вздовж дороги міжнародного значення Київ-Чоп, яка проходить через с. Улашанівку  розміщено 2 АЗС.

          Протягом звітного періоду було видано 381 довідка, вчинено 1 нотаріальна дія, оформлено справ по субсидіях - 32. Вихідна кореспонденція за 2022 рік склала 62 листа, прийнято вхідної кореспонденції  - 42 листа. Здійснювався прийом громадян. Громадяни звертались з проблемами різного характеру, яким надавалися рекомендації та консультації.

          Протягом звітного періоду по соціальних угодах до ГО «Чистий погляд» надійшло 45 000 грн. Кошти були направлені на:

          - закупівлю морозильної камери в ЗДО «Дзвіночок» - 13000 грн.;

          - закупівлю музичного обладнання в ЦПК с. Андріївка – 11000 грн.

 

          З початку військової агресії російської федерації проти України було організовано збір коштів на потреби ЗСУ. Жителями старостинського округу зібрано 60 000 грн., які були направлені на придбання тепловізора.

          Також проводився збір продуктів харчування, засобів гігієни, запасних частин для ремонту техніки для потреб ЗСУ.

 

          Задля безпеки життя мешканців громади було організовано 4 блокпости, а  саме: в с. Андріївка – 2, с. Улашанівка- 1, с. Рудокопи – 1. Для допомоги їх функціонування жителями старостату було зібрано 12000 грн., які були направлені на придбання пального, медикаментів, продуктів харчування.

        Протягом року на території Андріївського старостинського округу № 7  проводились роботи з благоустрою територій:

           - упорядковано кладовища в с. Андріївка та с.Улашанівка;

           - проведено косметичний ремонт та прибирання 3 Братських могил та памятника  воїнам 5-ї Армії;

           - постійно обкошувалася трава та здійснювалося прибирання території біля установ старостинського округу;

          - проводились роботи по заготівлі дров для старостинського округу та Андріївського ліцею Курненської сільської ради;

          - облаштувано укриття для учнів Андріївського ліцею; 

 

          По проєкту соціальної дії «Зупинка шкільного автобуса – засіб вираження громадської думки» від ГО «Інститут Креативних Інновацій» та з метою створення безпечних і комфортних умов для очікування учнями і вчителями Андріївського ліцею та жителів с. Андріївка, с. Рудокопи шкільного та рейсового автобусів було встановлено зупинки на території Андріївського старостинського округу № 7. Сума фінансування на  соціальний проєкт 15000 грн. Співфінансування проєкту здійснювали Курненська сільська рада – 2000 грн., ФОП «Ковальчук В.М.» - 1000 грн.  

          СТОВ «Павлівка-Агро» та СТОВ «Новинське» до новорічних свят учням Андріївського ліцею, дітям закладу дошкільної освіти «Дзвіночок» придбано новорічні подарунки на суму 9600 грн.

       

          Проте залишились невирішеними питання, які планується виконати у 2023 році:

          - придбання дверей для шкільного спортзалу Андріївського ліцею,

          - ремонт доріг комунальної власності;

          - ремонт дороги місцевого значення Київ – Чоп - Рудокопи через Андріївку;

          - встановлення зупинки шкільного автобуса в с. Андріївка;

          - ремонт паркану біля кладовища в с. Улашанівка.

 

 

ТЕНЬКІВСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ № 8

          До складу Теньківського старостинського округу № 8 входять три села: с. Теньківка, с. Зелена Діброва та с. Стара Рудня.

          Населення старостинського округу станом на 01.01.2023 року  нараховує 559 чоловік. За минулий рік народилось 7 дітей, померло 5 жителів.

          З них на території проживають:

          - пенсіонерів – 83,

          - інвалідів загального захворювання – 15,

          - учасників війни – 1,

          - учасників бойових дій – 6, 

          - одиноких людей – 2.

 

          Працівниками старостату було видано довідок – 568, вчинено 16 нотаріальних дій, оформлено та передано документів для призначення субсидій на соціальні допомоги – 53.

 

          На території старостинського округу функціонують Теньківська гімназія, в якій навчається 37 учнів,  заклад дошкільної освіти «Капітошка», який відвідує 13 дітей,  Теньківська філія ЦКП с. Андріївка, Староруднянська філія ЦКП с. Андріївка та ФП с. Теньківка.

          Населення старостату обслуговує 2 торгівельні точки.

          На території населеного пункту здійснюють господарську діяльність: ФОП «Розбіцька Н.В.», ФГ «Яблонне», ПП «Лібос», ФГ «ОЛ.АГРО СВІТ»,  ФГ«ПРОМІНЬ АГРО ПЛЮС», СТОВ «Полісся» основним видом діяльності яких є вирощування сільськогосподарських культур. ПП Венгловський – тваринництво.

          За звітний період на території Теньківського старостинського округу № 8 було проведено ряд значних робіт з благоустрою території:

          - приведено в належний стан стихійне сміттєзвалище біля с. Зелена Діброва;

           - постійно проводиться робота по благоустрою території старостату;

           - власними силами  упорядковано 4 кладовища, зокрема: на кладовищі с. Теньківка (вул. Партизанська) видалено старі аварійні дерева, встановлено паркан протяжністю 100 м. та для його фарбування закуплено фарбу за кошти благодійних внесків жителів.

          - власними силами видалено частину аварійних дерев на кладовищі в с.Теньківка (вул. Лівобережна), а також видалено аварійні дерева біля костелу в с. Зелена Діброва;

          - зроблено косметичний ремонт памятника загиблим воїнам Великої Вітчизняної війни в с. Теньківка; 

          - постійно проводиться вивіз сміття від домогосподарств мешканців старостату;

          - силами жителів старостату встановлено паркан біля Староруднянської філія ЦПК с. Андріївка;

          - проведено косметичний ремонт Теньківської філії ЦКП с. Андріївка та Староруднянської філії ЦПК с. Андріївка;

          -протягом року проводилась робота по заготівлі та підвозу дров до Теньківської гімназії Курненської сільської ради, Теньківського ЗДО «Капітошка»,  ФП с. Теньківка та старостату;

          - відремонтовано та приведено в належний стан укриття в Теньківській гімназії;

          - за сприяння гр. Коменданта Олександра Олександровича придбано насосну станцію на суму 4500 грн. в Теньківський ЗДО «Капітошка».

 

          Весною силами старостату та благодійними коштами ФГ «Яблонне» - (1800 грн.), ПП «Лібос» - (1000 грн.), ФГ «ОЛ.АГРО СВІТ» - (2000 грн.),  ФГ « ПРОМІНЬ АГРО ПЛЮС» - (2000 грн),  ПП Венгловський В.В» - (2000 грн.) –  ПП «Скаковський С.Л.» - (2000 грн.) проведено грейдерування доріг від с. Соколова до с. Старої Рудні, доріг комунального значення по с. Теньківка, с. Стара Рудня та с. Зелена Діброва.

          З початком повномаштабного вторгнення російської федерації до України на території старостату було сформовано та організовано блок пости в с. Теньківка, с. Стара Рудня та постійне чергування по території трьох сіл з числа  мешканців старостату. Для встановлення блокпосів ФГ «Яблонне» ПП «Скаковський С.Л» надали допомогу технікою.

          На початку війни було зібрано 32510 грн., які були направлені на потреби ЗСУ. Силами старостату організовано та проведено збір продуктів харчування для потреб ЗСУ та військового госпіталю в м. Бердичів.

          Протягом року жителями старостату проводиться збір та доставка необхідних продуктів харчування, дров, медикаментів інвалідам ІІ групи  гр..Талько О.В. та Талько Р.В., які опинились у складних життєвих обставинах.

             

          У вересні минулого року Житомирський академічний театр ляльок організував для дітей старостинського округу батути та надувні гірки.  Білети для дітей населеного пункту були закуплені за рахунок благодійних коштів ФГ «ОЛ. АГРО – СВІТ» - 1000 грн.  та ФГ «ВЕЛЕС» - 1000 грн.   

          Також за благодійні кошти ФГ «ОЛ. АГРО –СВІТ» - 2000 грн., СТОВ «Промінь Агро- Плюс» -2000 грн., ФГ «ВЕЛЕС» - 2000 – грн. у Теньківській гімназії та ЗДО «Капітошка» придбано та вручено дітям подарункові набори до новорічних свят.

          Теньківський старостинський округ № 8 на 2023 рік планує:

          - поточний ремонт та підсипка доріг, зокрема:

          - с. Теньківка (вул. Гагаріна, вул. Небесної Сотні, вул. Зарічна);

          -  с. Зелена Діброва (вул. Гагаріна, вул. Небесної Сотні, вул. Лесі Українки);          

          - с. Стара Рудня (вул. Зелена, вул. Лесі Українки, вул. Сонячна).

          - косметичний  ремонт в адмінприміщенні старостату;

          - підсипка та грейдерування вулиць старостату;

          - видалення аварійних дерев на кладовищах в с. Теньківка по вулиці Лівобережна;

          - виготовлення проектної документації з відновлення вуличного освітлення в с.Стара Рудня;

          - ремонт зупинки громадського транспорту в с. Теньківка, встановлення зупинок громадського транспорту в с. Зелена Діброва та с. Стара Рудня.

 

ШАНОВНА ГРОМАДО!

          Вся робота, як голови, старост, депутатів, виконавчого комітету у Вас перед очима. Ми розуміємо свою особисту відповідальність перед громадою за кожне наше рішення, кожний практичний крок.

          Звичайно, є певні недоліки в роботі. Не все робиться так швидко, як би хотілося. Проте ми долаємо перепони, впевнено рухаємося вперед, розвиваємося та маємо наявні позитивні результати.  

          Громада ще в стані формування. Стримуючим фактором стало поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», військова агресія російської федерації проти України, яка розпочалася 24 лютого 2022 року та  не завжди адаптоване під реалії часу законодавство. Проте, запевняю Вас, що Ваші очікування у будь-якому випадку поступово будуть реалізовані.

         Виконавчий комітет Курненської ТГ завжди налаштований на плідну співпрацю та на діалог з усіма, хто бажає щось зробити корисне для свого села чи селища. Ми вдячні усім, хто допомагав сільській раді практичними справами, своїм досвідом, конструктивними порадами. Я готовий вислухати всі зауваження і пропозиції та врахувати їх у подальшій спільній роботі.

 

Секретар ради                                                                                     Олеся ПАВЛЮК

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь