A A A K K K
для людей із порушенням зору
Курненська громада
Житомирська область, Житомирський район

Звіт Курненського сільського голови за 2019 рік.

Звіт про виконання Плану соціально - економічного розвитку Курненської об’єднаної територіальної громади на 2018-2020 роки у 2019 році.

      У 2019 році Курненська сільська рада працювала над виконанням завдань, передбачених  Планом  економічного і соціального  розвитку сільської ради та вирішувала питання життєзабезпечення населення, функціонування закладів, установ на підпорядкованій території, подолання негативних тенденцій.

Бюджет громади.

За 2019 рік сільський бюджет виконано  по доходах у сумі 44937,2 тис. грн. і по видатках у сумі 44053,4 тис. грн.

     Якщо говорити про виконання власних доходів в цілому по територіальній громаді,  то рівень виконання дохідної частини загального фонду становить 105,5 %. При уточненому плані 10813,0 тис. грн.. фактично надійшло 11406,2 тис. грн., що більше плану на 593,2тис.грн.

       По старостинських округах Курненської територіальної громади надійшло власних доходів:

- Курненська сільської ради доходи 2019р.   -  4163,5 тис.грн;

- Стрибізький старостат доходи за 2019р  - 3513,4 тис. грн;

- Старомайданський старостат доходи за 2019р – 952,7 тис.грн;

- Великолугівський старостат  доходи за 2019р  - 1342,2 тис.грн;

- Тетірський старостат доходи за 2019р – 1434,4 тис.грн;

   Із 9 видів податків і зборів план виконано по 9 з них.

   По структурі податкових надходжень:

- податок  на доходи фізичних осіб із заробітної плати становить   - 39,4  %

- акцизний податок становить – 13,3 %

- земельний податок та орендна плата з юридичних осіб – 29,2 %

- єдиний податок становить – 12 %

- податок  на доходи фізичних осіб з інших доходів становить – 0,7 % 

- земельний податок та орендна плата з фізичних осіб – 3,8 %

- податок на нерухоме майно становить – 0,3%

- рентна плата за використання лісових ресурсів – 0,9 %

- неподаткові надходження  -  0,4 %

   Найбільшими платниками всіх видів податків до бюджету ОТГ є:

        Відділ освіти та гуманітарних питань – 2010,4 тис.грн., Курненська сільська рада – 516,7 тис.грн., СТОВ «Тетірське» - 855,8 тис.грн.,СВК «Маяк» - 266,6 тис.грн., ФГ «Родина 2007» - 149,2 тис.грн; СТОВ «Новинське» - 105,4 тис.грн; ТОВ «Шереметьєво» - 245,5 тис.грн; КЦ РУПМСД – 92,4 тис.грн., СТОВ «Павлівка-Агро-Трейд» - 1337,8 тис.грн., Державне територіально-галузеве об’єднання «Південно-західна залізниця» - 1106,7 тис.грн.,  СТОВ «Надія ВП» - 517,5 тис.грн., ТОВ «Корал» Довбиський фарфоровий завод –  316,4 тис.грн.,  ДП « Пулинський лісгосп АПК- 168,6 тис.грн., ДП «Баранівське ЛМГ» - 42,2 тис.грн.

За  2019 рік  міжбюджетних трансфертів надійшло в сумі 28714,7 тис.грн., в тому числі:

базової дотації – 6092,3 тис.грн., освітньої субвенції – 16234,0 тис.грн., медичної субвенції – 3679,5 тис.грн., інфраструктурної субвенції – 2628,9 тис.грн., соціально-економічної субвенції – 80,0 тис.грн.

У звітному періоді виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ проведена в повному обсязі. Заборгованість по заробітній платі відсутня.

       Розрахунки за спожиті бюджетними установами комунальні послуги та енергоносії проведені  повністю.

Розвиток економіки.

       На території, яку охоплює громада, зареєстровано 97 суб’єктів господарювання, у тому числі юридичних осіб – 25, фізичних осіб підприємців – 72.

Протягом  2019 року на території громади здійснювало свою діяльність одне промислове підприємство з розробки та рекультивації Грузливецького родовища пергаменту: - ТОВ «Корал» Довбиський фарфоровий завод

Вирощуванням сільськогосподарської продукції на території громади  займалося 32 сільськогосподарських підприємства, у тому числі: ФГ «Іннеса», ТОВ «Компанія ЮСС», СТОВ «Тетірське», ПП «Лібос», ФОП Іванисько М.Б., ТОВ «ШЕРЕМЕТЬЄВО», ФГ «АГРОСЕРВІС» СТОВ «ПАВЛІІВКА-АГРО ТРЕЙД», СТОВ «Павлівка Агро», ТОВ «Діва Агро- Мартинівка», ФОП Флячинський, СТОВ «Надія ВП», ТОВ «АГРО-ЗЕВС», ФГ «Родина 2007», СТОВ «Новинське», СВК «Маяк», ФГ «Агромита», ФГ «Січ», ФГ.ОЛ «Агросвіт», ФОП Головня Ю.О., ФОП Федоренко А.В., ФГ «Горностай», ТОВ « Грузливець,Агро», ТОВ «Юкрен-Пікарді-Агрікюльтюр», ТОВ «Агрофілд», СОК «Куліш», ФГ «Агросервіс», ПП «Нестерчук С.М.», ПП Романюк О.В.

 Основні галузі – рослинництво та тваринництво. Загальна площа земель сільськогосподарського призначення, яка є в користуванні, оренді у сільськогосподарських підприємствах по Курненській сільській  раді  становить 7584 гектари.

Відділу земельних відносин, містобудування та архітектури.

         Відділ земельних відносин містобудування та архітектури відноситься до складу єдиної системи державних органів земельних ресурсів, яка утворена з метою проведення єдиної державної земельної політики та забезпечення раціонального використання і охорони земель.

         У своїй роботі відділ керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної ради України, указам та розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями органів місцевого самоврядування, наказами та вказівками обласного відділу земельних ресурсів України.

         Відділ земельних відносин виконує свої обов’язки передбачені ст..8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

         Протягом 2019 року відділ постійно виконував роботу в межах своїх повноважень. А саме готував та виносив на розгляд сесії проекти рішень щодо передачі земельних ділянок у власність громадянам, передачі ділянок в оренду фізичним та юридичним особам, проекти рішень щодо припинення права користування земельними ділянками і т.д.

          В цілому на протязі 2019року було опрацьовано понад 300 звернень громадян, що стосувалися земельних питань:  скарги  і звернення в робочому порядку, а також розгляд заяв, які виносились на сесію.

         За 2019 рік було підготовлено та винесено на розгляд сесії 190 рішень, що стосувалися земельних питань. Це рішення щодо надання дозволів на виготовлення прєктів землеустрою на земельні ділянки. Всього було прийнято 63 таких рішення про виділення земельних ділянок на загальну площу 98,98 га. У розрізі по старостинських округах, це має наступний вигляд:

Курненський старостат: прийнято 18 рішень на загальну площу 34,50 га, в т.ч.: 15 учасникам АТО виділено земельні ділянки на загальну площу 30,00га та 3 молодим сім’ям на загальну площу 4,5 га.

Стрибізький старостат: прийнято 8 рішень на загальну площу 14,08 га, в т.ч.: 5 учасникам АТО виділено земельні ділянки на загальну площу 10,00га та 3 іншим категоріям громадян  на загальну площу 4,08 га.

Тетірський старостат: прийнято 28 рішень на загальну площу 37,00 га, в т.ч.: 9 учасникам АТО виділено земельні ділянки на загальну площу 18,00га, 18 громадянам що відносяться до соціальної сфери (вчителі, медичні працівники, працівники культури)  на загальну площу 18,00 га та 1 громадянину надано дозвіл на оформлення власної земельної ділянки  на  площу 1,00 га.

Великолугівський старостат: прийнято 8 рішень на загальну площу 12,40 га, в т.ч.: 2 учасникам АТО виділено земельні ділянки на загальну площу 4,00га, 1 вчителю надано дозвіл на оформлення земельної ділянки  площею 2,00 га, та 5 іншим категоріям громадян  на загальну площу 6,40 га.

Старомайданський старостат: 1 вчителю надано дозвіл на оформлення земельної ділянки  площею 1,00 га.

         Прийнято рішень щодо надання дозволів на виготовлення технічних документацій щодо встановлення меж земельних ділянок (ділянок які перебували у користуванні громадян):

Курненський старостат: прийнято 35 рішень на загальну площу 25,09 га;

Стрибізький старостат: прийнято 14 рішень на загальну площу 12,10 га;

Тетірський старостат: прийнято 7 рішень на загальну площу 2,69 га;

Великолугівський старостат: прийнято 14 рішень на загальну площу 14,58 га;

Старомайданський старостат: прийнято 4 рішення на загальну площу 2,06 га.

         Відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питань колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» та розділу Х «Перехідних положень» Земельного Кодексу України з 01.01.2019 року до повноважень територіальних громад відноситься розпорядження земельними ділянками колективних сільськогосподарських підприємств. Відповідно відділом земельних відносин, містобудування та архітектури було підготовлено та винесено на розгляд сесії 45 рішень що стосувалися надання дозволів на виготовлення технічних документацій для ведення товарного  сільськогосподарського виробництва (земельні частки паї). В розрізі по старостатах це:

Курненський старостат – 21 рішення;

Стрибізький старостат – 17 рішень;

Тетірський старостат – 1 рішення;

Великолугівський старостат – 4 рішення;

Старомайданський старостат – 2 рішення.

         Відділом проведена робота серед підприємців, щодо оформлення права власності на земельні ділянки зайняті під господарськими будівлями і спорудами (господарськими дворами). Відповідно надано 4 дозволи на виготовлення проектної документації щодо передачі земельних ділянок в оренду по Курненському старостинському округу, 4 дозволи по Тетірському старостинському округу та 1 дозвіл по Великолугівському старостинському округу.

         Постійно проводилась робота з орендарями, які господарюють на території громади щодо заключення та реєстрації договорів оренди на земельні частки паї.

          У другій половині 2019 року розпочата робота щодо організації та проведення земельних торгів у формі аукціону. А саме: затверджено перелік земельних ділянок призначених для продажу права оренди на земельних торгах, надано дозвіл на виготовлення проектів землеустрою та технічної документації землеустрою а агрохімічного паспорта поля земельних ділянок.

          Відділом земельних відносин, містобудування та архітектури проведено звірку з Хорошівським  відділенням Коростенської МДПІ щодо нарахування земельного податку на 2019 рік. Також проводився контроль за сплатою власниками земельних ділянок земельного податку.

         Відділом постійно надавалися довідки фізичним та юридичним особам про наявність земельних ділянок та їх розмір, розглядалися земельні спори та скарги. Проведено зміни в V розділ по господарського обліку та складено звіти в управління статистики по даному розділі.

     Курненська об’єднана територіальна громада  виносить велику подяку очільникам підприємств, які зробили вагомий внесок в розвиток громади,а  саме:

  Курненський округ

Гудзюк Віталій Олександрович – генеральний директор ТОВ «Шереметьєво», директор СТОВ «Новинське»

Іванисько Микола Броніславович – ФОП

Ільченко Андрій Іванович – приватний підприємець

Пех Ігор Федорович – лісничий Курненського лісництва

Курбатов Аліджан Борисович – ТОВ «Корал Довбиський фарфоровий завод»

Каштан В’ячеслав Ігорович – менеджер з питань комерційної діяльності і управління СТОВ «Надія ВП»

Великолугівський старостинський округ

Гудзюк Віталій Олександрович – генеральний директор ТОВ «Шереметьєво», директор СТОВ «Новинське»

Курбатов Віктор Аліджанович – директор ДП «Тня»

Курбатов Аліджан Борисович - директорТОВ «Корал Довбиський фарфоровий завод»

Бандилко Михайло Іванович – приватний підприємець

Тетірський старостинський округ

Тарасюк Дмитро Сергійович – керівник СТОВ «Тетірське»

Стрибізький старостинський округ

Гудзюк Віталій Олександрович - генеральний директор ТОВ «Шереметьєво» , директор СТОВ «Новинське»

Юзьков Вадим Вікторович – директор ТОВ «Діва Агро Пром»

Мартинчук Максим Григорович – керівник ФГ «Екодар»

Стрельченко Василь Сергійович – приватний підприємець

Курбатов Аліджан Борисович – директор ТОВ «Корал Довбиський фарфоровий завод»

Каштан В’ячеслав Ігорович – менеджер з питань комерційної діяльності і управління СТОВ «Надія ВП»

Старомайданський старостинський округ

Чорна Ніна Олександрівна – приватний підприємець

ФГ «Родина 2007» - Корзун Анатолій Леонідович

СВК «Маяк» - Корзун Леонід Олександрович

Відділу діловодства .

Видано довідок – 6469

Зареєстровано місця проживання – 152

Знято з реєстрації з місця проживання – 140

Заяви та скарги громадян – 740

Заяви на матеріальну допомогу – 325

Відправлено на строкову службу – 11

За контрактом - 1

Благоустрій.

  •  Встановлено шість проекторів в школах : с.Курне, ст. Курне, с.Стрибіж, с.Старий Майдан, с.Великий Луг, с.Тетірка.
  •   Відремонтовано каналізацію в опорному закладі Курненська ЗОШ І-ІІІ ст., а саме заміна труби.
  •  В  опорному закладі Стрибізька Зош І-ІІІ ступенів в підвалі прокопані канали для стікання грунтових та дощових вод.
  •  В селі Курне був впорядкований парк: а саме завезена земля, встановлені лавочки, гойдалка, урна для сміття, при вході встановлена арка, зроблений місток з поручнями.
  •  На кладовищі села Курне була проведена вирубка (вирізка) чагарників, висипана відсівом центральна доріжка на кладовищі.
  • Біля приміщення старої школи були вирізані чагарники.
  • На трасі Київ – Чоп біля зупинок  Березова Гать та село Курне були вирізані чагарники.
  • В Курненській сільській раді був відремонтований поріг (обкладений плиткою)
  • Відремонтували туалет: перекрили дах, поштукатурили, пофарбували, поклали плитку, замінили двері.
  • Були зварені нові дві зупинки для учнів, які будуть встановлені в селі Березова Гать.
  • Збір та вивезення побутових відходів.

Також були відремонтовані (частково) дороги а саме:

В селі Курному по вулиці Молодіжній був проведений ямковий  ремонт асфальтного покриття.  

Також була про грейдерована і висипана відсівом :

   1. вулиця Польова 200м

    2. провулок Дружби 100 м

    3. вулиця Заводська 300 м та висипана 50м.

    В селищі Курне була висипана відсівом та про грейдерована :

  1. вулиця Лесі Українки 600м
  2. провулок Гоголя 140м.

     3.вулиця Заводська 300 м та висипана 50м.

    В Старомайданському  старостинському округу  були про грейдеровані та частково підсипані такі вулиці:

1. вул. Шевченка – 400 м. грейдерування.

2. вул. Довбиська – 500м. грейдерування.

3. вул. Позійчука – 450м. грейдерування та часткова підсипка відсівом.

4. провулок Дружби – 300м. грейдерування.

5. вул. Матросова – 400м. грейдерування.

6. провулок Незалежності – 400м.грейдерування.

7. вул. Миру – 1100м. грейдерування.

8. вул. Ватутіна – 1900м. грейдерування, 200 м. підсипка та грейдерування.

9. вул. Ніни Сосніної – 450м. грейдерування.

10. вул. Садова – 480м. часткова підсипка відсівом.

 Всього використано: 75 тон відсіву.

 В Великолугівському старостинському окрузі були про грейдеровані такі вулиці:

1. вул. Каховська – 400м.

2. вул. Садова – 300м.

3. вул. Лісова – 200м.

4. вул. Російська – 300м.

5. вул. Весела – 300м.

6. вул. Травнева – 300м.

В Стрибізькому старостаті була про грейдерована дорога с.Стрибіж – Калиновий Гай протяжністю 3.5км. та Грузливець – ст. Курне протяжністю 2.5км.

   Також проводилась вирізка чагарників на кладовищі. На трасі була прибрана зупинка.

    В селі Тетірка були впорядковані вулиці :скошування трави та вирізка чагарників.

   Також проводився поточний ремонт доріг, а саме: грейдерування та підсипка:

В селі Тетірка

1. провулок Щорса – 300м. грейдерування та підсипка.

2. вул. Лесі Українки – 600м. грейдерування та висипка.

3. вул. Садова – 300м. грейдерування та висипка.

В селі Ходорівка:

1. провулок Миру – 300м. грейдерування та висипка.

2. вул. Зелена – 900м. грейдерування.

Загальна сума витрат становить 330769 грн.

Відділ освіти та гуманітарних питань.

Освітні послуги для населення на території Курненської сільської ради  надають  6 закладів загальної середньої  освіти: опорний заклад загальної середньої освіти  Курненська ЗОШ І-ІІІ ступенів та її  філія (філія селища Курне), опорний заклад загальної середньої освіти Стрибізька ЗОШ І-ІІІ ступенів та її філія (Старомайданська), 2 школи І-ІІІ  ступенів – Великолугівська, Тетірська,  у яких навчається 662  дитини та 7 дошкільних  закладів ( Великолугівський ЗДО «Україночка», Курненський ЗДО «Капітошка», Старомайданський ЗДО «Ромашка», Стрибізький ЗДО «Сонечко», Тетірський ЗДО «Перлинка», Слобідський ЗДО «Малятко», ЗДО №1 «Веселка» с-ще Курне), у яких  здобувають дошкільну освіту 172 дитини.

     Загальна чисельність працюючих педагогічних працівників громади становить 119 чоловік, з них: -105 вчителів,   4 педагоги-організатори,  -2 практичних психологи,  ,  -14  директорів та вихователів ЗДО.  Освітньо-кваліфікаційний  рівень педагогічних працівників  є задовільним, так 75 % (89) педагогічних працівників мають повну вищу освіту та  -6-педагогів здобувають освіту у закладах вищої освіти.  За результатами атестації вчителі мають наступні кваліфікаційні категорії та педагогічні звання:   1 вчитель-методист, 7 старших вчителів, 29– «спеціаліст вищої категорії», 27   – «спеціаліст І категорії»,9– «спеціаліст ІІ категорії», 23– «спеціалістів».

У  1 класі у 2019-2020 році за парти сіло 53 школярі, що на 20 менше, ніж в попередньому році.

Середня наповнюваність класів у 2019-2020н.р. становить 10.5.

Великолугівська ЗОШ І-ІІІ ст. -10 учнів

ОЗЗСО Курненська ЗОШ І-ІІІ ст. - 10,8 учнів

Філія селища Курне — 8,2 учні

ОЗЗСО Стрибізька ЗОШ І-ІІІ ст. - 16,6 учнів

Старомайданська філія — 7,4 учні

Тетірська ЗОШ І-ІІІ ст. - 9,2 учні

Середня кількість діто-днів у ЗДО становить:

Великолугівський ЗДО- 15

Курненський ЗДО- 13

сел.Курне ЗДО- 12

Слобідський ЗДО- 6

Стрибізький ЗДО- 16

Старомайданський ЗДО - 9

Тетірський ЗДО- 12

       Організовано гаряче   харчування для учнів . Охоплено -100% учнів , з них всі учні 1-4 класів та діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей, діти, переселені з районів проведення АТО, діти учасників антитерористичної операції на  сході країни,  харчуються безкоштовно за рахунок місцевого бюджету.  Вартість харчування на одну дитину в день становила 5 грн., а з 01.09 –6 грн.

Протягом  2019  року на оплату продуктів харчування використано 430 122 грн. з місцевого бюджету.

    Поліпшено матеріально-технічну базу закладів освіти.

    Так протягом року для першокласників було придбано меблів, дидактичного матеріалу та комп’ютерного обладнання на суму 249.953 грн.(НУШ). Також додатково придбано шкільні меблі для початкових класів на суму 150.000 грн.

     У травні 2019 року придбано шкільний автобус. Відповідно до Програми «Шкільний автобус» та згідно  затверджених маршрутів 3 шкільними автобусами з 01 вересня 2019 року забезпечувався підвіз 205 школярів загальноосвітніх навчальних закладів громади, 31 дитина дошкільного віку та 20 вчителів.

     У 2019 році в середньому по громаді річна вартість утримання 1 учня становила  - 30.679 грн. та вартість 1 дитини в ЗДО — 16.659 грн.

       Особливе значення  надається  роботі з обдарованими дітьми. Одним із пріоритетних напрямків роботи є організація та проведення  І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів, конкурсів-захистів, турнірів і фестивалів та забезпечення участі обдарованої молоді у міжнародних і всеукраїнських інтелектуальних, творчих змаганнях ІІІ-ІV рівнів. Невід’ємною частиною роботи з обдарованими та здібними учнями є предметні олімпіади з навчальних предметів, забезпечення участі команд у ІІІ етапі, організація турнірів, проведення конкурсів «Левеня», «Кенгуру»,КОНКУРС ім. ЯЦИКА (Великолугівська та Тетірська ЗОШ І-ІІІст.),ІІІ (обласному) етапі ІX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка    (ОЗЗСО Стрибізька ЗОШ І-ІІІ ст., Старомайданська філія ), Всеукраїнська заочні конкурси та акції( Великолугівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Всеукраїнська експедиція “Моя Батьківщина — Україна” (ОЗЗСО Курненська ЗОШ І-ІІІ ст.). Педагоги Великолугівсько  ЗОШ І-ІІІ ст., ОЗЗСО Стрибізька ЗОШ І-ІІІ ст. та Старомайданської філії взяли участь у педвиставці “Сучасна освіта Житомирщини”. Діяльність педагогічних колективів спрямована на розвиток творчого потенціалу особистості -  створення сприятливих умов для навчання та виховання інтелектуальних і творчо обдарованих дітей.

       З метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої

молоді було зареєстровано філію МАН на базі ОЗЗСО Курненська ЗОШ І-ІІІ ст. і  12 грудня 2019 року було проведено І  етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. До участі у конкурсі подано 8 робіт учнів (Великолугівської ЗОШ І-ІІІ ст. 4, Старомайданської філії — 3 та ОЗЗСО Курненської ЗОШ І-ІІІст. -1).З них 6 учнів представлятимуть свої роботи на обласному етапі.

      Важливим показником роботи вчителів та учнів є результати зовнішнього незалежного оцінювання.

Найвищі результати показали учні Тетірської ЗОШ І-ІІІ ст.

      Протягом 2019 року педагогічним працівникам та техперсоналу було виплачено премії до Дня знань та Дня вчителя – 404,524 грн., щорічна грошова винагорода – 426,256 грн.

Фінансування закладів освіти в 2019році склало: освітня субвенція на заробітну плату вчителів 15 127 549 грн..  З місцевого бюджету виділено: на заробітну плату – 7 985 557 грн., придбання дров – 471 806 грн., електроенергію – 443 114 грн. водопостачання та водовідведення – 15 000 грн., придбання нафтопродуктів – 316 110 грн., оплату відряджень – 87 786 грн. та на інші послуги – 121 406 грн.

      Розпочато термомодернізацію ОЗЗСО Стрибізької ЗОШ І-ІІІ ст. за адресою: с. Стрибіж, вул. Шкільна,2, Житомирської області  за 2019р.- 2 577 614 грн..

         Придбано:

- комп’ютери 10 шт. та кабінет біології для ОЗЗСО Стрибізька ЗОШ І-ІІІст.

- меблі для Стрибізького ЗДО та Великолугівської ЗОШ І-ІІІ ст (методичний кабінет)

- створено ресурсну кімнату — 134182,70 грн

- для дітей з особливими освітніми потребами, яких нараховується в Курненській ОТГ 9 чоловік, закуплено матеріалів на 51275 грн.

- для покращення санітарно-гігієнічних умов (Туалети)

  Курне -294143грн., Стрибіж – 284,541грн;

- відновлено та проведено ремонт котельні у філії селища Курне - 104561,59 грн та 80000 грн кошти громадських організації

- заміна вікон Тетірська ЗОШ І-ІІІ ст..(22 000грн.)   ремонт туалету          

Оздоровлення.

    Потягом 2019 року здійснювалася робота з організації оздоровлення  та відпочинку дітей .

    На базі ОЗЗСО функціонували 2 пришкільні табори та 4 мовні табори. Відпочинком були охоплені 178 дітей, що становить 27% від загальної кількості, з 14-денним перебуванням дітей у них, 6-годинне функціонування з 2-разовим харчування.

     З місцевого бюджету на оздоровлення було виділено 91774 грн. За спонсорські та батьківські кошти в пришкільних таборах оздоровлено 33 дитини, сума коштів становить 11550грн. Вартість одного діто-дня становила – 25 грн.00 коп.

40 дітей були охоплені відпочинком у мовних таборах, тривалістю 1 тиждень.

Культура.

     Забезпечення культурних потреб в громаді здійснюють 6 Будинків Культури та 4 сільських клуби, 3 бібліотеки.

      Основними напрямками роботи закладів культури на території Курненської сільської ради залишаються відродження та збереження кращих зразків народної традиційної української культури, розвиток аматорської творчості на селі та організація дозвілля. Створюються всі належні умови для повноцінної діяльності. Кращі колективи та окремі виконавці постійно залучаються до проведення оглядів, конкурсів, фестивалів та інших мистецьких заходів.  

      Стало традицією 14 жовтня  проводити в громаді спартакіаду ім. Горая та 23 серпня День громади.

      Усвідомлення необхідності створення єдиного культурного простору та формування унікальної культурної атмосфери  позначається на діяльності закладів культури, визначає рівень і якість культурно-освітніх послуг, що надаються ними.

      Так, протягом 2019 року в громаді було здійснено ряд планових, системних заходів, що кардинально змінили політику розвитку галузі та позитивно позначились на її діяльності.

      Бібліотечні установи протягом останніх років впевнено підтверджували своє достойне місце в соціокультурному середовищі нашої громади, яке відповідає їхній прогресивній місії. На сьогодні бібліотеки  залишаються чи не єдиним безкоштовним джерелом одержання інформації, місцем самоосвіти, розваг, відпочинку, спілкування і творчого розвитку різних категорій користувачів. Намагаючись відповідати вимогам часу, висококваліфіковані, креативно мислячі та відповідальні бібліотечні фахівці  постійно оновлюють зміст і форми спілкування з користувачами, ведуть багатопланову роботу з популяризації читання, конструктивної взаємодії з різноманітними організаціями, намагаються створити більш комфортне інформаційне середовище, яке відповідало б різноманітним інтересам читачів громади. З місцевого бюджету на утримання закладів культури за 2019 рік витрачено 1018,9 тис.грн., в т. ч. 1016,4тис.грн. на заробітну плату працівників; на утримання бібліотек -168,5 тис.грн., з них 163,6 на заробітну плату.

  Діяльність галузі забезпечує   17 працівників.

- 1(один) аматорський колектив носить звання “народний”  (аматорський колектив «Великолугівчанка», с. Великий Луг)

- Аматорські колективи діють в клубних закладах с. Стрибіж, с. Слобідка, с. Курне.

      Заклади культури Курненської сільської ради і надалі працюватимуть на розвиток культурно-мистецького життя своєї громади та здобуття нових творчих перемог і надбань.

Розвиток спорту.

      Особлива увага приділялася розвитку фізичної культури та спорту  в громаді. Діє комунальна установа «Дитячо-юнацька спортивна школа» якій створено два відділення: з футболу та тенісу настільного.  

      Можемо відзначити перемоги у спортивних змаганнях і турнірах.

Так   вихованці СТРИБІЗЬКОЇ ДЮСШ стали переможцями :

–4 місце в зоні першості Житомирської ОО ВФСТ «Колос» з футзалу серед юнаків 2004-2005 р.н. 07.02.2019 р. м. Баранівка

–2 місце в першості Житомирської ОО ВФСТ «Колос» з футзалу серед дівчат 2004-2005 р.н. 19.02.2019 р. смт. Головіно

–2 місце в першості Житомирської ГО ВФСТ «Колос» з футзалу серед дівчат 2006-2007 р.н. 19.02.2019 р. смт. Головино

–3 місце в першості Житомирської ГО ВФСТ «Колос» з футзалу серед дівчат 2008-2009 р. н. 19.02.2019 р. смт. Головино

–4 місце в обласних змаганнях з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед юнаків 2006 р.н. 29.04.19 р. м. Коростень.

–2 місце в Обласних змаганнях ГО ВФСТ «Колос» з футболу під девізом «Хто ти,майбутній олімпієць?»серед дівчат 2004-2005 р.н. 07.05.19р. с.Стрибіж

–1 місце в футбольному фестивалі «Даруймо радість дітям» серед дівчат 2004-2005 р.н. 24.05.19 р. м. Житомир

–1 місце в футбольному фестивалі «Даруймо радість дітям» серед дівчат 2006-2007 р.н. 24.05.19 р. м. Житомир

–1 місце в футбольному фестивалі «Даруймо радість дітям» серед дівчат 2008-2009 р.н. 24.05.17 р. м. Житомир

–1 місце в Всеукраїнських фінальних змаганнях на першість ГОВФСТ «Колос» з футболу  «Золотий колос України» серед дівчат 2004-2005 р.н. 01-07.07.19 р. м.Скадовськ Херсонської обл.

–1 місце в обласних змаганнях школярів Житомирщини з футболу серед дівчат  21.09.19 р. м. Коростишів.

Участь спортсменок Курненської ОТГ в чемпіонаті України

 –1 місце в Чемпіонаті України з футболу серед дівчат W-15 (перша 

    ліга) 12-16.08.19 р. м. Ковель, Волинська обл.

–6 місце в Чемпіонаті України з футболу серед дівчат W-15 (вища ліга)

     09-12.09 р. м. Очаків Миколаївська обл.

–3 місце в зоні Чемпіонату України  з футзалу серед дівчат

    17-18.12.19р. м. Житомир.

         ІІІ загально командне місце серед ОТГ ЖТО «Колос»

Колосіада К.К.Марчука (брало участь 5 районів) загальнокомандне ІІІ місце

        І місце –  міні-футбол, ІІ місце – легка атлетика, ІІІ місце – Арм спорт,

ІІІ місце – теніс настільний.

Колосіада серед ветеранів О.М.Дідовця

І місце – футбол, ІІ місце – теніс настільний,  ІІ місце - перетягування канату,

ІІІ місце – гирьовий спорт, І місце – футзал.

      Футбол району (10 команд):  Старий Майдан «Арсенал» (1); Стрибіж «Автомобіліст» (2); Курне  «Юність» (3);Тетірка «Олімп» (6); селище Курне «Патріот»(9); Великий Луг (8).

      Також наша громада приймала участь у чемпіонатах кубків району

      У 2018-2019 році побудовано два майданчика зі штучним покриттям для міні-футболу в с.Стрибіж та с. Курне на суму 2,5 мільона гривень, а в 2019році розпочато будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям для міні-футболу в с. Старий Майдан.

   Сума фінансування – 800,0 тис.грн, в тому числі:

  • за рахунок коштів державного бюджету –800,0тис. грн
  • за рахунок місцевого бюджету 700,0  тис.грн.

   Для діяльності ДЮСШ спортивний інвентар на суму  22 918 грн.грн.

Витрати на утримання ДЮСШ становлять ---394 668грн.

Відділу у справах дітей та надання соціальних послуг населенню.

Відділ у справах та надання соціальних послуг населенню Курненської сільської ради забезпечує організацію та проведення у громаді соціальної роботи із незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. У відділі фактично працює 2 особи: начальник відділу, спеціаліст І категорії. З метою підвищення свого професійного рівня та вдосконалення роботи начальник та спеціаліст відділу беруть участь у навчально-практичних семінарах-тренінгах районної та обласної адміністрації. У 2019 році за результатами навчань було підвищено кваліфікацію та отримано сертифікати державного зразка начальником відділу, спеціалістом І категорії. Основними принципами діяльності відділу є законність, дотримання і захист прав людини, системність, доступність, конфіденційність, відповідальність за дотримання етичних та правових норм підчас надання допомоги. Задля ефективної роботи із сім’ями та особами, які потребують допомоги та не в змозі самостійно подолати складні життєві обставини відділ співпрацює з Пулинським районним управлінням праці та соціального захисту населення, Пулинським центром зайнятості, службою у справах дітей Пулинської РДА, адміністрацією навчальних та дошкільних закладів Курненської сільської ради, інспектором ювенальної превенції сектору превенції Пулинського ВП ГУНП в Житомирськійкій області, закладами охорони здоров’я смт. Пулини. Одним із пріоритетних напрямів діяльності відділу є соціальна робота з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, де батьки з певних причин не забезпечують належного утримання та догляду за дітьми.

Протягом звітного періоду на обліку сімей у складних життєвих обставинах в Курненській сільській раді находиться 8 сімей, в яких виховується 16 дітей.

Дітей-сиріт 16 з них,  проживають на території Курненської сільської ради 11дітей (5 опікунських сімей), проживають на іншій території  3дітей (3 опікунських сім’ї), 2 дитини в інтернатному закладі іншої області.

Діти позбавлені батьківського піклування 22 дитини, з них проживають на території сільської ради 10 дітей (4 сім’ї), на іншій території – 5 дітей (3 сім’ї), на іншій території в ДБСТ 3 дитини (1 ДБСТ), у 3-х прийомних сім’ях – 6 дітей, 1 дитина в Будинку дитини.

На засіданнях виконкому Курненської сільської ради постійно розглядаються питання про стан утримання та виховання дітей в сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах на території сільської ради та старостинських округах. А саме розглянуто 11 питань неналежного виконання батьківських обов’язків, 8 щодо закріплення житла за неповнолітніми та 4 щодо взяття на квартирний облік дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Систематично проводяться профілактичні рейди з метою попередження негативних наслідків. Протягом 2019 року відділом здійснено 48 рейдів при яких складено 156 актів обстеження матеріально-побутових умов проживання дітей в сім’ях.

Начальник відділу та спеціаліст брали  участь, організація та супроводі розважальних ігор у підготовленому святі до Дня захисту дітей в Стрибізькому старостаті та Курненській сільській раді. А також налагоджувалася співпраця з підприємцями, благодійним фондом, які допомогли з подарунками та з організатором розваг (батут).

Проводиться допомога та консультування мами, хворого на фенілкетунурію Кравчука Світозара Олеговича, с-ще. Курне. Проведено листування до обласного управління охорони здоров’я, обласної адміністрації та ради, а також районних адміністрації та ради, депутатів обласної ради де відповідь отримала аж за 2-й раз безрезультатно. Питання закупки даній дитині лікарського харчуванння  виносилась на сесію сільської ради та відділом ведеться контроль за вчасні закупки харчування. ( 57 тис.) В кінці року за обласні кошти закуплено 33 баночки харчування, яких вистачить приблизно на лютий – березень.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 р. № 623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора», контроль за цільовим використанням допомоги при народженні дитини покладено на спеціаліста відділу шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей де здійснено 15 перевірок цільового використання допомоги при народженні дитини. В ході роботи зафіксовано, що батьки раціонально використовують кошти.

Відділом у справах дітей та надання соціальних послуг населенню велася робота щодо деінституалізації дітей з інтернатних закладів, а саме КНЗ «Довбиська спец-школа». Де навчаються 7 дітей з території Курненської ОТГ. З батьками цих дітей проведено попередньо обговорення щодо навчання дітей в ЗОШ Курненської ОТГ, з 1 вересня приступили до навчання 5 дітей на інклюзивне навчання з інтернатних закладів.

Окремо робота ведеться щодо оформлення протоколів комісії надання матеріальної допомоги.

На обліку у відділу 50 осіб - це одинокі непрацездатні громадяни, пенсіонери та інваліди. Осіб з інвалідністю обслуговується 2 чол. та 1 ЧАЕС. З них 37 жінок, 13 чоловіків. З низ 23 - особи за 80 років, 10 ветеранів праці,  5 ветеранів війни.

Соціальні послуги одиноким непрацездатних громадянам, пенсіонерам та інвалідам надають 8 соціальних робітників, які 2 рази на тиждень згідно графіка відвідують закріплених для обслуговування громадян, виявляють їх потреби, надають послуги, які передбачені договором.

За 2019 рік Курненською сільською радою надано 14866 соціальних послуг одиноким непрацездатним громадянам, пенсіонерам та інвалідам.

Проведено оцінку якості наданих соціальних послуг Курненської сільської ради згідно розпорядження № 85 від 21.12.2019р. де оцінювалися соціальна послуга «Допомога в дома», де 94% соціальні робітники  отримали оцінку «добре» 6% «задовільно». Відповідно до опитування підопічні задоволені наданням даної соціальної послуги. Протягом року від отримувачів соціальних послуг скарг не надходило, а роботу соціальних робітників підопічні оцінюють позитивно.

       У міжнародний день людей похилого віку працівники сільської ради відвідали 50 пристарілих мешканців громади, котрі обслуговують соціальні робітники, привітали їх зі святом, вручили продуктові подарунки.

       На особливому рахунку відділу перебувають сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах, діти інваліди, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти учасників АТО.

       За 2019 виплачено 328 особам матеріальну допомогу в сумі 233,9 тис.грн., з них:

  1. учасникам АТО 80 особи на суму 80000 грн.;
  2. внутрішньо переміщені особи 1 особі на суму 1000 грн.;
  3. на високовартісне лікування 79 особам на суму 111200грн.;
  4. на лікування  учасникам АТО 6 особам на суму 4120 грн.;
  5. допомога на поховання 11 особам на суму 11000 грн.;
  6. допомога при пожежі 4 особам на суму 3500 грн.
  7. на вирішення соціально-побутових питань 147особам на суму 23100 грн.

Курненська сільська буде надалі  працювати над питаннями розвитку нашої об’єднаної територіальної  громади.

ЗВІТ ВІДДІЛУ ДІЛОВОДСТВА

ЗА 2019 рік.

 

Курненський округ

Стрибізький

 округ

Великолугівський округ

Старомайданський

округ

Тетірський округ

Всього:

Видано довідок

1931

1984

1035

826

693

6469

Зареєстровано місця проживання

59

43

21

13

16

152

Знято з реєстрації з місця проживання

58

39

27

7

9

140

Заяви, скарги громадян

740

-

-

-

-

740

Заяви на матеріальну допомогу

325

-

-

-

-

325

Відправлено на строкову службу

5

5

3

1

1

15

За контрактом

3

1

6

1

 

11

Вступ до ВВНЗ

1

-

-

-

-

1

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь